Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Symposium brousicích strojů a technologií
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Symposium brousicích strojů a technologií

Již čtvrté symposium v historii skupiny United Grinding (UG), která sdružuje osm výrobců přesných brousicích strojů, se uskutečnilo začátkem května ve švýcarském Thunu. Akce se konala na 4 000 m2 plochy výstaviště Thun-Expo a hostila 1 500 návštěvníků z celého světa po tři dny. Šestnáct vystavených strojů bylo detailně zájemcům představeno specialisty z UG ve čtyřech světových jazycích a akci doprovázel bohatý program. Tento článek si klade za cíl nastínit atmosféru symposia a představit některé z prezentovaných novinek.

Něco navíc...
Snímky, které se nevešly do tohoto článku, si můžete prohlédnout v galerii.

Osm společností formujících skupinu United Grinding se dělí do tří podskupin podle typu obráběcí operace. Jednu skupinu tvoří rovinné a profilové broušení. Jedná se o stroje Märgle, Blohm a Jung. Märgle se specializuje na vysoce produktivní broušení zejména pro letecký průmysl a speciálně tvarované díly. Blohm a Jung vyrábějí vysoce přesné brousicí stroje pro širokou oblast průmyslových aplikací.

Pro broušení válcových ploch jsou určeny stroje Studer, Schaudt a Mikrosa. Většina našich čtenářů zná stroje Studer, které vynikají ve standardních i speciálních brousicích operacích vnějších i vnitřních průměrů malých a středně velkých dílů. Schaudt a Mikrosa jsou primárně využívány v automobilovém průmyslu a jeho dodavali.

Speciální skupinu tvoří stroje Walter a Ewag, jež jsou přednostně určeny na obrábění řezných nástrojů. Umožňují operace broušení, erozivní obrábění, laserové obrábění a měření.

Digitální řešení pro vyšší efektivitu i spolehlivost

S tímto portfoliem skupina United Grinding dokáže vyhovět širokému poli aplikací od dávek jednoho kusu po sériovou výrobu v celém průmyslovém sektoru. S novou inciativou v rámci Průmyslu 4.0 nyní skupina nabízí tzv. digitální řešení (UG Digital Solution) k optimalizaci výroby i využití strojních kapacit či k zabránění nečekaných odstávek. Digitální řešení od UG stojí na třech základních pilířích. Vzdálená diagnostika umožňuje servisnímu pracovníkovi na dálku odstranit lehčí závady téměř okamžitě bez nákladů na dopravu a časových ztrát. Výrobní monitoring zprostředkovává neustálý dohled a monitoring nad stroji. V reálném čase je pak možné zobrazit chod stroje, odstávky či servisní práce. Tento nástroj uvítají zejména plánovači výroby. Aktuální stav stroje si mohou zobrazit pomocí aplikace na mobilním zařízení, stejně tak mohou okamžitě pomocí stejné aplikace odeslat požadavek specialistovi ze skupiny UG. A v neposlední řadě také servisní monitoring umožňuje předejít závadám na stroji pomocí prediktivní údržby. Jednoduché světelné indikace upozorňují na blížící se údržbu jednotlivých komponent stroje.


Třídenní sympozium se neslo v duchu odborných přednášek, ale i přátelských rozhovorů a příjemně strávených chvil. (Foto: United Grinding)

Laboratoř budoucnosti

Premiéru letos v rámci sympozia slavila výstava s názvem Future Lab, která návštěvníkům představila současný vývoj inovativních technologií v rámci skupiny. „Pro nás je důležité, aby všechno, co děláme, mělo přidanou hodnotu pro zákazníka,“ dodává k této inciativě Stephan Nell, CEO United Grinding, a na pravou míru uvádí, co je hnacím motorem více než 250 zaměstnanců pracujících ve výzkumu a vývoji skupiny: „Naší misí je pomoci našim zákazníkům být úspěšnější.“ Vedle již výše zmiňovaného digitálního řešení byly v laboratoři budoucnosti prezentovány modely rozvodů chladicí tekutiny vyrobené pomocí 3D tisku, technologie laserového mikroobrábění pomocí femtosekundového laseru či vývoj uživatelského rozhraní strojů skupiny, který odráží preference uživatelů získané na základě jednoduchého testu přímo s uživateli.


Takové excentrické hřídele lze brousit na stroji Schaudt ShaftGrind S. (Foto: United Grinding)

Skupině se daří držet na prvních příčkách žebříčku světových leaderů v oblasti výroby přesných brousicích strojů a s obratem 700 milionů eur v loňském roce dosáhla rekordních výsledků. Výhled na rok 2019 podle slov Stephana Nella vzhledem ke světovým událostem není snadné předpovědět, ale zřejmě nebude tak optimistický.

Novinky a inovace mezi stroji

Světovou premiéru zde slavil stroj Märgle MFP 30, jeden z hlavních reprezentantů vysoce produktivního tvarového broušení. Kompaktní pětiosé centrum je ideálním nástrojem pro broušení komplexních tvarů, zejména lopatek letadlových motorů. Integrovaný zásobník nástrojů může obsahovat různé brusné kotouče, ale i nástroje pro frézování, vrtání či měření kvality obráběné plochy i správné polohy obrobku. Vysokorychlostní vřeteno dosahuje 12 000 otáček za minutu, umožňuje broušení i frézování dílu při jednom upnutí. Vysokých výkonů a točivého momentu lze dosáhnout i při nižších rychlostech. S funkcí čištění brusného kotouče je dosahováno lepších výsledků broušeného povrchu a menšího opotřebení kotouče.

Společnost Studer vystavovala inovované stroje S31 a S33. Kompletní obrábění válcových ploch menších a středních dílů je na těchto strojích určeno vzdáleností mezi středy 400, 650, 1 000 a 1 600 mm. S otočnou hlavou se třemi brusnými kotouči lze snadno brousit vnitřní i vnější válcové plochy při jednom upnutí. Stroj je vybaven granitovým ložem, které zabezpečuje teplotní stabilitu stroje při broušení a tím i stabilitu brusného procesu a kvalitu broušené plochy (více informací v článku doktora Houfka MM 5/2019/190514). Z rodiny strojů Studer byly dále vystaveny stroje S41, favorit, S141, S151, S22 a S11. Poslední jmenovaný je se zástavbovou plochou 1,8 m2 nejmenší z rodiny. Se vzdáleností mezi středy 200 mm je určen pro vysoce produktivní obrábění malých dílů s hmotností do tří kilogramů.

Zákazníky vyhledávaný je také prezentovaný stroj Schaudt s označením ShaftGrind S. Tento kompaktní stoj byl vybaven robotem pro automatické zakládání a vykládání obrobků a jak název napovídá, je určen k broušení hřídelí do délky 650 mm. Velmi vhodný je pro broušení excentrických hřídelí, k čemuž má speciálně upravený upínací trn. I tento stroj obsahuje lože z patentovaného minerálního betonu Granitan s tlumicími vlastnostmi a produktivitu stroje lze ještě navýšit použitím druhé brusné hlavy.


Nejen mezi českými zákazníky oblíbený kompaktní brousicí stroj Studer S 11.

Za zmínku jistě stojí také stroj Ewag Laser Line Ultra, který disponuje pikosekundovým laserem, vhodným pro mikroobrábění ultra tvrdých rotačních nástrojů (CBN,PCD, CVD-D, MCD/ND) s průměrem do 200 mm, délkou 250 mm a hmotností do pěti kilogramů. Nově lze na stroji obrábět nejmenší vrtáky či frézy o průměru od 0,5 do 3 mm. Pro znázornění jednoduchosti programování stroje, které nevyžaduje znalosti o laserových technologiích, bylo možné navrhnout si vlastní nástroj, který byl na místě vyroben.

Nakonec bych vyzdvihla stroje výrobce Walter, který má v České republice v Kuřimi nejen zastoupení, ale také výrobu disponující velmi pokrokovou linkou (flow assembly) na montáž celých strojů. Takovou montážní linkou podle modelu štíhlé výroby Six Sigma z celé skupiny disponuje pouze společnost Walter v Kuřimi a Studer v Thunu. Vystavovaný stroj Helitronic Power 400 s integrovaným robotem byl představován spolu s plně automatickým měřicím 3D přístrojem Helicheck 3D.
Na další sympozium se zájemci mohou těšit opět za pět let, což je frekvence, se kterou skupina United Grinding tyto akce pořádá. Lze však očekávat, že novinky a inovace skupiny budou veřejnosti průběžně prezentovány na strojírenských veletrzích a při podobných příležitostech.

Eva Buzková, Thun

eva.buzkova@mmspektrum.com

Další články

Inovace
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: