Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Světová show v oblasti obrábění kovů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Světová show v oblasti obrábění kovů

EMO je jedna z největších průmyslových obchodních výstav na světě. Letos zde bude vystavovat více než 2 000 společností z 41 zemí a očekává se, že tuto největší světovou show věnovanou obrábění kovů přijde navštívit na 150 000 návštěvníků. Firma Iscar na svém stánku představí nástrojovou řadu „Inteligentní obrábění“, z níž předvede ty nejdůležitější nástroje. Standardní nástroje Iscar Industry 4.0 pomáhají zákazníkům přizpůsobit se požadavkům vysokorychlostního obrábění a dosahovat vysokých posuvů, jakož i využívat metodu minimálnímu množství mazání (MQL) i další moderní strategie obrábění.

Společnost Iscar nadále rozšiřuje svůj stávající sortiment výrobků, které stanovily již mnoho měřítek v odvětví světového kovoprůmyslu. V dnešní ekonomice s limitovanými zdroji a náročnými požadavky projektů potřebují výrobci větší podporu od dodavatelských partnerů. Nové nástroje se proto zaměřují na dosažení zvýšené produktivity, například prostřednictvím inteligentních zamykacích mechanismů, které přispívají k dosažení stabilnějšího obráběcího procesu. Společnost Iscar rovněž reagovala na nejnovější požadavky trhu, které pramení ze všudypřítomného trendu směřujícího k vysokorychlostnímu obrábění a z požadavků soustružnicko-frézovacích center, celou řadou vylepšení jak v samotné konstrukci nástrojů, tak v geometrii destiček. To vše cíleně vede k menším prostojům strojů a ke zvýšení produktivity výroby.

Novinky pro EMO 2017

Následující text uvádí stručný přehled některých produktů, které budou vystaveny na veletrhu EMO 2017:

Dove-IQ Turn – inovativní lůžko vyměnitelné destičky s rybinou kombinované s upínacím mechanismem páky zajišťuje velmi pevné a tuhé uchycení břitové destičky pro těžké operace soustružení.

Whisperline – antivibrační nástroje pro soustružení a zapichování od společnosti Iscar jsou vybaveny novými mechanismy, které snižují vibrace, zlepšují kvalitu povrchu a zvyšují životnost nástroje.

Dove-IQ Grip – tato řada nástrojů má jedinečný upínací mechanismus břitové destičky, který je určen pro aplikace hlubokého zapichování s absolutně bezproblémovým odchodem třísky.

Penta-IQ Grip – tato pozoruhodná konstrukce malých pěticípých hvězd s pěti řeznými hranami je určena pro ještě hlubší a přesnější zapichování a upichování.


Penta-IQ Grip – destičky s pěti řeznými hranami pro zapichování a upichování

Heli-IQ-Mill 390 – frézovací destičky se třemi břity a pokročilou geometrií břitu přinášejí snížení řezných sil a nižší potřebu výkonu stroje. Jedná se o ekonomičtější variantu oproti dvoubřitým destičkám.


Heli-IQ-Mill 390 – frézovací destičky se třemi břity s pokročilou geometrií

 

Mill4Feed – nová řada nástrojů FeedMill, které nesou čtvercové jednostranné destičky se čtyřmi řeznými hranami, je určena ke snížení řezných sil při použití na strojích s nízkým výkonem nebo při obrábění s větším vyložením vřetena.
• Dove-IQ Mill – frézovací destičky s jedinečným designem a osmi řeznými hranami umožňují široký rozsah rovinného frézování, 45° frézování, hrubovací i dokončovací operace v široké škále materiálů.

FlashTurn – široká škála malých ISOTurn destiček malých rozměrů, které poskytují ekonomickou výhodu v oblasti nákladů na řezný břit. Jsou k dispozici v široké škále geometrií, rohových rádiusů, utvařečů a nejmodernějších jakostí karbidů.

• Deca IQ Thread – jedinečná geometrie závitovací destičky o průměru 16 mm s pěti oboustrannými rohy, které zajišťují 10 řezných břitů. Nová geometrie poskytuje nejhospodárnější cenu za břit ve srovnání s tříbřitými destičkami.

 Deca IQ Thread – nová geometrie závitovací destičky

 

• Do-Grip Jet Line – proud chladicí kapaliny nástrojů JHP (vysokotlakých) je přesně směrován mezi čelní plochu břitu a odvíjející se třísky. To vede k vynikající tvorbě a odchodu třísky a výraznému prodloužení životnosti nástroje.

• Cham-IQ-Drill 700 – vyznačuje se jedinečným designem samosvorného upnutí vrtací hlavice v ocelovém lůžku tělesa vrtáku, což eliminuje potřebu jakéhokoliv upínacího příslušenství. Extrémně přesná poloha břitu a tuhost upnutí poskytují vysokou kvalitu geometrie otvoru.

• SumoCham IQ – rozšířené možnosti vrtací hlavice SumoCham s revoluční geometrií, která se vyznačuje konkávním tvarem řezné hrany. Tím se podstatně zvyšuje samostředicí schopnost vrtáku, takže ani pro hluboké vrtání není potřeba zhotovovat pilotní otvor.

• SumoGun – aplikace geometrie destiček SumoCham pro hluboké vrtání o průměru 10 až 25,9 mm (celková délka až 800 mm). Také dělový vrták SumoGun umožňuje výměnu vrtací hlavy uvnitř stroje. Pro indexování hlavy není třeba odstraňovat vrták.

• Tang-Grip IQ – jednoduché zapichovací a upichovací destičky s bezkonkurenční metodou upínání. Vlastní držák či planžeta je konstruována tak, že upínací čelist destičky není v kolizi s odcházející třískou. Třísky volně odcházejí z místa řezu a životnost držáku se výrazně prodlužuje.

SwissCut Innoval – modernizovaná řada SwissCut s novými destičkami, které jsou vybaveny inovativním otvorem ve tvaru oválu. Nový způsob upínání používá speciální šroub, který je přístupný a ovládaný z obou stran nástroje. Zároveň není třeba šroub úplně vytočit ze závitu při výměně destičky, čímž se zabrání riziku jeho ztráty v prostoru stroje.

• MillShred P290 – ideální řešení pro obrábění vysokých bočních ploch. Destičky s děleným ostřím zabraňují chvění a umožňují optimální obrábění velkého při vysokém množství odebraného materiálů.

• Helido 690 Line – nová řada nástrojů pro 90° frézování. H690 je opatřena trojúhelníkovou oboustrannou destičkou se šesti řeznými břity ve šroubovici. Axiální sklon břitu přináší klidný chod nástroje, zvýšenou životnost nástroje a velmi stabilní výkon.

• SpinJet – zrychlovací vřetena HSM (20K, 30K, 40K) využívající k pohonu vlastní systém chladicí kapaliny stroje. Dosahují 20, 30 a 40 tisíc otáček a jsou určeny pro nástroje malých průměrů.


Do-Grip Jet Line – destičky pro vysokotlaké chlazení

Nástroje pro novou generaci obráběcích center

Iscar se snaží nejen úzce spolupracovat se zákazníky a rozvíjet nové technologie, které odpovídají nově vznikajícím potřebám, ale také maximalizovat hodnotu investic do moderních strojů zvýšením využití zařízení a optimalizací výkonu. Nástroje i destičky Iscar jsou vhodné pro novou generaci obráběcích center, umožňují vysoký posuv a rychlost pro vysoce produktivní obráběcí operace i inteligentní sdílení dat. Tyto nástroje jsou součástí závazku společnosti Iscar k trvajícímu úspěchu svých zákazníků a stále důležitějším standardům oblasti Industry 4.0.

Expozici nástrojů firmy Iscar můžete navštívit na veletrhu EMO Hannover 2017 na stánku E36 v hale číslo 4. 

Iscar
umístění na EMO: hala 4, stánek E36

Horvath@iscar.cz

www.iscar.cz

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: