Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Správa nástrojových dat na vyšší úrovni
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Správa nástrojových dat na vyšší úrovni

Ve výrobních firmách opustilo téma digitalizace úroveň managementu a přesunulo se do výrobních hal. V centru pozornosti je zvyšování produktivity díky automatizaci. Odpovědní pracovníci hledají ve všech oblastech konkrétní specifická zlepšení pro uplatnění Průmyslu 4.0. Zde přichází do hry TDM Systems s řešeními pro digitalizovanou výrobu.

Ačkoli společnost TDM Systems působí na trhu už více než čtvrt století, nabízela se svým softwarem pro správu nástrojových dat doposud okrajové řešení, byť jako firma s vedoucím postavením na trhu velmi úspěšně. Protože komplexní Tool Lifecycle Management (TLM) dokáže v obráběcích firmách výrazně zvýšit produktivitu, používá se dnes v praxi už mnoho stovek aplikací TDM. TDM Systems ve výrobě cíleně využívá aktuální trendy, jako automatizaci a dostupnost dat, stejně jako rozšiřování a zlepšování infrastruktury za účelem dosažení dalšího stupně vývoje firmy. S nově zaměřeným portfoliem produktů opouští TDM okrajovou oblast a proniká na další trhy a do dalších zákaznických segmentů.

Nová řešení pro Tool Lifecycle Management

TDM Systems tak přichází hned s několika nově vyvinutými, resp. zdokonalenými produkty. Komplexní řešení TLM pro použití v několika výrobních závodech (TDM Global Line) má novou architekturu a nové uživatelské rozhraní pro ještě intuitivnější a rychlejší práci ve výrobní hale. Množství již existujících i brzy dostupných rozhraní umožňuje jednoduchou integraci TDM do stávajících IT systémů a zvyšuje tak produktivitu a svižnost každého jednotlivého kroku v celém výrobním řetězci.

Aby bylo nasazení automatizace umožněno ještě více firmám, především také malým výrobním závodům, přicházejí v roce 2019 na trh nová řešení, jako například TDM Cloud. Nabízejí uživatelům srozumitelnou orientaci ohledně toho, jak mají management dat nástrojů používat a jak s ním mohou ve své výrobě generovat přidanou hodnotu. To vše pomocí internetového prohlížeče a bez vysokých investičních nákladů na IT infrastrukturu a licence.

Bez vysoce kvalitních, aktuálních a co možná nejkompletnějších dat nelze TLM realizovat. Jako datový specialista navazuje společnost TDM Systems partnerství s výrobci nástrojů, aby mohla uživatelům s Tool Data Services poskytovat přesně taková data (tzv. ready to go), která potřebují pro své systémy a použití.

S nově zaměřeným portfoliem pro správu nástrojových dat pokračuje TDM Systems v rozvoji digitalizace v obráběcím průmyslu.

Blízko k výrobcům i k zákazníkům

Firma TDM Systems je dobře připravena na výzvy, které s sebou přináší nové zaměření portfolia produktů. Jednak díky odbornosti a zkušenostem v oblasti výrobních a řezných nástrojů, softwaru, poradenství, implementace a technologií, které získala během více než 25 let, jednak díky příslušnosti ke skupině Sandvik. Ta intenzivně investuje do digitalizace a také do TDM Systems. V digitální divizi Applied Manufacturing Technologies (AMT) založené v loňském roce zaujímá TDM Systems jako obchodní jednotka centrální postavení při vývoji nových řešení a služeb, které obráběcím firmám umožňují, aby se staly digitálními firmami připravenými na budoucnost.
Dalším kladem, který s sebou mateřský koncern přináší, je blízký vztah se sesterskými společnostmi Sandvik Coromant, Dormer-Pramet, Walter a Seco. Díky společnému úsilí – ale při podnětné vzájemné konkurenci – vznikají řešení, která jsou přínosná pro celou branži. I přes tuto sounáležitost klade společnost TDM Systems velký důraz na neutrálnost a transparentnost. Aplikace TDM jsou proto navrženy nejen pro soubor nástrojů skupiny Sandvik, nýbrž pro všechny obráběcí nástroje nezávisle na jejich výrobci. Tak společnost TDM Systems vytváří velkou síť partnerství s výrobci strojů a zařízení, výrobci a prodejci nástrojů i se softwarovými firmami.


BTS Technik

Ing. Oldřich Bosman

oldrich.bosman@btstechnik.cz


www.btstechnik.cz


www.tdmsystems.com

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: