Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Setkání s delegací Udmurtské republiky na MSV
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Setkání s delegací Udmurtské republiky na MSV

Poprvé ve své historii se Udmurtská republika zúčastní formou společného stánku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (pavilon A1, stánek 32). Potenciálním partnerům v České republice a na Slovensku se představí také v rámci speciální konference Eurokontakt - Udmurtská Republika - průmysl, inovace a kooperace s regiony České republiky a Slovenska, která proběhne 8. října 2013.

Udmurtská republika oproti světově známým rodákům Čajkovskému a Kalašnikovovi není v České republice příliš známá. Nicméně průmyslový inovační intelektuální potenciál a zeměpisná poloha nabízí českým podnikatelům dobré možnosti pro obchod a podnikání s tímto zajímavým regionem Ruské federace.

Meziregionální exportní iniciativa Udmurtské republiky

Ministra hospodářství Udmurtské republiky Michaila Zaitseva na jeho pracovní návštěvě České republiky a Rakouska doprovází delegace ředitelů inovačních firem regionu, které hledají partnery pro export, import a společnou výrobu jak v Udmurtské republice, tak i v zemích Evropské unie. Zájemci o obchodní spolupráci s touto zemí mohou požádat o uvedení v databázi nabídek a poptávek českých a slovenských firem, která se v současné době připravuje v souladu s rozhodnutím Ministerstva hospodářství Udmurtie z důvodu účasti Udmurtské republiky na MSV 2013 v Brně. Přihlašovací formulář pro zařazení nabídky do databáze lze získat u společnosti Schwarz & Partner.

 
Ministr hospodářství Udmurtské republiky Michail Zaitsev

Podle ministra Zaitseva spolupráce s Udmurtskou republikou na jedné straně nabízí prostřednictvím společné výroby a vývoje inovačních průmyslových technologií snadnější přístup na trhy Ruské federace, včetně sousedního Tatarstánu, Baškortostánu, Uralského regionu a dokonce na trhy dalších států, především do nedalekého Kazachstánu, na straně druhé může využití kvalitních inovačních výrobků a technologických řešení udmurtských firem posílit konkurenceschopnost českých firem a nabízí zajímavé obchodní příležitosti pro trh Evropské unie.

Nanotechnologie při výrobě pružin

V delegaci jsou zastoupeny především moderní inovativní společnosti s mezinárodními zkušenostmi, včetně inovativní společnosti Pružina, která se zabývá výrobou zvláště silných pružin (zejména tlačných, torzních a tažných) s využitím nanotechnologií a inovativních komponentů pro výrobu v automobilovém a železničním provozu. Použití unikátních nanotechnologií přináší zákazníkům jedinečné konkurenční výhody, jako mimořádně vysokou životnost (10x vyšší než u standardních pružin), geometrickou přesnost a statickou a dynamickou pevnost při hmotnosti o 15 % až 25 % nižší než u standardních pružin. Společnost má zájem o export odolných pružin pro různé projekty, zejména v oblasti výroby dopravních prostředků, kde je požadavek na bezpečnost a spolehlivost prioritou.

Lenka Kotllárová

Schwarz & Partner
veletrhy@sp.cz
www.sp.cz

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: