Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Proč si vybrat kvalitní rychloběžná vrata pro průmyslové účely?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Proč si vybrat kvalitní rychloběžná vrata pro průmyslové účely?

Jelikož žádné dva provozy nejsou na chlup stejné, je naprosto logické, že mají odlišné požadavky na vratové výplně vjezdů zvlášť v interiéru i exteriéru budov. A přesně těmito parametry byste se měli řídit i při jejich výběru.

Kde se používají rychloběžná fóliová vrata

Díky své lehké konstrukci jsou ideální do všech vjezdů s vysokou frekvencí provozu. Setkáte se s nimi v exteriéru i interiéru chladírenských a potravinářských provozů, u mycích linek, ve skladech nebo depech.

KOMERČNÍ ČLÁNEK


Proč rychloběžná vrata

1.    Výrobek na míru

Rychloběžná vrata nejsou z těch produktů, která by se hromadně vyráběla na sklad, protože každý zákazník potřebuje jiné rozměry, vlastnosti a konfiguraci produktu. Vrata na zakázku budou díky tomu splňovat vše, co požadujete.

2.    Odolnost materiálu

Vratový pancíř, ze kterého jsou vrata vyrobená, tvoří tvrzená plastová fólie. Ta odolává olejům, tukům a dokonce i UV záření. Jen díky tomu je možné tato vrata v takové míře používat v chemickém a potravinářském průmyslu.

3.    Samoopravitelnost

Při vytržení z vodících lišt se fólie během otevření a zavření vrat sama vrátí do původní polohy, zcela automaticky bez toho, aniž byste vy nebo montážní firma museli zasahovat.

4.    Konstrukce bez pevných prvků

Celá plocha rychloběžných vrat neobsahuje žádné výztuhy, lišty ani další pevné prvky, které by se při nárazu do překážky mohly poškodit.

5.    Ochranné prvky

Bezpečnosti osob pohybujících se v okolí vrat samotných je velmi důležitá. Proto je vedle téměř nepoškoditelné fólie standardní součástí vrat infrazávora a detektor překážek.

6.    Barvy a prosvětlení

Fólie je k dispozici v 8 barevných provedeních. Na vyžádání můžete dostat i rozšířený vzorník. Nespornou výhodou plastového vratového křídla je možnost prosvětlení prostoru pomocí průhledných prvků. Fólii je možné doplnit o okénka nebo provzdušňovací síťky.

7.    Speciální vrata

Vedle standardních modelů najdete v nabídce rychloběžných vrat i speciální provedení do nízkých teplot (až do -30°C) pro mrazírenské a chladírenské provozy, vrata do prostorů se zvýšenými nároky na čistotu a časté mytí nebo vrata osazená fólii s integrovaným únikovým východem.

Chcete poslat cenovou nabídku nebo máte další dotazy? Kontaktujte přímo značku Minirol prostřednictvím jejího oficiálního webu.

Další články

Stavebnictví & Strojírenství
Průmyslový design
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: