Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technologie dělení materiálu pomocí vláknového laseru
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technologie dělení materiálu pomocí vláknového laseru

Pálicí stroj UBRA představuje na českém trhu jednu z dalších možností, jak využít technologie dělení materiálu pomocí vláknového (fiber) laseru. To je v zásadě pravda, ale z vlastního pohledu jeho výrobce spíše „polopravda“. Stroj totiž v sobě nese nejen nesporné výhody vlastní technologie, ale úročí zkušenosti jeho konstruktérů spojené se stavbou CNC pětiosých obráběcích center.

Ve více než dvacetileté historii společnosti, která dlouhodobě dosahuje významných meziročních navýšení výkonů a nadpolovičního podílu exportu do rozvinutých ekonomik Evropy i zámoří, dochází také k momentům, kdy se ze zadání původních rozvojových projektů vyvinou nové možnosti. Důležité je nebát se takových výzev, zúročit i zdánlivou cimrmanovskou cestu do „slepé uličky“ a přetavit ji v technický a komerční úspěch.

Pálicí stroj s prvky konstrukce obráběcích center

Týmy techniků znalých vývoje a produkce obráběcích center Sahos a Bray tak ve spolupráci s vývojovými pracovníky ČVUT v Praze rozšířili výrobkové protfolio firmy o nový produkt, který dostal do vínku především znalost a zkušenos ze stavby mechanických částí skeletu stroje, vnímání požadavku na dynamiku a tuhost stroje. To jsou vlastnosti, které jsou jednoznačně svázány s oblastí konstrukce a výroby obráběcích centrech pracujících v celé řadě oborů.

A také je to zkušenost, již mohou těžko do svých strojů přenést výrobci, kteří nemají dostatečné zázemí a pouze modifikují konstrukce pálicích strojů pouhou záměnou původní technologie pálení.

Kvalitní komponenty a servis

Z dlouholetých zkušeností vyplývá, že není možné podcenit konstrukční přípravu v oblasti výpočtového modelování a simulace dynamických stavů, stejně jako výběr kvalitních komponent. Platí tak pravidlo, že komponenty z CNC obráběcích center od renomovaných výrobců jsou žity i ve stavbě tohoto typu stroje.


Unikátní laserový pálicí stroj UBRA ve společnosti ROKA Ráža, spol. s r.o.

Druhou stránkou úspěchu je technologická podpora a servis. Vzhledem k tomu, že stávající zákazníci pracují mnohdy ve vícesměnných provozech v automobilovém a leteckém průmyslu, mají logicky požadavky na operativní "hot-line" podporu. Díky tomu nebylo nastavení stejných pravidel pro stroje UBRA laser ničím novým.

Provedení stroje

Laserové centrum UBRA nabízí efektivní a ekonomické dělení materiálu ruku v ruce s vysokou účinností, dynamikou, spolehlivostí a snadnou obsluhou při minimálních nárocích na údržbu stroje. Pro potenciální klienty je připravena nabídka rozměrových variant od 3 do 6 metrů s variabilním výkonem zdroje, technickou manipulací a podáváním materiálu do pracovního prostoru.

Logickým důsledkem vykonané práce je také to, že společnost Grey Circle jde letos s „kůží na trh“ účastí na nejvýznamnějším oborovém veletrhu Euroblech v Hannoveru a chce se tak postavit i v této oblasti bok po boku renomovaných evropských výrobců. Laserový pálicí stroj UBRA bude představen na stánku A32 v hale 15, kde se s ním budete moci blíže seznámit.

Grey Circle

Andrea Vágnerová, Hana Martinková

andrea.vagnerova@bray.cz

www.sahos.cz

Další články

Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: