Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Průvodce světem technologických inovací
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Průvodce světem technologických inovací

Nejen vynikající příležitostí pro navazování nových či utužování stávajících obchodních vztahů, ale i příhodnou záminkou důležitých společenských setkání. Tím vším je, velmi stručně řečeno, Amper 2020 – největší středoevropská veletržní akce v oborech elektrotechnika, energetika, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. Proběhne ve dnech 17.–20. března 2020 na brněnském výstavišti.

Průvodce světem technologických inovací

Pro vystavující společnosti je Amper jedinečným místem k představení posledních technologických novinek a trendů v daném oboru. Návštěvníka tak čekají na jednom místě produkty od více než 600 vystavujících z 26 zemí světa a přes 70 odborných přednášek a konferencí.


Pro vystavující společnosti je Amper jedinečným místem k představení posledních technologických novinek a trendů v daném oboru. (Zdroj: Terinvest)

Od Evropy po Koreu

Automatizace patří mezi nejrychleji se rozvíjející a rostoucí obory na celém světě. To je patrné také na veletrhu Amper, kde je již několik let nejsilněji zastoupenou částí, a stejně tomu bude i v roce 2020. Prezentovat se bude např. společnost Sick, která působí na světovém trhu přes 70 let a je jedním z předních výrobců senzorů a senzorových systémů pro průmyslové využití. Senzory, řídicí prvky a systémy pro průmyslovou automatizaci představí také ifm electronic, jehož sousedem v hale V je Murrelektronik CZ, který ve svém závodě v České republice vyrábí konektory, automatizační techniku, interface, zásuvkové systémy pro senzory a ovladače a spínané a transformátorové zdroje. Další z mnoha desítek společností bude například Beckhoff zaměřující se na vývoj a dodání otevřených automatizačních systémů založených na technologiích počítačů či dodavatel inovativních mechatronických řešení, společnost Stäubli Systems. Své novinkové portfolio dále představí B+R automatizace, Weidmüller, Balluff CZ, Turck, Elvac, Lenze, DEL či AutoCont Control Systems. Zpestřením bude jistě i korejský pavilon s desítkou firem, které se pochlubí novinkami asijského trhu.


Jednání na expozici ABB. (Zdroj: Terinvest)

Elektroinstalace i automatizace

Pokud jsou v popředí vašeho zájmu elektroinstalace, vodiče a kabely, energetika, osvětlení nebo zabezpečovací technika, je Amper jistě také správnou volbou a na svých expozicích v hale P vás rádi přivítají zástupci společností Phoenix Contact, Schmachtl CZ, Wago Elektro, Schneider Electric CZ, Labara nebo Lapp Czech Republic. Nebudou chybět ukázky produktů společnosti ABB, leadera v oblasti inovativních technologií, dále pak aktuální produktové portfolio firmy Rittal Czech, společnosti s více jak 50letou tradicí, která vyvíjí a vyrábí řešení v oblastech rozváděče, rozvody proudu, chlazení, IT infrastruktura a software, či Kopos Kolín, tradiční český výrobce elektroinstalačních úložných materiálů. Systém dokonalého zabezpečení větších i menších objektů nabízející široké možnosti domácí automatizace představí ryze česká společnost a leader trhu zabezpečovací techniky Jablotron Alarms.


Prezentace Půmyslu 4.0 na expozici Rittal Czech. (Zdroj: Terinvest)

Všichni ti, kdo jsou profesně zaměřeni na elektronické součástky a moduly, jistě nevynechají halu F, která sdružuje vystavovatele právě z tohoto oboru. Obdivovat můžete produkty společnosti Amtech, Harting, IMT Technologies & Solutions, Seno, PBT Rožnov, Official Electronic a mnoha dalších. Součástí haly F bude i přehlídka elektromobilů a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily Amper e-Motion.

Diskutovat i soutěžit

Pestrý doprovodný program veletrhu Amper 2020 zahrnuje také Fórum automatizace a digitalizace – živý program přednášek na aktuální témata z tohoto oboru na otevřené výstavní ploše, Fórum energetiky – ucelený soubor přednášek, seminářů a konferencí z oblasti řízení energetiky a jejích nejnovějších trendů, Fórum optonika – desítky odborných přednášek z oblasti optické a fotonické techniky, Computer Stage – zahrnující debaty a panelové diskuze na aktuální témata z oborů ICT, celostátní setkání elektrotechniků, nebo již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu – Zlatý Amper 2020.


Expozice společnosti Schneider Electric CZ.
(Zdroj: Terinvest)

Ing. Richard Malina / Terinvest

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Elektrotechnika a regulace
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: