Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Systematicky inovativní skříně
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Systematicky inovativní skříně

Po pěti letech vývoje představila společnost Rittal na veletrhu v Hannoveru svůj nový systém řadových skříní VX25. Jedná se o první skříňový systém, který byl plně vyvinut tak, aby splňoval požadavky na zvýšenou produktivitu v oblasti řízení a výroby rozváděčů v souladu s hodnotovými řetězci Průmyslu 4.0. VX25 nabízí nejvyšší možnou kvalitu a konzistentnost dat, snižuje složitost, zajišťuje úspory času a bezpečnou montáž. Více než 25 patentů prokazuje vysokou úroveň inovativnosti.

Po pěti letech vývoje představila společnost Rittal na veletrhu v Hannoveru svůj nový systém řadových skříní VX25. Jedná se o první skříňový systém, který byl plně vyvinut tak, aby splňoval požadavky na zvýšenou produktivitu v oblasti řízení a výroby rozváděčů v souladu s hodnotovými řetězci Průmyslu 4.0. VX25 nabízí nejvyšší možnou kvalitu a konzistentnost dat, snižuje složitost, zajišťuje úspory času a bezpečnou montáž. Více než 25 patentů prokazuje vysokou úroveň inovativnosti.

Jak lze vylepšit to nejlepší? To je otázka, kterou si společnost Rittal kladla, když začala vyvíjet nový systém řadových skříní. „Trh potřebuje skříň, která zkrátí dobu zpracování v oblasti návrhu a montáže, snižuje složitost a prosazuje se jako plnohodnotný modul v megatredu digitalizace,“ řekl Dr. Thomas Steffen, ředitel výzkumu a vývoje ve společnosti Rittal. K tomu dodal, že nová řadová skříň Rittal je nyní stoprocentně v souladu s principem Průmyslu 4.0. Díky kombinaci skutečné skříně a jejího digitálního dvojčete bude nový vývoj splňovat všechny budoucí potřeby digitalizace – od on-line konfigurace a návrhu až po montáž, automatizaci, logistiku a údržbu.

Studie: sledovat, poslouchat a učit se

Při vývoji tohoto nového systému řadových skříní byl zásadní intenzivní dialog se zákazníky společnosti Rittal. V rámci rozsáhlé studie o použitelnosti, založené na vědeckých poznatcích, využili výzkumní pracovníci podněty, fotografie a videozáznamy k dokumentaci každodenního pracovního života výrobců v oblasti řízení a výroby rozváděčů, a to v deseti společnostech v Německu, v osmi v USA a v šesti v Číně, včetně malých, středních a velkých společností. „Tato uživatelská analýza nám otevřela oči. V některých případech jsme zaznamenali problémy, které ani sami zákazníci ještě neidentifikovali,“ řekl Dr. Steffen. Výsledkem je 150 systematicky zaznamenaných a specifických požadavků na novou skříň, které jsou pro vývojáře a produktové manažery vynikajícím vodítkem pro vlastní vývoj. Společnost Rittal navíc využila i poznatky poradenské společnosti, která se rovněž zapojila. Později během fáze vývoje nevynechala společnost Rittal ani jeden zásadní bod.

Výsledek: mnoho výhod pro zákazníky

Vývoj vyvrcholil novým systémem řadových skříní VX25. VX25 je zkratka pro všestrannost možností, splnění x požadavků zákazníků a pro dokonalou symetrii díky rastru rámu s konzistentní roztečí 25 mm. „Nového je na tom to, že nikdy dříve nebyl vyvinut skříňový systém tak konzistentně a systematicky v zájmu zajištění maximálního užitku pro zákazníka. VX25 odpovídá tomu, jak výrobce v oblasti řízení a rozváděčů myslí a funguje – jak ve funkcích, tak v procesech,“ dodal Dr. Steffen.


Po pěti letech vývojových prací společnost Rittal představila na veletrhu v Hannoveru svůj nový systém řadových skříní VX25.


VX25 je zkratka pro všestrannost možností, splnění x požadavků zákazníků a pro dokonalou symetrii díky rastru s konzistentní roztečí 25 mm.

 

Užitek pro zákazníka v celém hodnotovém řetězci výroby v oblasti řízení a rozváděčů lze shrnout do tří klíčových bodů: maximální kvalita a nepřetržitá dodávka dat, snížená složitost, úspory času a bezpečná montáž. 


VX25 nabízí nejvyšší možnou kvalitu a konzistentnost dat, snižuje složitost, zajišťuje úspory času a bezpečnou montáž.

 

Patenty: vysoký stupeň inovativnosti

Srdcem inovace je nově vyvinutá konstrukce rámu. Určuje instalační prostor, efektivitu v inženýrství a montáži, možnosti rozšíření, stabilitu a tím spolehlivost a flexibilitu v dílně zákazníka. Díky novému systému řadových skříní bylo možné zachovat všechny důležité a zavedené vlastnosti produktu stávajícího celosvětového systému řadových skříní TS 8 a výrazně je rozšířit o mnoho nových funkcí a výhod pro zákazníky. Vysoké množství patentů a inovačních změn dokazuje vyspělost nového systému rozváděčových skříní VX25.

Výroba: maximální kvalita

Společnost Rittal pro účely výroby nové konstrukce rámu VX25 investovala do nového moderního výrobního zařízení. Nové a plně automatické profilovací systémy a sériové výrobní linky s celkem 31 svařovacími a manipulačními roboty jsou svědky maximální kvality v kombinaci s přesnou a konzistentní výrobou. Výsledkem je to, že konstrukce rámu VX25, která má vzor systémového děrování s roztečí 25 mm, je zřetelně stabilnější než její předchůdce TS 8, ačkoliv váží stejně.

Rittal Czech

revilakova.h@rittal.cz

www.rittal.cz

Další články

Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: