Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Radarové snímače hladiny
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Radarové snímače hladiny

Divize Saab Tank Control švédského koncernu Saab je vedoucím světovým dodavatelem s více než 40 000 dodanými radarovými snímači hladiny pro skladovací a procesní nádrže ropného a petrochemického průmyslu.

Nejnovější radarový snímač Saab TankRadar REX snímá výšku hladiny moderní technikou FCMW v reálném čase a pracuje s přesností ±0,5 mm. Přesnost měření až do úplného vyprázdnění nádrže je dostačující jako základ pro on-line nákup a prodej ropných produktů. Je vybaven pro spojení L & J (nebo Enraf) s výstupním protokolem L & J TankWay (nebo Enraf GPU) přes komunikační jednotku L & J MCG 3200 (nebo Enraf CIU, Microelect, Entis), přičemž zařízení FieldBus může být nahrazeno rádiovým modemem s vlastním zdrojem pro bezdrátové spojení s kontrolním stanovištěm. Nevyžaduje žádnou další připojovací jednotku a může být spojen až se 6 snímači teploty, což instalaci měřicích systémů výrazně zlevňuje.
Pro umístění lze využít stávajících přírub a průlezů na víku nádob, a to i v blízkosti stěny a za přítomnosti média v nádobě. Jedinou součástí umístěnou uvnitř nádoby je parabolická anténa o průměru 440 mm, vysílající koncentrovaný silný signál se silným echem, spolehlivě pracující i v prostředích s nízkým odrazem, jako jsou aromatické uhlovodíky v pohybu. Funkce drip-off brání kondenzaci a kontaminaci v souladu s předpisy API. Napájení je 100 - 240 V AC, 34 - 70 V AC nebo 48 - 100 V DC stávajícími rozvody.

Saab LoopRadar

Nový smyčkou napájený radar, využívající dva stejné vodiče pro napájení a výstupní signál, snímá výši hladiny krátkými radarovými pulzy o frekvenci 5,8 GHz, vyslanými ke dnu nádoby a odraženými od hladiny. Přesnost měření je ±10 mm v rozsahu 0 - 20 m. Pro optimální výkon může radar využívat čtyř typů antén: tří kónických o průměru 102 mm, 152 mm, 203 mm a jedné tyčové. Data lze odečítat na LED displeji radaru anebo přenášet pomocí PC softwaru či komunikátoru HART.
Snímače hladiny Saab LoopRadar jsou určeny zejména pro bezdotykové měření hladiny v chemickém, petrochemickém a potravinářském průmyslu, v úpravnách vody a pro měření vodní hladiny přehrad.

Saab TankMaster

Pro řízení skladového hospodářství v ropném průmyslu vytvořil Saab Tank Control nový operační software určený k zachycování hodnot a výpočtu hustoty, objemu a hmotnosti obsahu skladovacích nádrží v reálném čase s prezentací hodnot teploty, tlaku a výše hladiny. Saab TankMaster je vybaven OPC rozhraním pro přenos hodnot programy Microsoft Windows a SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) pro "fly by wire" management skladování.

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: