Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technická soutěž EBEC 2020
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technická soutěž EBEC 2020

Již po dvanácté proběhne na VUT v Brně lokální kolo soutěže EBEC (European BEST Engineering Competition). Ta se pyšní statusem největší soutěže pro studenty technických vysokých škol v Evropě. Soutěží se na lokální, regionální a celoevropské úrovni. Letošní finále se uskuteční ve Varšavě.

Brněnský EBEC má tři úrovně. Před samotnými fakultními koly čeká na čtyřčlenné týmy nelehké, ale o to zajímavější jednodenní internetové předkolo, které se bude konat 19. února. Složeno bude ze dvou částí. První částí předkola je mezioborový vědomostní test. Ve druhé části pak na účastníky čeká vypracování projektu. V předchozích ročnících bylo úkolem vymyslet univerzální sportovní pomůcku nebo třeba bicykl pro Jamese Bonda.


Vítězové lokálního kola v Brně budou mít příležitost postoupit do regionálního kola, které se bude odehrávat v jarních měsících v Brně. Utkají se tam o vítězství spolu s týmy ze Slovenska, Budapešti a České republiky. (Zdroj: www.ebec.cz)

Předkolo určí, kdo půjde do fakultního kola

Na týmy, které projdou předkolem, čekají kola fakultní. První z nich se bude konat na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií 24. února, týmy z Fakulty strojního inženýrství pak fakultní kolo čeká 26. února.

Nakonec se nejlepší týmy z obou fakultních kol utkají 28. února ve finále na Fakultě strojního inženýrství, odkud ti nejúspěšnější postoupí do regionálního kola – EBEC Central.

Vedle soutěžení pracovní příležitosti

O zpestření atmosféry budou mít letos studenti postaráno. Zúčastnit se může i široká veřejnost, pro niž chystáme JobFair. Tento veletrh pracovních příležitostí bude probíhat 26. února během fakultního kola na Fakultě strojního inženýrství. Účastníci dostanou šanci poznat zástupce firem a domluvit se s nimi na svém případném uplatnění.


Úplnou špičkou je pak prestižní mezinárodní kolo, které se bude odehrávat v létě na technické univerzitě ve Varšavě. (Zdroj: www.ebec.cz)

Studenti mají možnost přihlásit se do jedné ze dvou soutěžních kategorií:

Case Study

Soutěžní kategorie určená zejména těm, kteří dají rádi hlavy dohromady a během společné práce problém analyzují. Hledají jeho technické řešení nebo praktické využití v praxi. Výstupem je prezentace výsledku před odbornou porotou skládající se ze zástupců firem a akademické obce.

Team Design

Ve druhé kategorii soutěže studenti prokazují svou zručnost při konstrukci reálného modelu z předurčeného materiálu, který bude plnit jisté funkce podle zadání. Po uplynutí časového limitu mají také za úkol svou práci prezentovat před porotou a dokázat tak, že zařízení dokáže uspět v zadaných úkolech.

Kontakt:

Jan Šůsteks

BEST Brno

sustek.hans@gmail.com

www.best.vutbr.cz

www.best.eu.org

Další články

Vzdělávání a školství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: