Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Správné řešení pro každé použití
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Správné řešení pro každé použití

Tento slogan vystihuje široký sortiment společnosti Zoller v oblasti měření, seřizování, kontroly a správy nástrojů. Pro každý typ výroby a pro každé požadavky jsou k dispozici ta nejoptimálnější řešení.

Série začíná přístrojem smile, pokračuje přes modulární prémiovou řadu venturion, až po pěti- a šestiosé CNC řízené měřicí stroje genius, titan a hobCheck. Nedílnou součástí je i správa nástrojů TMS a hardware pro správu nástrojů. Toto řešení umožňuje nabídnout kompletní řešení digitálního toku nástrojových dat napříč celou výrobou.

Perfektní souhra mechaniky, pneumatiky, softwaru a hardwaru – nový venturion 600 se softwarem pilot 4.0. (Zdroj: Zoller)

Nová generace venturion 600 – vzorový příklad modulární stavby a všestrannosti

Nová generace úspěšné modulární prémiové řady přístrojů venturion 600 nabízí mnoho variant a provedení pro každé použití. Kromě základní verze pro kusovou výrobu jsou k dispozici provedení redomatic pro automatizované měření, seřizování a tepelné upínání pro automobilovou sériovou výrobu, přístroj s protihrotem reamCheck pro přesné seřízení dlouhých výstružníků umožňující přesné vystružování otvorů nebo přístroj smartCheck pro rozsáhlou axiální i radiální kontrolu řezné geometrie v ostřírnách či u výrobců řezných nástrojů. Stejný typ přístroje lze využít i ve firmách pro 100% vstupní kontrolu všech řezných nástrojů.

Filozofie „vše z jedné ruky“ dlouhodobě potvrzuje úspěšný obchodní model firmy Zoller. Kompletní vývoj probíhá na jednom místě (na centrále v Německu), což je základ pro perfektní souhru mechaniky, pneumatiky, softwaru a hardwaru.

Ať už se jedná o sériovou, nebo kusovou výrobu dílů, nástrojů nebo forem, díky novému přístroji venturion dojde k optimalizaci času potřebného na přestavbu obráběcího stroje, ke snížení nákladů na nástroje a ke zvýšení bezpečnosti procesu. (Zdroj: Zoller)

Nový ovládací software pilot 4.0 pro kamerové zpracování obrazu

Nový ovládací software pilot 4.0 intuitivně navádí uživatele měřicím procesem a dovede jej k perfektním výsledkům měření. Změřené výsledky lze podle typu výstupu přenést na obráběcí stroj buď pomocí QR etikety zidCode, čipu RFID nebo pomocí počítačové sítě, a to přímo do jeho řídicího systému.

Přístroj smartCheck díky výklopné kameře nabízí rozsáhlé možnosti axiální a radiální kontroly řezných nástrojů. (Zdroj: Zoller)

Automatický přenos dat – bezchybný a procesně bezpečný

Přenos změřených parametrů nástrojů do řídicího systému obráběcího stroje je rychlý, bezchybný a procesně bezpečný. Uživatel nemusí složitě opisovat údaje ze štítků nebo papíru, celý seřizovací list se načte současně, a hlavně nemůže dojít k omylu při přepisování nástrojů, což může mít za následek drahou kolizi stroje.

Nová generace přístrojů redomatic 600 – high-end řešení pro měření, seřizování a přesné tepelné upínání nástrojů. (Zdroj: Zoller)

Procesy softwaru pilot 4.0 se na pozadí starají o nejvyšší procesní bezpečnost. Softwarový modul v daném intervalu automaticky zaznamenává všechny provozní údaje a kontroluje, zda fungují všechny systémové komponenty. Díky tomu lze zjistit chyby ještě předtím, než se objeví v procesu měření a seřizování nástrojů. Další statistiky přehledně protokolují, jak často, který uživatel a jaká měření kdo prováděl. Protokolovány jsou všechny akce, které uživatel spouští. Díky tomu lze zpětně vyhledat časový úsek a podat důkaz, zda uživatel nástroj skutečně měřil nebo kontroloval. Software pilot 4.0 lze dále modulárně rozšiřovat nebo jej plně integrovat do správy nástrojů Zoller TMS.

Zoller Czech

www.zoller.cz

Další články

Měření ve strojírenství
Informační technologie/E-business
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: