Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Tři břity pro ještě vyšší výkon
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Tři břity pro ještě vyšší výkon

Vrtání patří mezi nejrozšířenější operace a v mnoha případech výrazně vyčnívá nad ostatními výrobními technologiemi. Firmy, kde vrtání zaujímá velký podíl výrobního času, vítají každé nové řešení k zefektivnění jejich výroby. Jedním takovým řešením je vrták WTX Change Feed od společnosti WNT.

Úspěšně zavedený a velmi oblíbený korunkový vrták WTX Change je nyní k dispozici v nové verzi Feed. Spojením obou názvů vznikl vrták WTX Change Feed, který je vybaven vrtací korunkou se třemi břity. WNT přichází jako první s touto geometrií tohoto typu vrtáku a rozšiřuje tak své široké portfolio nástrojů pro vrtání. Nová geometrie aplikovaná na výměnné korunce ze slinutého karbidu zaujme především vyšším výkonem a vysokou hospodárností. Firma v tomto nástroji sloučila to nejlepší ze dvou produktů, kde zavedená řada WTX Change garantuje vysokou hospodárnost a tříbřitá vrtací korunka Feed nabízí velmi vysoké hodnoty posuvů. Geometrie tří břitů přesvědčí nejen výkonem, ale i svou flexibilitou a spolehlivostí i za nepříznivých podmínek vrtání. Navíc tato geometrie zákazníkům WNT není neznámá, jelikož WNT před třemi lety prezentovala monolitní provedení WTX Feed, a tím určila nové standardy v oblasti produktivního vrtání.
 


WTX Change Feed s výměnou korunkou se třemi břity zvýší efektivitu vrtání.

Až dvojnásobný posuv

Vrtáky WTX Feed ve srovnání s vrtáky se dvěma břity dosahují o 50 % až 100 % vyššího posuvu, což se výrazně projeví na produktivitě výroby. Geometrie ostří WTX Feed disponuje velmi agresivním ostřím na špici vrtáku, které napomáhá rychlému a přesnému zavedení vrtáku do řezu. Inovativní konstrukce ostří vrtáku se třemi břity se podílí na dobrém rozložení řezných sil, které generují nízký řezný tlak, nižší tepelné zatížení v řezu a dobrou tvorbu třísky. K utváření a bezpečnému odchodu třísek napomáhají dimenzované chladicí kanálky a optimalizované drážky.


Geometrie UNI se třemi břity nabízí univerzální nasazení do všech ocelí a litin.

Dalšími nespornými výhodami tříbřité geometrie vrtáků WTX Feed jsou minimální otřepy při vrtání průchozí díry, vrtání přes příčný otvor, vrtání na nerovné šikmé plochy do 6° a vrtání mezi otvory. Břit navíc také pomáhá k vyšší stabilitě nástroje v řezu, což má za následek vyšší toleranční a geometrickou přesnost otvoru. Provedení nástroje s výměnnou vrtací korunkou nabízí uživatelské a ekonomické výhody. V případě opotřebení obsluha jednoduše a rychle vymění opotřebovanou korunku za novou nebo repasovanou. Tuto flexibilitu dále navyšuje možné osazení jednoho průměru těla až 10 korunkami při odstupňování po 0,1 mm na průměru. Výměnné korunky jsou k dispozici od průměru 14,0 do 32,0 mm v geometrii UNI pro primární použití v ocelích a litinách. Těla vrtáků ze zušlechtěné vysoce kvalitní oceli jsou v délkách 3x D a 5x D.

Při praktických testech a porovnání s dvoubřitými vrtáky a při zachování stejné řezné rychlosti bylo dosaženo u vrtání ocelí a šedé litiny vyššího posuvu až o 100 %.

WNT

Ing. Jan Gryč

Jan.Gryc@wnt.com

https://www.wnt.com/cz.html

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: