Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Softstartéry elektromotorů v Trutnově
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Softstartéry elektromotorů v Trutnově

Výrobní závod Siemens Nízkonapěťová spínací technika k příležitosti dvacátého pátého výročí spustil novou linku na výrobu softstartérů elektromotorů řady 3RW5, které se uplatňují v průmyslových aplikacích. Nová výroba využívá prvky digitalizace vycházející z konceptu Průmysl 4.0.

Softstartéry elektromotorů představují jeden z pilířů portfolia divize Digital factory, obchodní jednotky Control Products, a využívají se po celém světě v aplikacích v průmyslu. Závod v nové výrobě využije například adaptabilní systém řízení životního cyklu výrobku včetně možností tzv. digitálního dvojčete. Zavedením pokročilých digitálních řešení v Trutnově naplňuje společnost Siemens svůj plán investovat v České republice sedm miliard korun do rozšiřování svých aktivit a digitalizace. Nová linka podle slov ředitele závodu Ing. Eduarda Tannhäusera stála zhruba 500 milionů korun a v budoucnu by se měla ještě rozšiřovat.


Součástí nové linky na výrobu softstartérů je také robotická buňka.

 

Rozšíření výroby plošných spojů

Vedle výroby zcela nového produktu současně dochází v trutnovském závodě Siemens také k realizaci projektu integrace výroby nových plošných spojů. Tím by se měl závod stát klíčovým dodavatelem osazených plošných spojů pro obchodní jednotku Digital factory. Znásobení programu výroby plošných spojů a v návaznosti na to také finálních výrobků bylo uskutečněno v rámci strategického plánu „Nízkonapěťová spínací technika Trutnov 2022“, jejímž cílem je další rozvoj činností a zlepšování procesů závodu. V této souvislosti probíhají aktivity směrem k rozšíření stupně automatizace a management pracuje na implementaci prvků Průmyslu 4.0, jež postupně zavádějí všechny závody v rámci skupiny Siemens v Česku.


V rámci strategického plánu „Nízkonapěťová spínací technika Trutnov 2022“ je také výroba nových plošných spojů.


Eva Buzková

Eva.buzkova@mmspektrum.com

Další články

Průmysl 4.0
Automatizace, regulace
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: