Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Souřadnicový měřicí stroj s hybridní technologií snímání
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Souřadnicový měřicí stroj s hybridní technologií snímání

Společnost Prima Bilavčík přichází na trh s novinkou v oblasti měřicí techniky - souřadnicovým měřicím strojem COORD3, který kontaktní snímací sondu doplnil o bezkontaktní skenovací senzor V7.

Tento nový hybridní souřadnicový měřicí stroj vybavený laserovým liniovým skenerem otevírá nové možnosti v oblasti reverzního inženýrství, rozměrové inspekce a 3D vizualizace.

Souřadnicový měřicí stroj COORD3 Universal

COORD3 s modelovým označením Universal nabízí vysoce výkonnou a konkurenceschopnou verzi středních a velkých souřadnicových měřicích strojů. Unikátní provedení v kombinaci s použitými moderními materiály poskytuje zvýšenou tuhost a tepelnou stabilitu tohoto stroje, jenž nabízí vysoce přesné výsledky pro měření středně velkých až velkých dílců.

Ergonomická otevřená struktura Universalu je ideální pro kontrolu velkoobjemové produkce i pro kusovou kontrolu u menších výrobních operací. Jeho konstrukce je ideální pro umístění do výroby, stejně jako do laboratorního oddělení kvality.


Souřadnicový měřicí stroj COORD3 Universal je vybaven kontaktní sondou a laser-liniovým skenerem V7.

Vlastnosti stroje

Souřadnicové měřicí stroje COORD3 jsou standardně vybaveny vzduchovými ložisky a dosahují vysoké přesnosti pod 2 mikrometry. Mohou být vybaveny jak dotykovou sondou, tak i laserovým liniovým skenerem, což umožňuje daleko rychlejší a efektivnější inspekci dílů. Funkce potřebné pro extrakci a editaci skenů zachycených skenerem V7 byly integrovány do softwaru TouchDMIS.


Skenování plechového dílu laser-liniovým skenerem V7 s použitím softwaru TouchDMIS

Klíčovými vlastnostmi tohoto skenovacího systému jsou vysoká rychlost měření, možnost snímat tmavé i reflexní plochy bez nutnosti úpravy povrchu a zachytit velké a geometricky složité plochy. Skenování v reálném čase je tak velmi rychlé a uživatelsky jednoduché.

Prima Bilavčík

Ing. Zdeněk Mareček

marketing@primab.cz

www.metrologie.cz

 

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: