Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Systémy automatického lepení
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Systémy automatického lepení

Automatizace, zkracování výrobních časů a šetření nákladů je každodenním tématem výrobních podniků. Každá vteřina uspořeného času či materiálu, totiž může v dlouhodobém časovém horizontu znamenat konkurenční výhodu, která je klíčová pro přežití projektu. Vedle úspor se také kladou stále vyšší nároky na kvalitu, opakovatelnost a univerzálnost procesů. Hesla typu "zlaté české ručičky" již bohužel nejsou tak aktuální jako dříve a bylo možná vhodnější razit hesla jako "zlatí roboti". Těm je totiž jedno, zdali je pondělí ráno či pátek odpoledne, svoji práci odvedou vždy stejně. Oblast průmyslového lepení není výjimkou, naopak s automatizací výroby si velmi rozumí.

Automatizace, zkracování výrobních časů a šetření nákladů jsou každodenními tématy výrobních podniků. Každá vteřina uspořeného času či materiálu totiž může v dlouhodobém časovém horizontu znamenat konkurenční výhodu, která je klíčová pro přežití projektu. Vedle úspor se také kladou stále vyšší nároky na kvalitu, opakovatelnost a univerzálnost procesů. Hesla typu „zlaté české ručičky“ již bohužel nejsou tak aktuální jako dříve a bylo možná vhodnější razit hesla jako „zlaté roboty“. Těm je totiž jedno, zdali je pondělí ráno či pátek odpoledne, svoji práci odvedou vždy stejně. Oblast průmyslového lepení není výjimkou, naopak s automatizací výroby si velmi rozumějí.

V samotném procesu průmyslového lepení lze nános lepidla aplikovat několika základními způsoby:
• ruční aplikace pomocí pistole;
• aplikace pomocí aplikační hlavy na jednoúčelové lince;
• aplikace robotem s pokročilým řízením nánosu.

Pakliže se jedná o lepení výrobků na pásové výrobě s vysokou sériovostí a jednoduchým vzorem nánosu lepidla, je vhodná aplikace pomocí hlavy, která je pevně ukotvená ve výrobní lince. Čidla snímají přítomnost výrobku a čerpadla aplikují předem nadefinované množství lepidla.


Aplikační hlava umístěná na průmyslovém robotu. (Zdroj: Kaletech)

Ruční aplikace se uplatní hlavně v malých sériích, nebo pokud je přístup k lepenému materiálu komplikovanější. I v těchto případech je však vhodná automatizace, a to pomocí nanášení hlavou připevněnou k robotu. Robot on-line komunikuje s řídicí jednotkou lepičky, která s využitím informací z čidla tlaku lepidla upravuje dávkování lepidla podle trajektorie robota.

Vedle samotného procesu lepení je vyžadována obsluha i pro doplňování lepidla. To se sype v podobě granulí do tavných tanků, eventuálně je vytlačováno ze sudů pomocí sudových vykladačů. I tuto část procesu je možné automatizovat pomocí automatických doplňovačů. Granule jsou uskladněny ve větším zásobníku a dopravovány do tavných jednotek hadicemi podle aktuální potřeby. Díky konstantnímu doplňování zásobníku nekolísá teplota lepidla a nedochází k tvorbě hrudek. Rovněž se snižuje pravděpodobnost vniknutí nečistot do systému.

Řízení procesu

Po nakonfigurování a sestavení automatizovaného lepicího pracoviště je nutné navrhnout snadné a spolehlivé řízení. Řídicí systémy lepicích jednotek umožní vždy flexibilně a intuitivně kontrolovat infrastrukturu prostřednictvím notebooku, hostitelského počítače nebo přímo na přístroji. Systémy zobrazují zakázky s obrázky výrobků. Je možné nastavit pracovní teploty, vytvářet vzory nanášení či trvale zaznamenávat data o nanášení lepidla. Z nich se vytváří kniha záznamů, provádí se výpočet dat spotřeby a generují se sdělení pro preventivní údržbu. Slouží také jako databáze kontaktů na servis a dodávky náhradních dílů. Vyhodnocení a zobrazení jsou přizpůsobeny normě Weihenstephaner Standard.


Systém automatického doplňování lepidla. (Zdroj: Kaletech)

Vedle řízení nabízejí systémy automatického lepení také kontrolu procesu lepení. Systém kontroluje přítomnost housenky lepidla, přesnou polohu a objem housenky. Při kontrole tavného lepení nebo lepení za studena se používají odpovídající snímače, jako např. infračervené snímače, UV snímače či snímače vlhkosti. Řízení nánosu lepicí jednotkou se hodí pro všechny aplikace nanášení, zejména při složitějších aplikacích, kdy řízení z PLC linky není snadné. S řízením nánosu se při změně výrobku automaticky nastavují otáčky čerpadla. Řídit a kontrolovat je možné až osm aplikačních hlav najednou.

Případové studie

Jeden ze zákazníků se na společnost Kaletech obrátil s požadavkem na realizaci automatizovaného měření nánosu lepidla pro čalounění na dveřní panely aut. Automatické měření nánosu lepidla byla pro naše experty výzva. Hlavním požadavkem zákazníka bylo, aby byl nános mezi dvěma vrstvami materiálů čalounění konstantní. Řešením bylo použití termokamery s pojezdem, která snímá a měří tloušťku nánosu lepidla. Vyhodnocuje a upozorňuje, zda je vrstva mimo limit, či indikuje budoucí nesrovnalosti a vytváří report pro kontrolu kvality. V zařízení lze měnit parametry lepení on-line. Stávající řešení je nyní efektivnější z pohledu spotřeby lepidla a díky automatizovanému měření je stále kontrolována kvalita a rovnoměrnost jeho nánosu. Na materiálu a zmetcích se ušetří 35 000 eur ročně.
Jiný zákazník požadoval zlepšení efektivity procesu výroby žehlicích prken. Řešením byl přechod na automatickou linku. Ruční aplikace byla nahrazena jednoúčelovou automatickou linkou, ve které jsou aplikační hlavy připevněny na pojízdném portálu. Spotřeba lepidla na výrobu jednoho žehlicího prkna se snížila o 25 % a celkově se ušetřila tři pracovní místa ve výrobě.

Pro přechod z ručního lepení na automatické je vhodné kontaktovat specialisty v oblasti průmyslového lepení. Možných způsobů, jak zefektivnit lepicí procesy, může být i více.

Jan Kaše / Kaletech

www.kaletech.cz

Další články

Automatizace, regulace
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: