Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technologie ohýbání pro nejvyšší nároky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technologie ohýbání pro nejvyšší nároky

Společnost Bystronic představuje špičkový ohraňovací lis Xpert Pro, který lze na modulární bázi přizpůsobit procesním požadavkům zákazníka. Nový stroj z řady strojů Xpert tímto splňuje ty nejvyšší nároky na rychlost a flexibilitu procesu ohýbání.

V automobilovém průmyslu se modulární systém osvědčil již v minulosti, kdy si zákazníci mohou kromě standardních specifikací vybrat ze široké škály volitelných funkcí. Společnost Bystronic se tímto principem při vývoji nového modelu Xpert Pro inspirovala, takže zákazníci nyní mohou volit ze tří verzí ohraňovacího lisu a přizpůsobit stroj svým požadavkům pomocí nabízených doplňků.

Tři edice ohraňovacího lisu Xpert Pro osloví širokou škálu uživatelů. Classic Edition je ideální pro obchody s malými dodávkami nebo pro výrobce prototypů. Díky edici Performance Edition mohou středně velké firmy vyrábět větší série rychle a spolehlivě. Dynamic Edition s rychlostí ohýbání až 20 milimetrů za sekundu je ideální pro společnosti, které potřebují ohýbat vysokou rychlostí, aby efektivně zvládly opracování 1 000 a více dílců. Naposledy jmenovaný model je něco jako super sportovní vůz série Xpert. „Naším cílem bylo uvést na trh nejrychlejší ohraňovací lisy vůbec,“ říká Gerrit Gerritsen, obchodně-technický konzultant Bystronic pro ohýbání.

Vyšší flexibilita pro širší škálu využitelnosti

Také lisovací síla strojů může být přizpůsobena různým požadavkům. Spektrum se pohybuje od 100 do 320 tun, což umožňuje snadné ohýbání plechů do tloušťky 15 milimetrů. Pokud jde o délku ohybu, je zde možnost volby tři nebo čtyři metry. Společnosti, které vyžadují ještě větší flexibilitu, mohou spojit dva stroje dohromady, aby zpracovaly velmi dlouhé dílce. Díky široké paletě možností konfigurace je spektrum použití velmi široké. „S Xpert Pro lze ohýbat jak malé dílce, které se vejdou do mobilního telefonu, tak i hodně velké, které se používají například na jeřáb,“ říká Gerritsen.


Velký výběr ohýbacích nástrojů a kompatibilita se třetími systémy otevírají nové možnosti v ohýbání.

Modulární koncept umožňuje přizpůsobit ohraňovací lis požadavkům výrobního prostředí – v tomto ohledu jde Bystronic o jeden krok dále než výrobci automobilů: pokud se požadavky změní, lze konfiguraci flexibilně přizpůsobit. Výměna jednotlivých modulů, například zadního dorazu, je jednoduchá a veškeré volitelné vybavení lze snadno přizpůsobit. Tak mohou například firmy, které chtějí kromě pravoúhlých dílců ohýbat i komplexnější tvary, dodatečně doplnit zadní doraz místo na dvou osách na čtyřech nebo až na pěti či šesti osách.

Flexibilní použití ohýbacích nástrojů

Ten, kdo investoval hodně peněz do ohýbacích nástrojů, je chce samozřejmě dále používat i při zakoupení nového ohraňovacího lisu. Při změně výrobce to ale většinou není možné, protože na trhu existuje tucet různých systémů nástrojů, které nejsou navzájem kompatibilní. S Xpertem Pro tento problém ohledně kompatibility nevzniká. Vývojoví pracovníci zkonstruovali ohraňovací lis, u kterého lze používat systémy nástrojů i od jiných dodavatelů. „Zatímco obvykle je systém pro upínání nástrojů vyfrézovaný do horní čelisti ohraňovacího lisu, u stroje Xpert Pro ho lze modulárně připojit a stejně tak jednoduše vyměnit,” vysvětluje Gerritsen.


Modulární koncept stroje Xpert Pro se širokým výběrem funkcí pomáhá splnit nejvyšší nároky na výkon a flexibilitu.

Díky velkému výběru ohýbacích nástrojů, které lze na stroji Xpert Pro používat, mají uživatelé větší prostor pro ohýbání různých dílců. Zároveň se proces ohýbání zrychluje, protože ohraňovací lisy série Xpert jsou známé tím, že výměna nástrojů probíhá velmi rychle.

Maximální přesnost a komfort

Od výrobních závodů se požaduje maximální přesnost. Díky bombírování dosáhnou uživatelé přesných a konstantních výsledků ohýbání již od prvního dílce. Patentovaný kompenzační systém od firmy Bystronic automaticky přizpůsobuje během ohýbání zakřivení dolního beranu. Technologie Pressure-Reference nové generace provádí opravy v reálném čase a s nejmodernějšími senzory.


Načíst plán ohýbání pomocí dotykové obrazovky a ByVision Bending, seřídit stroj a začít ohýbat je záležitost několika minut.


Inteligentní asistenční funkce umožňují ohýbací sekvence s nejvyšší přesností opakování.

Pro větší spolehlivost procesu lze stroj volitelně vybavit systémem měření úhlu LAMS. Tento systém vyrovnává odchylky v tloušťce plechu, které mohou v praxi činit až 10 procent. Vedle kolísání tloušťky plechu systém měření úhlu automaticky kompenzuje také rozdíly ve zpětném pružení a směru rolování. Navíc lze úpravy vztahující se ke zpracování plechu uložit a přenést do jiných strojů – do takových, které nejsou vybavené systémem LAMS. Pak z této funkce profitují i všechny ostatní ohraňovací lisy Bystronic, které se ve firmě používají.

V závislosti na tloušťce materiálu a úhlu ohybu stanovuje software ByVision Bending ideální proces ohýbání. Pohodlné programování off-line umožňuje import dat bez přerušení probíhající výroby. Ohýbání ještě nikdy nebylo rychlejší a přesnější než s novým strojem Xpert Pro od firmy Bystronic.

Peter Knap

Bystronic

Jana Weissová
jana.weissova@bystronic.com
 

Další články

Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: