Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Strojaři na bikách
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

Strojaři na bikách

Nejnovější čísla naznačují, že Polsku se během nedávné celosvětové recese nevedlo špatně. Jeho ekonomika pokračovala v energickém růstu, na rozdíl od většiny ostatních členských států EU. Tohoto růstu bylo nepochybně dosaženo především díky aktivitám ve stavebnictví, ale stále důležitější roli hrají i malé, exportně zaměřené firmy, jako je Soul-Kozak.

Lublin se nachází přibližně 160 km od Varšavy, což znamená nejméně tři hodiny jízdy. Tato cesta ale stojí za to, i kdybyste chtěli navštívit pouze starodávné a historicky dlážděné centrum devátého největšího polského města, které se tyčí nad svým městským okolím jako francouzská nebo italská města na vrcholu kopce. Předměstí Lublinu přitahuje pozornost menšího počtu návštěvníků než historické centrum, ale architektura a územní plánování jsou pozůstatkem situace, která v zemi nastala po roce 1945, kdy byli poraženi nacisti a ruské vojsko zahájilo dlouhodobou okupaci polského národa. V tomto městském panorámatu dle sovětského vzoru se mezi bloky dřevěných kůlen a garáží z vlnitého plechu nachází malá rozvíjející se firma, kterou vede mladý manželský pár, jehož rodiče si možná ani nedokázali představit zemi, ve kterou se Polsko proměnilo.

Anotace
Mariusz Kozak je nadšeným závodníkem na horských kolech a hned po dokončení místní technické školy našel způsob, jak si vydělávat na živobytí pomocí své opravdové vášně.

Přetavení záliby v profesi

Mariusz Kozak se pustil do podnikání hned po dokončení místní technické školy. Je nadšeným závodníkem na horských kolech, a přestože studoval letecké inženýrství (region zdědil historii leteckého inženýrství ze sovětské éry), rozhodl se najít způsob, jak si vydělávat na živobytí pomocí své opravdové vášně.

Anotace
„Když jsme hledali vhodné CNC obráběcí nástroje, kladli jsme důraz na spolehlivost a přesnost," říká Mariusz Kozak. „Stroje Haas nabídly nejlepší poměr výkonu a hodnoty za danou cenu. Existuje mnoho strojů, které nabízejí ještě větší přesnost, ty si ale malá firma, jako je ta naše, nemůže dovolit."

Již během svého studia si Mariusz nechal patentovat několik nových konstrukcí podvozků helikoptér. Jeho technická vynalézavost se ukazuje být velice všestrannou. Podal již patenty na mnoho inovativních, odlehčených komponentů jízdních kol včetně řady vzduchem odpružených vidlic a nové konstrukce dolní konzoly (ložiska, ke kterému se připojují kliky pedálů).

Spojení nízké hmotnosti a tuhosti je zlatým grálem závodního cyklisty. Závodní horské kolo již může vážit pouhých 9 kg, proto může být shazování nadbytečného „tuku" velmi nákladnou záležitostí. Soul-Kozak vyrábí součásti, které kupují „dietou posedlí" zákazníci, aby jimi nahradili těžší, sériové komponenty, jako jsou náboje kol, kazety, představce řidítek a sedlovky.

„Nekonkurujeme žádným velkým výrobcům součástí jízdních kol," říká Mariusz. „Ve skutečnosti jsou naše komponenty až dvakrát dražší než podobné produkty značky Shimano, předního japonského výrobce." Firma preferuje vyrábět a prodávat prémiové produkty těm zákazníkům, kteří chtějí a jsou připraveni zaplatit za něco, co jim ušetří několik dalších gramů a nabídne o něco vyšší výkonnost.

Stroje pro biky

Aby mohla firma Soul-Kozak vyrábět mnoho různých součástí, Mariusz investoval do dvou obráběcích strojů Haas s řízením CNC, které zakoupil u místní firemní prodejny Haas (HFO) - divize Abplanalp. Michal Fodyma, jediný zaměstnanec firmy, pracuje na nástrojařském soustruhu Haas TL-1, zatímco Mariusz obsluhuje nástrojařskou frézu Haas TM-1.

„To jsou jediné dva obráběcí stroje, které máme," říká Mariusz, „ale dokážeme na nich vyrobit všechny komponenty, které nabízíme. Již nemusíme hledat subdodavatele, což znamená, že jsme soběstační a pracujeme efektivněji."

Anotace
Nejsložitějším komponentem, který firma Soul-Kozak vyrábí, je zadní kazeta. Nejprve se délkově a čelně soustruží a následně se frézují jednotlivé zuby. Po každé operaci se zkontroluje rozměrová přesnost každého pastorku, neboť tolerance jsou u tohoto komponentu nesmírně důležité. Jakékoli nepřesnosti by se projevily ihned po namontování komponentu na jízdní kolo. Převodový mechanismus musí fungovat hladce a rychle, aby řetěz neprokluzoval nebo nepadal ze zubů kol. Výroba celé jednotky trvá 5 hodin.

Technologie výroby

Zadní kazeta je nejsložitějším komponentem, který firma vyrábí. Její výroba začíná na soustruhu Haas, kde je obrobena na patřičnou délku a čelně soustružena, než se přesune na frézu Haas. Po každé operaci se zkontroluje rozměrová přesnost kazety, což částečně vysvětluje, proč výroba jediné jednotky trvá 5 hodin.

„Tolerance jsou u tohoto komponentu nesmírně důležité," říká Mariusz. „Jakékoli nepřesnosti by se projevily ihned po namontování komponentu na jízdní kolo. Převodový mechanismus musí fungovat hladce a rychle, aby řetěz neprokluzoval nebo nepadal ze zubů kol."

Stejně jako u ostatních součástí je poslední etapou výrobního procesu anodizace a gravírování, které firma rovněž zajišťuje.

Marketingová podpora

Zatímco Mariusz se stará o dílnu, jeho žena Isabella Kozaková má na starosti marketing, který zahrnuje správu firemní webové stránky. Firma Soul-Kozak má distributory v několika zemích, nicméně on-line prodej produktů má pro firmu největší strategický význam. Elektronické obchodování je přímé, nízkonákladové, a co je možná nejdůležitější, platby se uskutečňují při nebo dokonce před dodáním produktu.

„Internet je pro naše podnikání nepostradatelný," říká Isabella. „Většinu našich objednávek dostáváme prostřednictvím našeho on-line obchodu. Prodáváme zákazníkům ve 20 zemích, někteří z nich jsou až z Austrálie." Se stroji Haas může firma Soul-Kozak okamžitě reagovat na e-mailovou objednávku komponentu, který zrovna není na skladě. Mariusz může během několika minut vyvolat program a začít obrábět.

§§§

Polsku se ze všech bývalých komunistických států v Evropě podařil přechod na tržní hospodářství nejlépe. Je to dobré místo pro výrobu, kde jsou relativně nízké životní náklady a náklady na zaměstnance (ve srovnání se zbytkem EU) a kde je přístup k dobře vzdělaným, technicky kvalifikovaným pracovníkům. Díky tomu se mohou polští podnikatelé, mezi něž patří i Mariusz a Isabella Kozakovi, soustředit na konstruování a výrobu velmi kvalitních, prvotřídních produktů, o které mají zájem lidé na celém světě.

Matt Bailey

Haas Automation

rachel@mbmc-uk.com

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: