Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Toyota Demo Days 2018
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Toyota Demo Days 2018

Ve dnech 10. a 11. října se v logistickém centru v rudné u Prahy uskutečnil jubilejní, 10. ročník zákaznických dnů společnosti Toyota Material Handling - Toyota Demo Days 2018. Novinky v manipulační technice a logistice včetně nejmodernějších technologií a služeb si nenechalo ujít 760 zákazníků z řad uživatelů manipulační techniky. To představuje oproti minulému ročníku nárůst o 18 % a současně aktuální rekord, co se návštěvnosti týká.

Ačkoliv pořadatelé vsadili na klasické schéma – výstavu produktů ve dvou částech haly doplňovaly obecnější přednášky a vystoupení na hlavním pódiu i produktové prezentace přímo na výstavní ploše –, pojali představení novinek a trendů v oboru nekonvenčním způsobem. Využili k tomu videomapping na jednu celou padesátimetrovou stěnu haly. Tímto způsobem upozornili nejen na jubilejní ročník, ale i na aktuální témata v oblasti intralogistiky – digitalizaci, automatizaci, správu „chytrých“ vozíků a telematiku.


Expozice logistických vláčků, v pozadí videomapping na padesátimetrovou stěnu haly


Sklad obsluhovaný automaticky řízeným vozíkem a ukázka promítání bezpečnostních prvků na podlahu

Novinky zahrnují manipulační techniku i technologie

Představena byla například nová generace systému pro správu flotily I_Site, která dokáže spolupracovat s další novinkou – on-line servisní platformou T-Stream. Toto propojení přináší nové možnosti v oblasti servisních služeb, kdy servisní technici mohou komunikovat se strojem na dálku a rychle získat přesné diagnostické informace o stavu vozíku. Díky tomu se urychlí i vlastní servisní zásah. K základním funkcím I_Site patří i GPS lokace, která monitoruje polohu vozíku, případně umožní jeho pohyb jen ve vymezených prostorách a je také prevencí proti krádeži.


Nejsilnější elektrický vysokozdvižný vozík Toyota Traigo 80 s nosností až 8 tun

Nechyběla ani ukázka automatizované obsluhy skladu bezobslužným vozíkem BT Reflex řízeným systémem Autopilot. Rozšiřuje se i dostupnost lithioiontových baterií, které jsou již k dispozici prakticky pro všechny typy strojů. Hodí se zejména do nepřetržitých provozů, kde odpadá nutnost výměny baterií a jejich nabíjení v nabíjecí stanici. Pozornost byla věnována i všem aspektům v oblasti bezpečnosti práce.


Retrak BT Reflex vybavený Li-Ion bateriemi

Z vystavených strojů se těšil pozornosti návštěvníků zejména nejnovější a nejsilnější elektrický vysokozdvižný vozík Toyota Traigo 80, určený pro nejtěžší průmyslové aplikace. Může být vybaven klasickou olověnou nebo bezúdržbovou Li-Ion baterií s kapacitou až 1 240 Ah. Pohon obstarávají dva bezúdržbové pojezdové elektromotory o výkonu 2x 21,2 kW. Stroj je dodáván ve čtyřech provedeních s nosností od 6 do 8 tun. Maximální výška zdvihu je 7 m.

Pavel Marek

pavel.marek@mmspektrum.com

Další články

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: