Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Špičkové duo pro broušení a frézování
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Špičkové duo pro broušení a frézování

Výroba ozubených kol a převodovek nepromíjí žádnou chybu: Každá vada snižuje výkonnost, každá nepřesnost na obrobku masivním způsobem negativně ovlivňuje spolehlivý přenos síly. Pro výrobní podniky je proto rozhodujícím krokem výběr správného chladicího maziva.

S výrobky Rhenus CXS a Rhenus CXS eco poskytuje výrobce maziv Rhenus Lub uživatelům vhodné, vysoce výkonné brusné oleje. V České republice jsou tyto produkty k dostání u Ecool TFM s.r.o.

Vysoce výkonné brusné oleje z rodiny Rhenus CXS přispívají k přesnému, spolehlivému a nadmíru hospodárnému zpracování. Díky tomu jsou jako stvořené pro náročné broušení ozubení, boků zubů a profilů, a také téměř jakékoli frézování. Rhenus CXS je přitom založen na vysoce kvalitním oleji Hydrocrack a je již napevno etablován mezi mnohými uživateli ve výrobním procesu. Nyní rozšiřuje Rhenus Lub produktovou rodinu o alternativní přístup: Rhenus CXS eco se vyznačuje na rozdíl od oleje Rhenus CXS zcela syntetickým základním olejem.


Brusné oleje rodiny CXS přesvědčí svým chladicím a mycím výkonem. Ten výrazně zlepšuje kvalitu ozubených a profilových dílů, a efektivně zabraňuje spálení při broušení.

Nový koncept, osvědčená kvalita

Pro Meinharda Kiehla, marketingového ředitele Rhenus Lub, je používání tohoto oleje logickým krokem: „Stále více uživatelů upřednostňuje produkty na základě technologie GTL, která má perspektivu do budoucnosti. S olejem rhenus CXS eco nyní můžeme nabídnout také vhodný vysoce výkonný brusný olej, který sází na zcela syntetickou bázi. Důležité přitom je: Ať již mají uživatelé jakékoli preference – výběrem oleje rhenus CXS nebo rhenus CXS eco se v obou případech rozhodnou pro velmi výkonný a vysoce kvalitní produkt, který se jim vyplatí.“

Brusné oleje rodiny CXS přesvědčí svým chladicím a mycím výkonem. Ten výrazně zlepšuje kvalitu ozubených a profilových dílů, a efektivně zabraňuje spálení při broušení. Z toho těží jak kvalita obrobku, tak také použité nástroje, protože díky vynikajícímu mycímu účinku zůstávají obráběcí stroje čisté a zároveň je zvýšena jejich životnost. Brusné oleje pracují naprosto spolehlivě dokonce i při nejvyšším zatížení strojů. Roste tak produkce, zachová se kvalita a současně se snižují procesní náklady.


Rhenus CXS a Rhenus CXS eco jsou vyvinuty podle nejmodernějších standardů bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí.

Technologie GTL s dalšími výhodami

Rhenus CXS eco jde jako nový člen rodiny CXS ještě o krok dále, protože kombinace syntetického základního oleje a speciální formule Rhenus přináší další výhody. S vysokým bodem vznícení téměř 200 °C se výrazně snižuje riziko vzniku požáru, což má velmi pozitivní dopad na bezpečnost práce a výroby. Uživatelé rovněž profitují díky nižším ztrátám při odpařování v důsledku menší spotřeby a mohou brousit nejen vysoce komplexním, ale také nákladově efektivním způsobem.
Bezpečnost práce, univerzálnost použití

Užitečná informace: Rhenus CXS a Rhenus CXS eco jsou vyvinuty podle nejmodernějších standardů bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí. Díky zařazení do WGK 1 jsou uživatelé díky velmi dobré snášenlivosti pro pokožku nejen maximálně chráněni, ale výkonné zpracovatelské oleje splňují také požadovaná národní a mezinárodní zákonná ustanovení, a lze je proto používat kdekoli na světě.

Kromě toho nabízí řada Rhenus CXS uživatelům další bonusy. Oba brusné oleje byly vyvinuty pro opracování nízko a vysoce legovaných ocelí – jak v měkkém, zušlechtěném, tak také ve tvrzeném stavu. Se schválením pro tvarovací brusky KAPP se hodí oleje Rhenus CXS a Rhenus CXS eco také pro broušení na přístrojích Reishauer, Gleason-Pfauter, Junker, Höfler a dalších. Vysoce výkonné brusné oleje jsou navíc použitelné na všech zařízeních pro broušení boků zubů a jsou rovněž vhodné pro frézování ozubených kol.

Rhenus Lub

daniel.kriz@ecool-group.com

Další články

Inovace
Průmyslové kapaliny
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: