Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Stroje pro bezkonkurenční produktivitu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Stroje pro bezkonkurenční produktivitu

Nejnovější horizontální obráběcí centrum HCN-5000 od společnosti Yamazaki Mazak je vybaveno vysokokapacitním automatizačním systémem MPP500, jenž je navržen tak, aby nabízel bezobslužný noční provoz, nejvyšší produktivitu a snadnou obsluhu.

Systém výměníku pro více palet Multi Pallet Pool (MPP), při jehož konstrukci tvůrci zúročili své zkušenosti se systémem Palletech, přináší vysokorychlostní výměnu palet a ve srovnání s automatizovanými systémy pro dvě nebo šest palet nabízí ještě delší bezobslužný provoz. Stroj disponuje systémem MPP pro 16 palet, existuje však i verze pro 10 palet, kterou lze na místě rozšířit.

Systém MPP je kompaktní a oproti systému Palletech menší až o 37 %. Řídí se pomocí systému SmoothG CNC se softwarovou aplikací Smooth MPP od Mazaku. Aplikace obsahuje pokročilé funkce pro plánování, rychlejší analýzu výsledků z výroby a efektivnější využití systému. Přistupovat k aplikaci lze vzdáleně z PC nebo chytrých telefonů.

Firmy, které zajímá Průmysl 4.0 a chtějí lépe navázat jednotlivé fáze výroby, mohou využít množství dat analyzovaných v reálném čase aplikací Smooth MPP, minimalizovat nevýrobní časy, snížit nepřímé náklady na práci, a zvýšit si tak produktivitu.

 
Horizontální obráběcí centrum HCN-5000 od Yamazaki Mazak. (Zdroj: Yamazaki Mazak)

Horizontální obráběcí centrum HCN-5000 dokáže pracovat s obrobky o průměru až 800 mm a výšce 1 000 mm. Volitelně lze nainstalovat i vřeteno s vysokým krouticím momentem (37 kW, 14 000 ot.min-1), které umožňuje práci s těžko obrobitelnými materiály, jako je titan. Stroj nabízí rychloposuv 60 m.min-1. Nástroj dokáže vyměnit za 2,6 sekundy, čímž minimalizuje neobráběcí časy. Stroj je také vybaven vysokotlakým chladicím systémem V30-C Superflow se sedmi programovatelnými úrovněmi tlaku a maximálním tlakem 70 barů.

Ivana Geistová

Mazak EU

Další články

Automatizace, regulace
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: