Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Řešení pro návrh rozváděčů podle Průmyslu 4.0
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Řešení pro návrh rozváděčů podle Průmyslu 4.0

Na veletrhu Amper 2019, který se bude konat v Brně od 19. do 22. března, se společnost Rittal představí jako poskytovatel řešení hodnotového řetězce při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů. Těžištěm expozice bude představení nového systému řadových skříní VX25 uváděného na trh se sloganem "System Perfection". Jedná se o první systém skříní, který byl vyvinut tak, aby splňoval nároky na zvýšení produktivity a byl vhodný pro Průmysl 4.0. Rittal společně s firmou Eplan slibuje výrazné zvýšení produktivity díky integrovaným řešením se softwarovými nástroji a daty.

Zákazníci, kteří se zabývají návrhem a výrobou řídicích a distribučních rozváděčů, stále více očekávají kompletní řešení, která povedou ke zlepšení celkové účinnosti a vyšší efektivitě jejich výrobních procesů. Na veletrhu Amper 2019 se budou moci seznámit s tím, jak společnost Rittal má neustále na zřeteli, jakým způsobem jednotlivé produkty začlenit do hodnotového řetězce. Tato integrovaná řešení nabízejí hmatatelné výhody, jako je vysoká efektivita nákladů, rychlost a inovace.
Nejlepším příkladem je systém řadových skříní VX25, k jejichž vývoji vedl zejména intenzivní dialog se zákazníkem. Nejméně 150 specifických požadavků na rozváděče budoucnosti vzniklo na základě rozsáhlého, vědecky založeného průzkumu použitelnosti ve výrobě řídicích a distribučních rozváděčů v Německu, USA a v Číně. Navržená řešení těchto požadavků společnost Rittal konzultovala se zákazníky a jejich zpětnou vazbu zapracovala do nového systému řadových skříní VX25.

Systematický vývoj

Při vývoji nového systému řadových skříní VX25 se podařilo zachovat všechny důležité a zavedené vlastnosti jeho předchůdce – celosvětového standardu systému řadových skříní TS 8 – a přitom integrovat mnoho dalších funkcí. Nikdy předtím nebyl vyvinut systém řadových skříní tak konzistentním a systematickým způsobem, aby byl zajištěn maximální výkon pro zákazníka. Nová rozváděčová skříň od společnosti Rittal odpovídá způsobu, jakým výrobci řídicích a distribučních rozváděčů uvažují a pracují, ať už z hlediska funkcí, nebo procesů. Klíčové vlastnosti VX25 se vyznačují jednoduchostí, úsporou času, bezpečnou montáží, jakož i maximální kvalitou a kontinuitou dat.


Středem expozice bude představení nového systému řadových skříní VX25, který byl vyvinut s ohledem na požadavky na zvýšení produktivity a Průmyslu 4.0.

Ukázky výhod v praxi

Návštěvníci se s novým systémem řadových skříní mohou seznámit na veletrhu Amper 2019 v hale P na stánku společnosti Rittal s plochou 300 m², kde budou představeny podrobnosti o nových technických vlastnostech v mnoha směrech. Výhody systému VX25 budou prezentovány rovněž v rámci praktických workshopů. Ukázky budou zaměřeny na montáž dveří a panelů, instalaci systémových šasi, montáž závěsů 180° a komfortní rukojetí. Součástí bude i ukázka řadového spojování skříní VX25.

Návštěvníci veletrhu Amper 2019 se budou moci v praxi seznámit s integrovaným řešením, které přináší vysokou efektivitu, rychlost a inovaci.

Vhodnost pro aplikace do 6 300 A

Rittal také představí VX25 Ri4Power, další vývoj systému řadových skříní pro konfiguraci rozváděčů nízkého napětí podle EN ČSN 61439-2. Jedná se o novou systémovou konfiguraci včetně nového systému přípojnic, pomocí něhož lze zvýšit jmenovitý proud hlavních přípojnic až na 6 300 A při použití menšího množství mědi.

Další novinky

Rittal na veletrhu představí i řadu dalších produktů: výškově nastavitelná ramena pro ergonomickou obsluhu stroje, díky nimž mohou být pracovní terminály flexibilně a snadno umístěny na strojích. Dále budou uvedeny nové komponenty pro distribuční systém RiLine Compact, jako jsou jednotky pro spouštěče motorů, adaptéry pro připojení 125 A a jednopólové adaptéry.

V segmentu chlazení rozváděčů rozšiřuje společnost Rittal své energeticky úsporné řady chladicích jednotek Blue e+ zavedením nové výkonové třídy 1,6 kW, verze z nerezové oceli a poprvé bude představena střešní verze s výkonem 1,3 kW. Dalším zvláštním prvkem je integrované řešení VX25 Blue e+, což je předinstalované plug & play řešení, které se skládá z rozváděče VX25 a vysoce účinného modulu Blue e+. Díky novému rozhraní IoT Rittal umožňuje jednotky Blue e+ síťově propojit s klimatizačními jednotkami Blue e+ a chillery Blue e+. Všechny informace přitom lze pohodlně přenést do dohledového systému zákazníka.

Rittal Czech

revilakova.h@rittal.cz

www.rittal.cz
 

Další články

Průmysl 4.0
Novinky z veletrhů a výstav
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: