Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Roboty řeší nedostatek zaměstnanců v průmyslu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Automatizace, regulace

Roboty řeší nedostatek zaměstnanců v průmyslu

Od svého uvedení na trh v roce 2010 dodala společnost KUKA více než 100 000 robotů řady KR Quantec. Důvodem zájmu o ně je jejich vysoká spolehlivost a univerzálnost s širokým spektrem aplikací.

Roboty KR Quantec s nosností mezi 120 a 300 kg jsou navrženy pro použití téměř v každém segmentu na trhu, jako je automobilový průmysl, slévárenství a zdravotnictví, stejně jako obrábění nebo manipulace. V Česku a na Slovensku je pro své vlastnosti nejrozšířenějším typem robota v automobilovém průmyslu.

Modernizace robotů řady KR Quantec

Při modernizaci řady KR Quantec jsme využili naše dlouholeté zkušenosti se zaváděním automatizace v průmyslu s využitím průmyslových robotů. Výsledkem je zvýšení užitečného zatížení robota, vysoká variabilita pohybu prostřednictvím technických výhod, jako jsou zkrácené brzdné dráhy nebo optimalizovaný pracovní rozsah, dále nižší náklady na provoz a menší nároky na údržbu,“ vysvětluje Wolfgang Bildl, produktový manažer. Roboty KR Quantec budou užitečnější i z hlediska využití výrobního času: výpadky a požadavky na servis jsou minimalizovány díky novému konceptu kabelového a energetického systému a zároveň došlo ke snížení počtu náhradních dílů v souvislosti s optimalizací modulárního systému.


Modernizovaný robot KR Quantec umožňuje ještě rychlejší a přesnější práci než jeho předchůdce.

 

Optimalizace pohybů robota

Nová generace KR Quantec je vybavena dodatečnými „motion modes“. Jedná se o softwarové doplňky, které zajišťují optimální pohyb robota pro specifické aplikace. Režim „path mode“ umožňuje jeho mnohem přesnější a preciznější pohyb, zatímco „dynamic mode“ zvyšuje rychlost a tím pádem snižuje dobu cyklu a zvyšuje prostupnost výrobních linek.

Modernizovaný robot KR Quantec byl vytvořen pro ještě rychlejší a přesnější práci a v souhrnu přináší vysokou přidanou hodnotu, která představuje nejen konkurenční výhodu, ale také řešení nedostatku pracovních sil, což jistě není zanedbatelné.

KUKA

www.kuka.com/cs-cz

dana@seteva.cz
 

Další články

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: