Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Průřez nabídkou technologií, strojů a nástrojů předních světových výrobců
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Průřez nabídkou technologií, strojů a nástrojů předních světových výrobců

Tradiční účastník významných strojírenských akcí společnost Imtos představí na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu průřez kompletní nabídkou technologií, strojů a nástrojů předních světových výrobců, které zastupuje v České republice a na Slovensku. Návštěvníci se mohou seznámit s nejnovějšími řešeními pro obrábění, ozubárenství, tváření, tlakové litía průmyslové čištění i s příspěvkem různých dodavatelů k Průmyslu 4.0.

Přímo v expozici Imtos se můžete osobně seznámit se dvěma špičkovými stroji: paralelním dvouvřetenovým CNC soustruhem Takisawa TT-500GD a novým kompaktním horizontálním CNC soustružnickým centrem Hwacheon Cutex 180. Oba stroje budou v plném provozním režimu a na obou budou v průběhu celého veletrhu probíhat ukázky obrábění.

Prodejní i servisní specialisté společnosti Imtos budou po celou dobu veletrhu připraveni na obou CNC strojích ukázat každý detail, předvést všechny funkce i odpovědět na jakoukoliv otázku. Díky přímé podpoře výrobců přenášejí na náš trh jejich know-how i kompletní zkušenosti.

Takisawa TT-500GD – vysoká přesnost, automatizace a vysoká produktivita v minimalizovaném prostoru

Paralelní dvouvřetenový CNC soustruh TT-500GD je určen pro vysoce přesnou automatizovanou sériovou výrobu různorodých obrobků. Uspořádání stroje a jeho standardní výbava odpovídají aktuálním požadavkům na maximální produktivitu automatizovaných obráběcích procesů.

TT-500GD využívá osvědčené standardní technologie Takisawa – vysoce tuhé konstrukce s pravoúhlým vedením, která mu zajišťuje nejvyšší tuhost v této třídě. Konstrukce se štěrbinou a integrovaným pravým a levým ložem zajišťuje stabilní řezný výkon, tlumí chvění a potlačuje vznik vibrací. Uspořádání lože zajišťuje výborný odvod třísek a brání jejich hromadění v pracovním prostoru. Soustruh s vysokorychlostním 3osým automatickým portálovým zakladačem (standardní výbava) zajišťuje plně automatizovaný provoz zahrnující procesy soustružení i frézování. Konstrukce zakladače dovoluje dosahovat zakládacích časů 2,5 s. Design TT-500GD umožňuje jeho snadné zapracování do výrobních linek. Dvojice čelně orientovaných vzájemně uspořádaných vřeten je standardně osazena 5" sklíčidly. Hřebenové vedení s možností osazení až pěti nástroji (včetně poháněných) podstatně zkracuje vedlejší časy.

Takisawa TT-500GD je standardně osazen řídicí jednotkou Fanuc Oi-TF.

Paralelní dvouvřetenový CNC soustruh Takisawa TT-500GD

Takisawa

Společnost Takisawa je jedním z leaderů celosvětového trhu s obráběcími a CNC stroji s nejrozsáhlejšími zkušenostmi s automatizací procesů ve strojírenské výrobě.

Z podniku na výrobu obráběcích strojů – vrtaček, soustruhů a dalších – se za 95 let podařilo díky flexibilitě, důrazu na kvalitu a inovativnímu přístupu vybudovat dnešního globálního hráče s pozicí jednoho z leaderů na trhu s obráběcími stroji. Základem úspěchu společnosti Takisawa je kvalita podložená vlastní výzkumně-vývojovou základnou, tradicí a erudicí řídicích a výrobních pracovníků i organizací výroby. Pro příklad: jednotlivé strojní řady jsou vyráběny na samostatných výrobních linkách a výstupní kontrola probíhá na laserových měřicích zařízeních.

Hwacheon Cutex 180 – nové horizontální CNC soustružnické centrum – poprvé v České republice

Horizontální soustruhy společnosti Hwacheon nabízejí nejlepší obráběcí výkon ve své třídě. Jsou vhodné pro širokou škálu aplikací – od obrábění malých součástek až po zpracování velkých dílců. Nově vyvinuté horizontální soustružnické centrum Cutex 180 přináší inovace ve třech hlavních oblastech:


Horizontální CNC soustružnické centrum Hwacheon Cutex 180


Vyšší obráběcí výkon

 • vysoce tuhé valivé LM vedení všech os
 • vylepšený motor hlavního vřetena
 • nejvýkonnější motor poháněných nástrojů ve své třídě
 • zvětšený maximální průměr tyče
 • možnost revolveru s 24 nástroji

Větší uživatelské pohodlí

 • lehčí dveře – snížení námahy
 • lepší odvod třísek a zabránění jejich hromadění
 • otočný ovládací panel (až o 90°)
 •  volitelný uživatelský software

Snadná údržba

 • nádrž s chladivem umístěná vpředu se snadným odnímáním
 • snímač hladiny chladiva ve standardním vybavení
 • snadno přístupný kryt pro údržbu
 • externí chladicí blok zamezuje pronikání chladiva do vnitřní části revolveru

Základní konstrukce stroje vykazuje vyšší strukturální tuhost. Pro minimalizaci tepelné deformace rámu (horkými třískami a chladivem) jsou obráběcí prostor a zóna posuvu vzájemně odděleny. Šikmá konstrukce lože zajišťuje snadný a bezproblémový odvod třísek.

Cutex 180 drží ve své kategorii několik primátů. Maximální délka obrábění je 528 mm, průměr 350 mm. Zdvih osy Y dosahuje ±55 mm, výkonnější motor ve srovnání se stávajícími 6ʺ soustruhy dává vyšší řezný výkon a produktivitu. Digitální hydraulický koník zkracuje čas na seřízení při upnutí materiálu o více než 70 %.
Nově koncipovaný ovládací panel poskytuje větší uživatelský komfort. Umožňuje vyklopení až o 90°, standardně je osazen 10.4" displejem. Nové uspořádání a zlepšení dotykové plochy řídicích kláves zlepšilo ovladatelnost soustružnického centra.

Inovace a nové technologie Hwacheon Cutex 180 dokázaly optimalizovat čas obráběcího cyklu, výrazně snížit vedlejší časy, dosáhnout vysoké přesnosti a kvality obráběného povrchu.

Hwacheon

Hwacheon je jihokorejský výrobce špičkových obráběcích strojů s pětašedesátiletou tradicí. Na světové trhy dodává především CNC horizontální a vertikální soustruhy, CNC vertikální, horizontální, 5osá a portálová obráběcí centra. Kromě toho je úspěšným producentem bloků motorů, hlav válců, klikových hřídelí a dalších součástek pro automobilový průmysl. I jejich technická kvalita a obchodní úspěch jsou dokladem přesnosti a kvality obráběcích strojů Hwacheon.
Všechny součástky pro automobilový průmysl vznikají výhradně na linkách obráběcími stroji vlastní výroby. Svým zákazníkům poskytuje ty nejkvalitnější produkty a nejlepší možný servis. Vývojové oddělení společnosti spolupracuje s předními jihokorejskými univerzitami.

Imtos
Umístění na MSV: pavilon P, stánek 119

Michal Churavý

michal@churavy.cz
 

Další články

Průmysl 4.0
Novinky z veletrhů a výstav
Technologie pro povrchové úpravy
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: