Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ucelená řada pro aditivní výrobu z kovu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ucelená řada pro aditivní výrobu z kovu

Prima Additive, specializovaná divize globální skupiny Prima Industrie Group, nabízí komplexní řadu strojních řešení pro aditivní výrobu z kovu s technologiemi Powder Bed Fusion a Laser Metal Deposition. Tato zařízení čerpají z dlouholetých zkušeností skupiny v oblasti výroby laserových řezacích a svařovacích strojů pro průmyslové aplikace.


Na zařízeních pro Power Bed Fusion lze vyrábět komponenty se složitou geometrií s vynikající přesností a kvalitou. (Zdroj: Prima Power)

Aditivní výroba z kovu je velmi zajímavá a rychle se rozvíjející technologie, která umožňuje výrobu složitých komponent s využitím kovových prášků spojených pomocí tepelné energie dodávané laserem. Technologie Powder Bed Fusion (spékání práškové vrstvy) používá laser k roztavení konkrétních bodů na vrstvě kovového prášku, která se během procesu vytváří za účelem vytvoření hotové součásti. Technologie Laser Metal Deposition (laserové práškové navařování) využívá alternativní přístup přímého nanášení prášku na ohnisko laseru, což umožňuje výrobu mnohem větších kusů, které jsou omezeny pouze kapacitou stroje, spíše než velikostí práškového lože.


Print Sharp 250 využívá jeden laser o výkonu 200 W nebo 500 W s rychlostí sestavení až 30 cm3 za hodinu. (Zdroj: Prima Power)

Spékání kovů výkonnými lasery

Modely Print Sharp a Print Genius od Prima Additive pro technologii Powder Bed Fusion jsou kompaktním a snadno použitelným řešením s pracovním objemem až 262 mm x 262 mm x 350 mm. Print Sharp 250 využívá jeden laser o výkonu 200 W nebo 500 W s rychlostí sestavení až 30 cm3 za hodinu, zatímco výkonnější Print Genius 250 využívá dva lasery o výkonu 500 W k dosažení vyšší rychlosti sestavení, která je u toho zařízení až 50 cm3 za hodinu.

Nejnovějším přírůstkem je řada Print 150, která zahrnuje tři modely: Print Sharp 150, Print Genius 150 a Print Green 150, které jsou určené pro různé aplikace a úrovně produktivity, a to i díky použití 250 W nebo 200 W laseru se specifickými konfiguracemi: jednoduchý laser, duální laser a zelený laser pro zpracování mědi.

Na těchto zařízeních lze vyrábět komponenty se složitou geometrií s vynikající přesností a kvalitou a jsou využitelné pro širokou škálu aplikací. Ovládání probíhá prostřednictvím snadno použitelného, intuitivního rozhraní HMI a aplikace Prima Additive, která nabízí vlastní software 3D Printing Suite s řadou výkonných funkcí pro rychlou přípravu souborů, změnu designu, vytváření dílů a jeho vrstev, čímž se zkracuje doba od návrhu po výrobu. 


Zařízení pro Laser Metal Deposition využívá specializovanou hlavu zajišťující stříkání prášku a jeho fúzi v ohnisku laserového paprsku. (Zdroj: Prima Power)

Navařování specializovanou hlavou

Pro výrobu technologií Laser Metal Deposition nabízíme několik již zavedených modelů strojů Prima Power: Laserdyne 430, Laserdyne 795, Laser Next 2141 a také nedávno představené zařízení Laserdyne 811. Tato zařízení jsou důkladně prověřena v 3D laserových řezacích a svařovacích aplikacích vysoce náročného prostředí leteckého a automobilového průmyslu.


Velký pracovní prostor zařízení Laserdyne nabízí značnou všestrannost pro aplikace od výzkumu a vývoje, přepracování a výrobu prototypů, až po výrobu dílů. (Zdroj: Prima Power)

Zařízení využívající specializovanou hlavu zajišťující stříkání prášku a jeho fúzi v ohnisku laserového paprsku. Nabízejí pracovní objemy od 585 mm x 400 mm x 500 mm do působivých 2 100 mm x 4 140 mm x 1 020 mm. Výkon laseru je možné zvolit od 1 kW do 6 kW a rychlost depozice dosahuje až 70 cm3 za hodinu. Velký pracovní prostor těchto strojů nabízí značnou všestrannost pro aplikace od výzkumu a vývoje, přepracování a výrobu prototypů, až po výrobu dílů.

Prima Additive nabízí obě technologie aditivní výroby z kovu pro mnoho průmyslových odvětví jako je letecký průmysl, automobilový průmysl, motoristický sport, rychlé prototypování a zdravotnictví. Pro maximální univerzálnost lze stroje používat s širokou škálou kovových prášků, které zahrnují slitiny hliníku, niklu, oceli, kobalt-chromu a titanu.

Stroje jsou důkladně prověřeny v 3D laserových řezacích a svařovacích aplikacích vysoce náročného prostředí leteckého a automobilového průmyslu. (Zdroj: Prima Power)

Aplikační poradenství a podpora

Ke svým zařízením Prima Additive také poskytuje řadu dalších služeb přizpůsobených individuálním potřebám každého zákazníka. Nabízíme své pokročilé odborné znalosti v oblasti procesního a aplikačního poradenství, podpory, školení a monitorování a certifikace procesů. Zaměřujeme se na potřeby zákazníka a zajistíme splnění často složitých požadavků každé aplikace.


Řada strojů Laserdyne nabízí pracovní objemy od 585 mm x 400 mm x 500 mm do 2 100 mm x 4 140 mm x 1 020 mm. Výkon laseru je možné zvolit od 1 kW do 6 kW a rychlost depozice dosahuje až 70 cm3 za hodinu. (Zdroj: Prima Power)


 
Něco navíc…
Produktové video divize Prima Additive si můžete prohlédnout načtením přiloženého QR kódu nebo v internetové podobě článku .

Prima Power

Hana Sedloňová

Další články

3D technologie
Letecký průmysl
Automobilový průmysl
Materiály konstrukční kovové

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: