Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Sdílená digitální platforma pro společný růst
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Průmysl 4.0 Inovace

Sdílená digitální platforma pro společný růst

Cílem sdílené digitální platformy Gogrou je spojit potenciální členy, sdružit je ve správných oblastech, zkrátit čekací doby a nabídnout online digitální místo pro bezpečný obchod a moderní komunikaci.

Myšlenka na vznik Gogrou zrála již od roku 2015. Tvůrci projektu vzešli z různých pozic – jsou jimi jak vlastníci výrobních a dodavatelských firem, tak lidé, kteří jsou v každodenním kontaktu se zákazníky v rovině obchodní a logistické. Postupem času získávali tvůrci neocenitelné zkušenosti (ať už ve strojírenství, toolmanagementu či jiných blízkých oborech), náhled do problematiky z obou stran a také vize nových řešení.

S novými klienty a většími zkušenostmi sílila myšlenka, že je potřeba řešit každodenní úkoly ve výrobě rychleji, efektivněji a ideálně moderní cestou, která nebude jen dočasným řešením. Představení této myšlenky zaujalo mnoho lidí, kteří se zabývají výrobou a službami.

Proč si tedy vzájemně nepomoci? Prvotní plán byl, vytvořit interní komunikační systém pro několik spřátelených firem. Doba se ale posunula vpřed a dnešní technologické možnosti umožnily vznik Gogrou – nové digitální platformy sdružující výrobní firmy, dodavatelský sektor a sektor služeb. Gogrou tak umožňuje propojení firem pro rychlé, moderní a přehledné sdílení i výměnu dat, informací a potřeb.

Proč Gogrou?

Myšlenku rozvíjí početná skupina lidí, kteří mají mnohaleté zkušenosti ze zahraničí, z práce v oboru či z vedení firem. Na každou drobnost bylo nahlíženo z mnoha úhlů a byl kladen důraz na propracování užitečných detailů, aby byla platforma Gogrou opravdovým pomocníkem v každodenním životě firem.

Jedním z těchto detailů je bezesporu precizní zafiltrování vlastních výrobních prostředků a činností, včetně detailních popisů. Na tomto principu fungují současné moduly platformy Gogrou.


Všechny průmyslové služby, jedno místo
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

1. modul – nabídka, poptávka a sdílení volných kapacit.

Zapsání i vyhledání např. 5-osé CNC frézky, která je schopna obrábět obrobky určitého materiálu v daných maximálních rozměrech, je tak velmi snadné. Momentálně nevyužitá technologie je zanesena do systému a umožňuje členům Gogrou ji on-line vyhledat, spojit se s majitelem a dohodnout realizaci zakázky. Pokud je potřeba frézovat 2000 ocelových obrobků, včetně dodání výkresů, 3D modelů a doručení v daném termínu, i tady se můžete spolehnout na Gogrou. Poptávka s jasně danými parametry je uložena do systému a dostane se okamžitě ke všem, kteří jsou schopni takovouto zakázku realizovat. Cílem je spojit potenciální zákazníky, zkrátit doby hledání na nutné minimum a umožnit jim bezpečný obchod díky moderní komunikaci.

2. modul - sdílení nadnormativních zásob

Na stejném principu funguje také 2. modul – sdílení nadnormativních zásob. Ten lze chápat jako „online sdílený sklad“. Pokud firma disponuje vyšším množstvím nářadí, upínačů, monolitů, … může je pomocí předem připravených formulářů nahrát do systému a potenciální kupci je opět skrze důmyslné filtrování (výrobce, označení produktu, velikost, …) mohou jednoduše najít. Sdíleno je také místo, kde jsou zásoby interně uloženy. Zadavatele je možné ihned kontaktovat – přímo skrze chat na webu, e-mailem či prostřednictvím mobilní aplikace.


Momenátlně nevyužitou technologii mohou členové Gogrou on-line vyhledat a dohodnout realizaci zakázky.

3. modul – Burza materiálu

Stačí vyplnit parametry – normy, materiál, rozměry, kusy, cenu – a ať už určitý materiál poptáváte nebo nabízíte, vědí o Vás ve vteřině správné firmy, které přesně tento produkt dodávají či naopak sami hledají. Gogrou má celoevropské ambice, jako hlavní partneři se do projektu připojují velké české i zahraniční firmy, podporu vyjádřily také pojišťovny a banky, jejichž služeb může být prostřednictvím Gogrou využíváno.  V současné chvíli prohlubujeme spolupráce, které povedou k možnosti využití digitálních, blockchain řešení bankovních garancí, platebních bran, integrace do podnikových ERP systémů, globálního obchodu a hlavně – nových obchodních modelů, s novými příležitostmi, na nových trzích. Gogrou podporuje digitální, transparentní a snadno monitorovaný proces řízení aktivit firmy. Připojte se ke Gogrou, ať můžeme růst společně. Gogrou, skutečná digitalizace průmyslu.

Gogrou

gogrou@gogrou.com
 

Další články

Průmysl 4.0
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: