Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Spolupráce v oblasti nástrojů pro dlouhotočné automaty
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Spolupráce v oblasti nástrojů pro dlouhotočné automaty

Cílem spolupráce firem Horn a W&F Werkzeugtechnik je nabídnout zákazníkovi kompletní řešení od vřetena stroje až po břit nástroje. Zaměřuje se přitom na systémy rychlé výměny nástrojů u dlouhotočných soustruhů.

„Tato spolupráce vyplňuje mezeru mezi břitem a strojem. Můžeme tak rychleji reagovat na požadavky zákazníků a optimalizovat jejich procesy obrábění,“ říká jednatel společnosti Paul Horn GmbH, Lothar Horn. Společnost Paul Horn GmbH se svými zahraničními pobočkami a obchodními partnery z více než 70 zemí rovněž odpovídá za celosvětové rozšíření nástrojových řešení firmy W&F.

Oficiální dohoda o spolupráci mezi firmou Horn a W&F Werkzeugtechnik byla uzavřena na podzim roku 2017. Na speciálních řešeních však obě firmy spolupracovaly již několik let předtím. Horn podporuje požadavky zákazníků společnosti W&F vývojem a výrobou speciálních břitových destiček. „Do budoucna se těšíme na ještě užší spolupráci. Stejně jako naše řešení upínačů jsou i produkty Horn velmi kvalitní,“ říká výkonný ředitel Mirko Flam z firmy W&F Werkzeugtechnik. Obě společnosti udržují dobré a dlouhodobé kontakty s výrobci strojů.


Rychloupínací systém pro dlouhotočné soustruhy doplňuje nabídku firmy Horn.

Obsah spolupráce

Tato spolupráce také přináší mnoho výhod pro oblasti prvotního strojního vybavení. Nabízí možnost nabídnout zákazníkům vše z jednoho zdroje. Díky zkušenostem obou partnerů pak lze rychle vyvíjet nová řešení a optimalizovat stávající. Na začátek se spolupráce zaměřuje na systémy rychlého upínání pro dlouhotočné soustruhy a agregáty s vnitřním chlazením pro vířivé frézování. Pro oblast dlouhotočných soustružnických strojů byl na podzim roku 2018 představen speciální katalog produktů Horn.


JET-Wirbeln zajišťuje vyšší životnosti a zamezuje ucpání nástroje třískami.

Systém nástrojů pro vířivé frézování

Prvním výsledkem společného vývoje obou společností je produkt Jet-Wirbeln. Systém nástrojů pro vířivé frézování nabízí jedinečnou výhodu – přívod chladicí kapaliny přímo k řezné hraně. To vede k vyšší kvalitě obráběného povrchu, zajišťuje lepší odvod třísek a zvyšuje životnost břitů nástroje. Nástrojový systém, který se skládá z agregátu W&F a frézovací hlavy Horn, byl oficiálně představen na AMB 2018 ve Stuttgartu.

Díky patentovanému rozhraní W&F je výměna frézovací hlavy Horn vysoce přesná a uživatelsky jednoduchá. Doba výměny se pohybuje kolem jedné minuty a probíhá pouze pomocí tří šroubů. Rozhraní zajišťuje vysokou přesnost obvodového a čelního házení do 0,003 mm. Maximální otáčky jsou 8 000 min-1. Frézovací hlavy se dodávají s tříbřitými výměnnými destičkami S302 nebo dvoubřitými typu 271. Řezný průměr pak v rozměrech 6, 9 a 12 mm. Upínání agregátu je k dispozici pro všechny běžné dlouhotočné soustruhy.

Společnost W&F Werkzeugtechnik byla založena v roce 1991 ve městě Gingen v Německu. O dva roky později byla firma z kapacitních důvodů přestěhována do Reichenbachu an der Fils. Po úspěšných letech a inovativním vývoji nástrojových řešení působí společnost nyní v Großbettlingenu. S 35 zaměstnanci vyrábí upínače, modulární nástrojové systémy, nástrojové řešení pro soustružení, jakož i jednotky pro vířivé frézování závitů.

SK Technik

Luděk Dvořák

ludek.dvorak@sktechnik.cz

www.sktechnik.cz


 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: