Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Tři ocenění za kvalitní design
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Tři ocenění za kvalitní design

Hoffmann Group opět získala ocenění German Design Award. V kategorii Workshop and Tools byl takto oceněn dílenský vozík Garant ToolCar z nové řady GridLine a magnetický měřicí stativ Garant. Kromě toho bylo formou Special Mention pamatováno i na tesařskou pilu Garant s křížovým výbrusem. Všechny tři produkty přesvědčily mezinárodní porotu promyšleným designem, který spojuje estetiku s vynikající funkčností.

Dílenský vozík Garant ToolCar a magnetický měřicí stativ Garant obdržely již začátkem roku 2018 cenu iF Design Award. Následně získal vozík Garant ToolCar také cenu Red Dot Award.

Vozík Garant ToolCar

Vozík Garant ToolCar z nové řady GridLine má podle poroty moderní a robustní design, který současně provází vysoký stupeň funkčnosti. Různé moduly umožňují individuální funkční konfiguraci. K dispozici je volitelné napájení pomocí zásuvek Schuko, které dodává energii pro elektrické nářadí a osvětlení, dále ochranné prvky chránící vozík i obrobky před poškozením, děrované stěny a LED svítidla, jež z něj činí všestranně použitelné pracoviště. Pomocí ergonomické dvoudílné rukojeti lze vozíkem ToolCar snadno a rychle pohybovat a dopravit jej na místo určení. Centrální zamykací systém spolehlivě uzamkne zásuvky a boční přihrádku.


Vozík Garant ToolCar z nové řady GridLine získal po IF Design Award a Red Dot Award i cenu German Design Award.

Hydraulický magnetický měřicí stativ Garant

Díky čistému designu z hlediska tvaru i funkčnosti vítězí také hydraulický magnetický měřicí stativ Garant. Výrobek pro držení a polohování úchylkoměrů a páčkových úchylkoměrů je vybaven hydraulickým centrálním upínacím systémem a pogumovaným ručním kolečkem pro rovnoměrnou fixaci všech kloubů. Podle poroty mu jeho výrazný design dodává profesionální, vysoce kvalitní a moderní celkový dojem, který velmi dobře splňuje nároky na preciznost a kvalitu. Má přitom příjemně lehký chod a je velmi komfortní z hlediska obsluhy.


Magnetický měřicí stativ Garant byl oceněn za svůj profesionální, vysoce kvalitní a moderní celkový dojem cenou German Design Award.

Tesařská pila Garant

Jako třetí produkt získala cenu German Design Award 2019 tesařská pila Garant. Kompaktní skládací pila přesvědčila porotce svou ergonomickou dvoukomponentní rukojetí, která se v ruce pevně a bezpečně drží a umožňuje optimální přenos síly. Jako „velmi dobré“ byly navíc hodnoceny různě nastavitelné úhly pilového listu. Pilový list s křížovým výbrusem s trapézovým ozubením je opatřen odolným povlakem pro mimořádně nízké tření a minimální přilnavost třísek. Díky tomu je pila vhodná zejména pro rychlé přímé řezy.


Tesařská pila Garant přesvědčila na German Design Award 2019 svou ergonomickou rukojetí s možností nastavení úhlu pilového listu.

German Design Award

Německá cena za design – German Design Award – je vedle Red Dot a iF Award jednou z nejrenomovanějších designových soutěží na světě a má vysokou prestiž nejen v profesionálních kruzích. Cena German Design Award je udělována Radou pro design (Rat für Formgebung, German Design Council), která byla založena v roce 1953 z podnětu německého Spolkového sněmu jako nadace. Od té doby pomáhá ekonomice důsledným zvyšováním hodnoty značek prostřednictvím designu. Díky tomu je German Design Council jedním z předních světových kompetenčních center pro komunikaci a branding v oblasti designu. Vedle hospodářských svazů a institucí zahrnuje exkluzivní síť členů nadace i vlastníky a ředitele marketingu známých společností.

Hoffmann slaví sté výročí založení

Hoffmann, mateřská firma Hoffmann Group, slaví v březnu sté výročí svého založení. Hoffmann Group u příležitosti tohoto výročí převedla mimořádný dar ve výši 100 000 eur na firemní nadaci Hoffmann Group Foundation. Mají tak být podporována především zařízení pro sociálně znevýhodněné a traumatizované děti a mladistvé při budování tvůrčích dílen – podle hesla „nářadí vytváří hodnoty“. S kvalitním nářadím je společnost dodnes úspěšná.


Katalog Hoffmann má své místo na trhu již od roku 1936. Dnes obsahuje cca 80 000 produktů a je k dispozici v 18 jazycích, jakož i ve formě e-shopu.

Základní kámen Hoffmann SE položil Josef Hoffmann 11. března 1919 v Mnichově. V roce 1932 vstoupil do firmy jeho syn Franz. Ten v roce 1936 vymyslel „katalog Hoffmann“, jenž v současné době vychází v 18 jazycích a je k dispozici i ve formě e-shopu. Od padesátých let Franz Hoffmann důsledně orientoval firmu na odborné poradenství a prodej kvalitního nářadí. Také zavedení vlastních produktových řad pod značkou Garant v roce 1973 je zásluhou Franze Hoffmanna. Jako dlouholetý generální ředitel firmy formoval kulturu a hodnotový systém jako nikdo jiný.

Ve třetí generaci pak společnost Hoffmann spojila své síly s rodinnými firmami Gödde, Oltrogge a Perschmann, aby vytvořily Hoffmann Group – dnešní jedničku v oblasti kvalitního nářadí v Evropě. Dnes, ve čtvrté generaci, je Hoffmann Group se svými partnery v 69 pobočkách ve více než 50 zemích světa k vidění po celém světě.


Největší projekt v historii firmy – LogisticCity v Norimberku.

Společnost rovněž masivně investuje do budoucnosti. „Aktuálně se soustředíme na vývoj digitálních produktů a služeb,“ říká Nicola Bleicherová, pravnučka zakladatele firmy a obchodní společnice Hoffmann SE. „Kromě toho pracujeme na LogisticCity – největším projektu v historii firmy.“ LogisticCity se v současné době staví na pozemku o rozloze 21,5 hektaru v Norimberku a stane se globálním centrálním skladem. V novém středisku v Norimberku bude pracovat celkem cca 900 zaměstnanců. „Jsme si jisti, že budeme i na příštích sto let dobře připraveni,“ dodává její sestra a zároveň další obchodní společnice Verena Heinrichová.
V roce 2018 dosáhla Hoffmann SE a její dceřiné společnosti poprvé rekordního obratu přesahujícího jednu miliardu eur, počet zaměstnanců dosáhl rekordních více než tří tisíc pracovníků.

Hoffmann Group

D.Sieberova@hoffmann-group.com

www.hoffmann-group.com

Další články

Průmyslový design
Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: