Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> To pravé pro flexibilitu a přesnost
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

To pravé pro flexibilitu a přesnost

Flexibilní hrotová bruska Jumat vás přesvědčí svou malou náročností na přípravu a svou vysokou přesností.

Firma Kratzer & Co. KG s 390 zaměstnanci v Offenburgu v Německu a 70 zaměstnanci v Jaroměři v Česku vyvíjí a vyrábí přesné součásti a montážní skupiny z řady materiálů pro nejrůznější odvětví, jako např. analytickou techniku, automobilový a letecký průmysl, lékařskou techniku, elektrotechnické odvětví, optický průmysl, ale i pro výrobu strojů a přístrojů.

Ve své nové výrobní hale Kratzer vyrábí s hrotovou bruskou Jumat vysoce komplexní obrobky pro převodovky s dvojitou spojkou. Koncept brousicího stroje, který firma Junker přesně odladila podle požadavků zákazníka, umožňuje flexibilní brousicí postup s nejvyšší přesností.


Florian Kratzer říká: „Firma Junker tento slib dodržuje a rychle realizuje naše přání. Rozhodnutí pro Junker a stroj Jumat bylo naprosto správné.“ (Zdroj: LTA)

Myslet i na přeseřízení

Na stroji Junker Jumat 3000 zde vznikají součásti pro vysoce výkonné převodovky sportovních vozů. Pro výrobu různých součástí dvojité spojky v sériích malých velikostí byly základními požadavky flexibilita při minimální náročnosti přípravy a vysoká přesnost. Hrotová bruska Jumat 3000/60 se, se svými třemi brusnými vřeteny, osvědčila jako ideální prostředek k tomu, aby firmě Kratzer poskytla nejnovější technologii a progresivní nástroj pro výrobu náročných součástí.

„Stroj musí být přeseřízen několikrát týdně, se strojem Jumat jsme nalezli flexibilní hrotovou brusku, která tyto četné rozdílné operace broušení pokryje při nízké náročnosti na přípravu,“ vysvětluje Florian Kratzer, jednatel společnosti Kratzer & Co. KG.

Splnit vysoké požadavky

Převodovky s dvojitou spojkou pro sportovní vozy musí splňovat nejvyšší požadavky, a proto se vyrábějí s nejmenšími tolerancemi. Jumat spojuje přesnost a procesní stabilitu s flexibilitou a rychlostí. Ale nejen vysokorychlostní bruska CBN dokáže Floriana Kratzera přesvědčit na celé čáře.

Pro rodinný podnik Kratzer je rychlé a plynulé seřizování stejně důležité jako přesnost a servis.

Kathrin Welte

Další články

Inovace
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: