Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Silné čisté srdce nových čelních vozíků Tonero
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Silné čisté srdce nových čelních vozíků Tonero

Nová Toyota Tonero s nosnostmi 1,5 až 8 tun svou vysokou produktivitu a efektivnost opírá o čistý, úsporný a štíhlý provoz, nadstandardní výkon, ale zejména o vynikající odolné průmyslové motory splňujících s přehledem Stage V - nejpřísnější emisní normu v historii.

Nová Toyota Tonero s nosnostmi 1,5 až 8 tun je řada pečlivě navržených moderních strojů, které nezapřou rozsáhlé zkušenosti výrobce, který prodá nejvíce čelních vysokozdvižných vozíků na světě, a to i do těch nejnáročnějších provozních aplikací.


Tonero má silné stránky především ve své robustnosti a výdrži. Příjemným a důležitým benefitem je vybavenost i pohodlí v kabině, vnímané především po hodinách práce. V základu je Tonero komplexně zařízeno i množstvím bezpečnostních prvků, které se postarají o pracovní prostředí, z kterého plyne jistota a spolehlivost. Dobrý pocit umocňuje i vědomí, že sedíte ve stroji, který s velkou rezervou plní nejpřísnější emisní normy v historii - Stage V.

Další snížení spotřeby se striktně průmyslovými motory Toyota

Všechny motory Toyota jsou vyráběny v závodech Toyoty, aby byla zaručena vysoká kvalita a dlouhodobá spolehlivost. Jsou speciálně konstruované pro průmyslové aplikace, v nichž umožňují rychlou akceleraci a optimalizovanou spotřebu paliva. Jsou připraveny na to, aby vydržely časté i studené starty (desítky startů za den) a podaly plný výkon i se studeným motorem, a přitom s optimální spotřebou paliva. Zajistí požadovaný výkon při rozumných nákladech na údržbu, odolnost a životnost motoru.

•    dieselová řada nabízí spolehlivý motor 1DZIII, mimořádně úsporný 1ZS a 1KD, nyní včetně DPF filtru pevných částic pro ještě čistší provoz, exhalace mimořádně ekologických a úsporných motorů jsou výrazně nižší, než požaduje norma Stage V

•    LPG řada nabízí interně vyvinuté motory 4Y a 1FS, vybavené trojcestným katalyzátorem, přímým zapalováním (bez rozdělovače), elektronickým vstřikováním paliva a vyniká optimálním výkonem vozíku

Odolný parťák - solidní provedení exteriéru bez plastů

Čelní vysokozdvižné vozíky Toyota jezdí běžně v náročných venkovních provozech, například v nápojářském, papírenském, chemickém, dřevařském nebo stavebním průmyslu a dalších těžkých aplikacích. Mají ocelové exteriéry bez plastů, silný ocelový rám a ochranná konstrukce zvyšují bezpečí řidiče a nabízejí vysokou výkonnost a produktivitu díky různým prvkům standardní (systém aktivní stability Toyota SAS) i doplňkové výbavy (ochrana vozíku, filtry, chlazení apod.).

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Další články

Automobilový průmysl
Ekologie
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: