Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Slavnostní otevření Centra vzdálené diagnostiky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Slavnostní otevření Centra vzdálené diagnostiky

Společnost SKF dne 12. září 2019 slavnostně otevřela Centrum vzdálené diagnostiky SKF v Ostravě. Otevření se zúčastnili jak zástupci výrobních firem, pro něž jsou služby centra určeny, tak mezinárodní tým SKF.

Program slavnostního otevření zahájil Tomáš Kozelský, manažer Centra vzdálené diagnostiky SKF. Ve svém úvodním proslovu vysvětlil, v čem spočívá hlavní přínos nového centra: „Zákazníkům nyní poskytujeme mnohem lepší podporu a komplexnější služby, protože naše vlastní struktura je těsněji propojena. Prediktivní údržba a zásahy, které jsou v rámci údržby čas od času nutné, pak fungují mnohem rychleji a spolehlivěji.“

Digitalizovaný svět a dálková diagnostika

Na jeho slova navázal Marek Pracki, oblastní manažer SKF pro centrální Evropu, Střední východ a Afriku. Ve své prezentaci zmínil především velké změny a příležitosti, které digitalizovaný svět skýtá, přičemž zdůraznil: „Znalosti a data jsou dostupná odevšud, co doopravdy potřebujeme, jsou chytré filtry.“ Dále uvedl, že se proměňují nejen produkty samotné, ale také partnerské vztahy firem, které jsou čím dál víc založené na služebním modelu, nikoliv jen na prodejním.


Program slavnostního otevření centra zahájil Tomáš Kozelský.

Následoval slavnostní přípitek a ceremoniál přestřižení pásky. Hned poté diagnostik SKF Martin Kubáč všem zúčastněným ukázal, co vše je možné v centru dělat. „V monitoringu je zásadní počet sledovaných zařízení. Diagnostika stroje je založená na průměrných datech, která se zkvalitňují s počtem připojených zařízení,“ zdůraznil Kubáč důležitost centra, kde je možné data ze strojů různých firem porovnávat.

Spolupráce SKF s výrobními firmami

Po ukázce kompetencí centra představil Adam Kovalcik z Třineckých železáren, jak spolupráce železáren se společností SKF vypadá: „Úzká spolupráce výrobní firmy s dodavatelem komponent používaných ve vyráběných strojích je naprosto zásadní. Díky tomu, že víme, jaké všechny možnosti a nástroje SKF má, můžeme náš partnerský potenciál využívat naplno.“ Do těchto možností řadí právě i vzdálenou diagnostiku, kterou centrum poskytuje.

Centrum vzdálené diagnostiky (REP Centrum) nabízí především monitoring a diagnostiku strojů. Experti v centru vyhodnocují data získaná ze strojů a zákazníkům poskytují reporty vycházející z těchto dat. Na základě dat experti uvádějí také doporučení pro například včasné domazání či výměnu ložisek, aby nedošlo k neplánované odstávce, která má často na svědomí výpadek ve výrobě a finanční ztráty.


Přestřižením pásky bylo Centrum vzdálené diagnostiky slavnostně otevřeno.

SKF CZ

Michaela Fikejzová

Michaela.fikejzova@skf.com


www.skf.com/cz
 

Další články

Průmysl 4.0
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: