Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> S inovací k vyššímu výkonu a všestrannosti
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

S inovací k vyššímu výkonu a všestrannosti

Špičkové univerzální frézy nové generace WNT SilverLine od Ceratizit garantují vyšší řezné parametry a delší životnost.


Vysoce kvalitní monolitní univerzální frézy nové generace WNT SilverLine od společnosti Ceratizit slibují delší životnost při vyšších řezných parametrech. (Zdroj: Ceratizit)

Řada fréz WNT SilverLine patří mezi nejpoužívanější frézovací nástroje u našich zákazníků, a to díky své kvalitě, výkonu a především své všestrannosti použití. Na začátku si naši vývojáři a produktoví manažeři kladli otázku, jestli takový typ nástroje je možné ještě vylepšit a zákazníkům přinést vyšší užitnou hodnotu. Po dlouhé cestě vývoje a testování se jim zaslouženě dostalo odpovědi: Ano, je!

V případě nové, rozšířené generace fréz SilverLine se nyní v nebývalé míře zaměřili na obráběcí výkon. Cílem bylo zvýšit produktivitu a efektivitu frézy a zlepšit bezpečnost procesu. Pomocí aplikace zavedeného legendárního povlaku Dragonskin a optimalizované geometrie lze nyní ještě efektivněji obrábět celou řadu materiálů. Díky univerzálnosti a všestrannosti v mnoha aplikacích je její použití vysoce flexibilní a nevyžaduje tak velké portfolio nástrojů na skladě uživatelů. SilverLine se v mnoha případech může stát vhodnou volbou pro široký rozsah obráběných materiálů.

Vyšší řezná rychlost, delší životnost

Pokud rádi používáte frézy WNT SilverLine a jste s nimi spokojeni, tak po inovaci si tuto řadu oblíbíte ještě více. Závěry četných a několik měsíců trvajících testů v technickém centru Ceratizit a v reálných provozech výrobních podniků potvrdily, že nový SilverLine dosáhl delší životnosti i při vyšších řezných parametrech. Výsledkem byla vyšší životnost nástrojů o 30 až 40 procent při zvýšené řezné rychlosti o 20 až 30 procent. Testovalo se v různých materiálech od běžných ocelí až po ušlechtilé a vysoce legované oceli a slitiny. Nové nástroje SilverLine při testech navíc prokázaly další významný uživatelský benefit, a to v podobě nižší hlučnosti i zatížení stroje.

Znatelné rozdíly

Jak je možné, že nová generace SilverLine dosahuje takových skvělých výsledků? A to i přesto, že nové a původní frézy SilverLine se na první pohled téměř neliší? Přestože jsou rozdíly malé, laikovi neviditelné, tak mají významný dopad na konečný výsledek. Například nové frézy mají optimalizovanou geometrii břitu, která zajišťuje snadnější a rychlejší odchod třísky. Vytváření tepla na nástroji je proto sníženo a nástroj je méně náchylný k opotřebení. Modifikovaná geometrie chrání před vznikem vibrací při velkém opásání či velkém vyložení a předchází vylomení břitů.


Modifikovaná geometrie chrání nástroj před vznikem vibrací při velkém opásání či velkém vyložení a předchází vylomeni břitů. (Zdroj: Ceratizit)

Vysoce účinná ochrana proti opotřebení

Z hlediska stability zaujme nový SilverLine v každém detailu. Zesílený průměr jádra zvyšuje pevnost o úžasných 50 procent ve srovnání s předchozí generací. Povlak Dragonskin s účinnou ochrannou vrstvou navíc chrání SilverLine před dalšími vlivy opotřebení. Vícevrstvý povlak se vyznačuje vysokou teplotní odolností a umožňuje dosažení výjimečné životnosti i při suchém obrábění, nejlépe s přívodem stlačeného vzduchu.

Rozšíření programu

Součástí inovace je i rozšíření současné produktové řady SilverLine tak, aby uživatelé mohli pokrýt co nejširší rádius aplikací. K dispozici je větší výběr průměrů, více typů a stopky v provedení HA i HB. Více typů je spojeno s širším portfoliem geometrií rozšířeným o geometrie HPC pro plné frézování, geometrie pro dokončovací a hrubovací geometrie s děleným ostřím pro kratší třísky a nižší zatížení stroje. Ve výběru jsou i frézy s vnitřním kanálkem pro přívod kapaliny či stlačeného vzduchu přímo do místa řezu.

SilverLine je v sortimentu od roku 2006 a dosud byla optimalizována pouze rozšiřováním. Úspěšnou inovací bylo dosaženo předem stanoveného cíle a současná generace může v daném konkurenčním prostředí zaujmout první místo. Přesvědčí výkonem, životností, univerzálností a také svým krásným stříbřitým vzhledem, za kterým stojí právě legendární povlak Dragonskin.

Nová generace SilverLine je k dispozici od ledna 2020 současně s katalogem Up2Date Ceratizit. Pro více informací se obraťte na techniky nebo webové stránky společnosti Ceratizit, kde najdete kromě přehledu i technické informace a produktové video.

 
Ing. Jan Gryč

Ceratizit Česká republika

Jan.Gryc@ceratizit.com

https://www.wnt.com/cz.html 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: