Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Team Cutting Tools se představí na EMO i MSV
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Team Cutting Tools se představí na EMO i MSV

Návštěvníci veletrhu EMO a MSV jistě zaznamenají, že ve skupině Ceratizit Group se pořád něco děje. Společnost Ceratizit pro zákazníky a obchodní partnery připravila spoustu novinek. Nedávno vytvořený Team Cutting Tools nabídne ještě komplexnější a kompletnější řešení v rámci třískového obrábění, která uspokojí potřeby všech zákazníků. Avšak nejen to je dostatečným důvodem pro návštěvu stánku společnosti na veletrhu v Hannoveru i v Brně – navíc zde bude k vidění řada působivých inovací i uvedení nových produktů na trh.

Ceratizit Cutting Solutions má silné portfolio řezných nástrojů, příslušenství a technologických řešení od významných značek Ceratizit, Komet, WNT a Klenk, které dohromady tvoří jeden kompaktní tým Team Cutting Tools by Ceratizit, spadající do koncernu Ceratizit Group. Tím má sektor obrábění skutečného kompletního dodavatele, který je připraven pro široké spektrum zákazníků. Tyto čtyři světoznámé značky se zaměřují na to, co umějí nejlépe. Jedná se o řezné nástroje především ze slinutého karbidu, mezi které patří např. vyměnitelné břitové destičky pro soustružení, frézování, vrtání apod, monolitní vrtáky, frézy a mnoho dalších nástrojů a příslušenství potřebných pro technologii třískového obrábění od automobilového průmyslu až po letectví a kosmonautiku. Tyto vysoce specializované produktové značky nabízejí systémové řešení vedoucí k optimalizaci a efektivitě obráběcích procesů. Team Cutting Tools je schopný dodat perfektní řešení pro všechny požadavky na obrábění. Prostřednictvím nového katalogu, který byl vydán v červenci, je k dispozici až 100 000 položek. Zákazníci mohou také navštívit nový on-line shop, kde si mohou prohlédnout celý sortiment a získat přístup ke kompletnímu programu skupiny Ceratizit Group.


Jako technologický leader je skupina Ceratizit a Team Cutting Tools komlexním dodavatelem pro všechny sektory obrábění. Díky svým zkušenostem a znalostem je pro zákazníky nejen obchodním partnerem, ale zároveň odborným a technickým poradcem. 

Expertní řešení pro jednotlivé sektory

Team Cutting Tools také nabízí řešení pro specializovaná odvětví. Návštěvníci EMO v Hannoveru mohou vidět zkušenosti z těchto oborů přímo z první ruky. Interaktivní prezentační prostory jsou perfektní příležitostí pro ukázku základních dovedností v automobilovém průmyslu, letectví, energetice a těžkém obrábění. Jednou ze žhavých novinek, která bude mít svoji premiéru na veletrhu EMO, jsou aditivní výrobní nástroje pro obrábění E-motorů.

FreeTurn – budoucnost obrábění

Veletrh by nebyl veletrhem bez ukázky inovací. Nástroj FreeTurn z dílny Ceratizit již získal několik ocenění a bude nepochybně patřit mezi uchazeče o cenu pro nejinovativnější produkty i na EMO v Hannoveru a MSV v Brně. O novém revolučním procesu obrábění se diskutuje již od uvedení tohoto produktu na trh. K nástroji FreeTurn se váže nová metoda obrábění HDT (High Dynamic Turning), která plně využívá potenciálu moderních strojů a nabízí vysoce výkonné soustružení. Sotva najdete odborný technický časopis, portál, který by se o nástroji FreeTurn a HDT technologii již nezmínil. Prezentace v médiích, na odborných seminářích či přímo v inovačních centrech skupiny Ceratizit způsobila, že uživatelé již netrpělivě čekají na oficiální spuštění prodeje tohoto nástroje. A není divu, protože tento nový způsob soustružení nabízí obráběcím společnostem obrovský potenciál. Vhodnými stroji jsou soustružnická centra vybavená frézovacím vřetenem – stroje Turn-Mill, anebo víceúčelová centra – Multitask stroje. Tyto stroje s příslušným operačním systémem nabízejí 100% zúročení uvedeného potenciálu. Nástroj FreeTurn využívá volné 360° rotace frézovacího vřetena, což dovoluje nastavit libovolnou polohu břitu a optimalizovat úhel nastavení vzhledem k obrobku. Hlavní předností v porovnání s konvenčním soustružením je, že pro kompletní obrobení dílu si vystačíte s jedním nástrojem a nahradíte tak až čtyři soustružnické nástroje. Z toho logicky vyplývá úspora v nákladech na nástroje a výrazné snížení výrobního času. K výčtu mnoha dalších výhod patří i vyšší posuvy díky nižším řezným silám, které pozitivně ovlivňují i životnost nástroje.


Čtyři odborníci, nespočet aplikací, jeden sortiment – to je nový katalog skupiny Ceratizit Group, plný nástrojů na třískové obrábění. Katalog obsahuje více než 60 000 nástrojů značek Cutting Solutions by Ceratizit, Komet, WNT a Klenk. 

Potud teorie, která zní vskutku dobře, ale funguje to tak ve skutečnosti i v praxi? Team Cutting Tools poskytne odpověď živou demonstrací na obráběcím centru ve stánku Ceratizit. Návštěvníci EMO také uvidí odhalení první standardní řady nástrojů FreeTurn a technologie HDT.


První testy nástroje FreeTurn předčily očekávání a potvrdily dobrou práci vývojářů Ceratizit. 
Na vlastní oči se o tom na veletrhu EMO můžete přesvědčit na stánku společnosti, kde uvidíte živé ukázky nástroje FreeTurn na obráběcím centru.

Připraveni na Průmysl 4.0

Ceratizit nastavuje i směr pro budoucnost digitalizace v oblasti obrábění. Hlavním nástrojem pro tuto oblast je monitorovací a asistenční systém ToolScope z výrobní dílny Komet. Systém kontinuálně přenáší signály vázané na krouticí moment stroje během výrobního procesu. Tyto informace jsou vizualizovány a použity k monitorování a dohledu nad řízením stroje. K zobrazení stavu nástroje a stroje se pak používají speciální patentované statistické kontrolní procesy. To umožňuje nejen provádět cílené monitorování řezného procesu, hlídání opotřebení a lomů, přizpůsobování a optimalizování řezných dat, ale také výrazně napomáhá eliminovat výrobní chyby.

Návštěvníci se na stánku také dozvědí o přednostech nového rotačního nástrojového držáku Spike se zabudovaným senzorickým měřením, které detektuje chování nástroje na základě silového zatížení. Dalším prvkem z oblasti digitalizace je systém One Identity, který slouží ke snadné identifikaci nástrojů s napojením na topmanagement.

Servis²

Ceratizit představí nejen svoje nástroje, nástrojové systémy, digitalizační řešení a inovace, ale také nabídku svých služeb, které hrají klíčovou roli ve vztahu se zákazníkem. Kromě dodávky skladových nástrojů do druhého dne, technologických zkušeností a poradenství, vypracování a realizace projektů, technických školení, nabízí společnost řadu dalších služeb zaměřených na zákazníka. O všech těchto faktech a přednostech se mohou návštěvníci přesvědčit a více se dozvědět přímo v našich stáncích v Hannoveru a v Brně.


ToolScope trvale ukládá signály generované strojem během výrobního procesu. Tyto informace jsou vizualizovány a použity k monitorování a dohledu nad řízením stroje. To umožňuje nepřetržitou kontrolu nad nástrojem a řezným procesem. Uživatelé tak získají vyšší procesní bezpečnost a úsporu ve výrobních nákladech.

Nezapomeňte zahrnout návštěvu u Ceratizitu, specialisty na výrobky ze slinutého karbidu, do svého veletržního seznamu návštěv – rádi vás provedeme světem obrábění a inovacemi z našeho programu. Celý náš Team Cutting Tools vás rád uvítá a ochotně se vám vše vysvětlí a poradí.

Ceratizit Česká republika

Ing. Jan Gryč

jan.gryc@ceratizit.com
 

Další články

Průmysl 4.0
Novinky z veletrhů a výstav
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: