Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Technologie outsert
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Technologie outsert

Na veletrhu Materialica 2000 v Mnichově vystavovala firma Philips APM Outsert z německého Wetzlaru novou aplikaci hybridních konstrukcí z kovů a plastů v technologii outsert, využívající vstřikování plastů.

Zjednodušení technologie výroby a montáže přístrojové techniky, spotřební elektrotechniky, elektroniky a automobilového příslušenství, vyráběných v obrovských sériích, nejenže znamená úsporu nákladů, ale umožňuje dostat výrobek na trh s nižší cenou a dříve než konkurence. Technologie outsert je výsledkem zkušenosti, rozsáhlého know-how a synergie vývoje s odběrateli koncernu Philips.

Vícenásobné vstřikování

V technologii outsert je pracná manuální nebo automatizovaná montáž funkčních elementů přístrojů nahrazena vytvořením těchto elementů na základní desce - šasi z plechového výlisku. Jedinou vstřikovací operací je možné vytvořit několik, deset, dvacet i více plastových elementů. Současná technologie totiž umožňuje vyrobit nástroje pro zpracování plechu i velmi komplikované formy pro vícenásobné vstřikování s velkou přesností, za rozumné ceny a ve velmi krátké době. Technologie vstřikování a zastřikování plastů je v potřebné míře zvládnuta. Outsert tak dovoluje za 6 až 9 měsíců uvést díl do sériové výroby.
Vícenásobné vstřikování umožňuje vytváření různých statických elementů, jako jsou vedení, kolíky, osy pohyblivých dílů, uložení, objímky, svorky, závitové vložky, zálisky a jiné pružné a tuhé spojovací součásti apod. Tato technologie snižuje počet montážních dílů, ale i náklady na montáž. Např. u automobilových kazetových přehrávačů snižuje náklady na polovinu. Skupiny dílů jsou díky pevnému spojení mechanicky velmi stabilní a spolehlivé. Podle typu použitého plastu snáší teploty mezi -40 až +90 °C.

Princip technologie

Základem je dvou- nebo trojrozměrná konstrukce vyrobená stříháním, vysekáváním, lisováním a ohýbáním z plechu z oceli, hliníku nebo slitin mědi s dobrou tepelnou a elektrickou vodivostí, která se v průběhu vstřikování nedeformuje a na níž vystříknuté elementy dobře chladnou. Pro proměřování a kontrolu jakosti je výhodou i značná rozměrová přesnost, s níž lze plechové díly zpracovat. Mezi používanými plasty, vhodnými pro vstřikování z hlediska funkčních vlastností a vhodných pro technologii outsert, jsou polypropylen (PP), polyamidy (PA), polybutylentereftalát (PBT), polyacetal (POM), příp. i jiné. Připravují se však i celoplastová řešení.
Výroba dílů šasi přehrávačů firmy Philips touto technologií se vyznačuje vysokou jakostí, se zmetkovitostí nižší než 0,08 % při objemu výroby 400 000 kusů týdně. S použitím kovových konstrukcí a funkčních elementů s vyšší integrací se technologií outsert dále vyrábí CD přehrávače, holicí strojky, kuchyňská technika, automobilové příslušenství, počítačové díly, tiskárny, hobby technika a mnoho dalších přístrojů.

Další články

Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: