Témata
Reklama

S hvězdicovými motory dobývá svět

Vikýřovice u Šumperka nejsou velká obec, ale přesto jsem firmu Verner Motor chvíli hledal. Žádné billboardy, žádné směrovací tabulky, žádné výrobní haly, žádný hangár. V malé dílně mezi rodinnými domky bych výrobu leteckých motorů nečekal. Nakonec pomohl mobilní telefon a už jsme popíjeli kávu s Pravoslavem Vernerem, mužem, který zasvětil svůj život své veliké lásce – motorům.

Po absolvování strojnické průmyslovky nastoupil logicky do Prametu Šumperk, což byl tehdy nejlepší strojírenský podnik v širém okolí. Slinuté karbidy však jeho žádnou velkou láskou nebyly, tou byly motory. Dokonce by se snad mohlo říci, že to byla vášeň pro motory. Vystřídal postupně další podniky a začal se podomácku motorům věnovat.

„Kdo si umí představit ten pocit, kdy se poprvé u nás vzneslo naše motorové rogalo? Nám se to podařilo. Bylo to v roce 1978 a nemohu na to nikdy zapomenout,“ vzpomíná po letech Pravoslav Verner na své konstruktérské začátky. Miloval ale také automobilové motory. Pořídil si starý mercedes, dal jej dohromady, a potom i dalším zájemcům.

Reklama
Reklama
Pravoslav Verner u rýsovacího prkna

Po změně režimu k němu do dílny dokonce zavítal i reprezentant firmy Mercedes Benz, který hledal budoucí prodejce.

„Někdo mne doporučil. Přišel nečekaně a s prosbou, zda by se nemohl chvíli dívat. Proč ne, řekl jsem a nabídl mu židli. Potom několik hodin tiše seděl a bez dechu sledoval, jak rychle rozebereme motor a jak rychle ho zase umíme dát dohromady. Ale kdepak já a autosalon. Lidé si potom začali už kupovat nová auta, taky nové mercedesy, a tak jsem se vrátil k leteckým motorům.“

Kdo má rád letadla, má rád hvězdicový motor. Měli bychom si připomenout, že se jedná o typ pístového spalovacího motoru, který má válce rozmístěny od klikové hřídele v kruhu a většinou v jedné rovině kolmé k ose hřídele tak, že sousední válce spolu svírají stejný úhel. Jako ventilový rozvod se používá OHV.

Chladí se vzduchem a kvůli tomu bývá opatřen usměrňovacími plechy (tzv. deflektory), jež zvyšují účinnost chlazení. I hvězdicový motor může být víceřadý. Často dvouhvězdicový, ale existovaly i motory se třemi, čtyřmi i více řadami válců. Za 2. světové války byl sestrojen dokonce lodní hvězdicový 16řadý 112válec o objemu 383 litrů.

Jaký byl začátek firmy Verner Motor?

„Samozřejmě těžký. Nic se nedalo sehnat, začali jsme s výrobou takříkajíc na koleně. Neexistovala žádná dokumentace. Nebyla to však žádná tragedie. Mě stačí se na takový motor podívat. Potom jej nakreslím na rýsovacím prkně a syn pak výkres převede do CAD. Jezdil jsem do Krakova, kde je krásné muzeum leteckých motorů. Ředitel je velký fanda, soustředil asi 250 leteckých motorů a jeho Muzeum polského letectví byla pro mne velká škola.“

Syn pana Vernera pracuje rovněž v rodinném podniku.03 a 04_Letadlo s motorem Scarlet

Výroba hvězdicových motorů se tedy rozeběhla. Verner Motor ve Vikýřovicích se stal světovým leaderem v navrhování, vývoji a výrobě hvězdicových motorů pro všechny druhy malých letadel. Začal se specializovat na vývoj a výrobu leteckých motorů pro ultralehká a lehká sportovní letadla, historické repliky, letadla kategorie microlight a v neposlední řadě také pro motorem poháněné padáky.

Velkým impulzem byla asi návštěva Air show Sun´n Fun v Lakelandu na Floridě, že?

„Ano, zúčastnili jsme se jí v roce 1996. Byla to senzace v hollywoodském stylu. Viděl jsem něco takového poprvé v životě. Po celý týden se předváděly desítky letadel, které obdivovalo asi 200 tisíc návštěvníků. Prý se jednalo o jeden milion startů. Fantastická byla předváděná letecká bitva asi 300 letadel. Vystavovali jsme naše motory a měli jsme s nimi obrovský úspěch. Měly malou hmotnost a taky malou spotřebu. Dokonce jsme získali 18 dealerů našich motorů po celých Spojených státech.“

Po slibném začátku přišla ekonomická krize, zájem opadl a objednávky ustaly.

„V roce 2012 se tedy u nás objevili obchodníci a vývojáři z Číny. Prý abychom pro ně vyvíjeli motory a oni je budou vyrábět. Dokonce jsem musel letět do Číny a založili jsme společný podnik. Firma měla 780 tisíc zaměstnanců, a to prosím v jednom městě! V Nankinu. Nebylo to zase nic tak překvapivého na čínské poměry, protože toto bývalé hlavní město mělo 8 milionů obyvatel. Vyvinuli jsme tedy pro ně dvouválec pro létající padáky. Číňané měli v podniku většinu a to byla chyba. Změnilo se totiž vedení, do čela se dostali noví politici a opravdový gigant leteckého průmyslu se rozletěl na menší části. Z kolosu zůstala jen správní budova, v níž sídlí realitní kancelář. Nová generace soudruhů rozhodla soustředit veškerou výrobu pro letectví pod jednu firmu s 12 miliony zaměstnanců. Výrobu čínských letadel v současné době zastřešuje státem kontrolovaná společnost AVIC (Aviation Industry Corporation of China).“

Partner nezaplatil, zůstaly jen dluhy.

„Musel jsem prodat své malé lehké letadlo, abych měl na výplaty. Všechny úspory padly na zaplacení úvěrů. Začínal jsem zase od nuly.“

Nyní v pěti lidech výroba pokračuje. V březnu pan Verner dokončil vývoj tříválcové verze motoru Scarlet a nyní se zaměřil na nový projekt – hvězdicový motor Scarlet 9H. Všechny motory jsou ukázkou dokonalé ruční práce.

Letadlo s motorem Scarlet

Nyní začíná nad obzorem zase svítat. Opět se objevila první zakázka z USA. V době naší návštěvy byl motor hotov, zabalen v bedně a čekal na expedici. Přihlásila se také jedna německá firma. Má zájem o motory pro svá malá letadla s hmotností 120 kg.

„Naše práce je naše hobby,“ loučí se s námi Pravoslav Verner. „Inovace je náš život. Tvoříme motory s láskou a vášní.“

Karel Sedláček

Karel.sedlacek@mmspektrum.com

Reklama
Vydání #6
Kód článku: 150602
Datum: 03. 06. 2015
Rubrika: Servis / Zajímavosti
Autor:
Firmy
Související články
Atraktivní projekty - Vojenská základna plná tajemství

V rámci pěstování vztahů s veřejností – public relations – se v Americe nejen soukromé firmy, ale i vládní organizace snaží vycházet zájemcům vstříc a pořádají různé dny otevřených dveří. Tak jsem měl možnost prohlédnout si například Pentagon, ale i vojenskou základnu v Novém Mexiku, kde se testovaly atomové bomby.

Stroje v pohybu – Vrtulník na Marsu

Vědci a technici z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) právě řídí jednu z nejnáročnějších operací v dějinách kosmonautiky. Expedice Mars 2020 hledá známky bývalého života na sousední planetě. Kromě pojízdné laboratoře je na Marsu také první stroj, který létá vlastní silou na jiné planetě, než je Země.

Integrovaný obvod o tloušťce jedné molekuly

Lidstvo již zvládlo přeměňovat světlo na elektřinu a vytvořit akumulátory, v nichž nedochází k chemickým reakcím. Problémem však je, že tyto přístroje mají velmi nízkou účinnost. Nejlepších parametrů by se dosáhlo při použití polovodičů o tloušťce jediné molekuly. A ty se nyní naučili vyrábět vědci z ruského institutu MISiS, který je partnerem ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Související články
Dron jako nový fenomén

V seriálu o perspektivních technologiích zaujímají důležité místo také bezpilotní letadla. K anglickému pojmenování drone se český překlad trubec (včelí samec) neujal a jiný ekvivalent zatím nemáme. Tak říkáme česky dron, i když to počítač podškrtává červeně. Co však záleží na jménu! Rozhodující jsou možnosti nové techniky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Umělé svaly, část 1. Historie a úvod do problematiky

Téma umělých svalů obecně spadá do oblasti pohonů strojů a zařízení. Jedná se o poměrně moderní typ pohonu. S jejich nasazením se v současné době počítá především u humanoidních nebo mobilních robotů, ale předpokládá se, že v budoucnu budou schopné nahradit konvenční pohony, které jsou v prvním kvartálu 21. století zastoupeny hlavně pohony se spalovacími motory nebo elektromotory.

Atraktivní projekty: Odsud až ke hvězdám

Světově proslulý architekt Norman Foster navrhl kosmické nádraží pro privátní lety do vesmíru. Společnost Virgin Galactic, která tyto výlety připravuje, vybrala po dlouhém váhání prostor u Las Cruces v americkém státě Nové Mexiko. Kosmodrom dostal jméno Spaceport America, už se začal stavět a do provozu má být uveden v příštím roce.

Matrjoška zahnala strach kosmonautů z radiace

Ústav SNIIP, jeden z podniků strojírenské skupiny Atomenergomaš (dceřiné společnosti ruské korporace pro atomovou energii Rosatom), vyrobil kulovitý měřicí přístroj, který je chemickým složením shodný s lidským tělem a který získal od kosmonautů přezdívku Matrjoška. Deset let měřil, jak velkou dávku radiace z kosmického záření dostávají konkrétní orgány kosmonautů na Mezinárodní vesmírné stanici, a přinesl překvapivé výsledky. Tento experiment má význam nejen pro kosmonauty na této stanici, ale i pro posádku budoucích letů na Mars a k vnějším planetám Sluneční soustavy.

Atraktivní projekty: Google chce létat

Internetový gigant Google není už dávno jen vyhledávač. Připravuje nové atraktivní projekty, a proto rozšiřuje svůj investiční záběr.

Atraktivní projekty: Jen vítr to ví…

Zkrotit vítr a využít jej ve svůj prospěch toužil člověk už od úsvitu dějin. Dodnes jsou známé větrné mlýny na starověké Krétě nebo ve středověkém Holandsku. I na některých místech Čech a Moravy se v minulosti osvědčily. Moderní doba však proměnila i tuto techniku.

Atraktivní projekty: FEL ČVUT v Praze s USA proti teroru

Velkými výzvami současnosti jsou jednak řízení a koordinování bezpilotních letadel a jednak ochrana lodí před piráty a teroristy. Těmito tématy se kromě jiných zabývají také vědečtí pracovníci, pedagogové a studenti na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze.

Atraktivní projekty: Jak budeme létat?

Otázka je aktuální: jak při zvyšující se letecké přepravě snižovat emise oxidu uhličitého a tím chránit klima? A k ní se přiřazují další: jaké dopady má rostoucí mobilita na kapacitu letišť a výkonnost letištní infrastruktury? Tyto i jiné otazníky můžeme shrnout do jediného: jak má vypadat letadlo budoucnosti?

Atraktivní projekty: Roboty jako mouchy

Ze všech létajících tvorů na Zemi nás nejvíc fascinuje hmyz. Může se vznášet, snadno pohybovat v libovolném směru a umí se vyhnout šíleně rychle letící plácačce. Není divu, že inspiroval skupinu vědců a inženýrů postavit nejmenší a nejvíce agilní létající roboty.

Oprava Karlova mostu: II. etapa

Jak již bylo uvedeno v článku v minulém vydání popisující I. etapu opravy, Karlův most je nejen historickou a kulturní památkou, ale také výjimečným technickým dílem, které slouží svému účelu 655 let. Je středem zájmu jak odborných institucí, tak i prostých občanů a je pochopitelné, že oprava vyvolala širokou, místy velmi kritickou diskuzi, vedoucí až ke sporům. Nebylo vždy snadné věnovat maximální úsilí opravě mostu a současně vyvracet šířené nepravdy.

Atraktivní projekty: Zajímavé experimenty NASA

Na výstavě EXPO, kterou u příležitosti 15-ti let svého trvání uspořádala začátkem letošního roku Akademie aeronautických modelů v jihokalifornském městě Ontario, prezentovala NASA model kosmického kluzáku.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit