Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Unikátní kombinace technologií v novém
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Unikátní kombinace technologií v novém

Jedinečná kombinace dvou technologií přichází v novém hávu. Nové modely vysekávacích strojů Shear Genius obsahují nové funkce z technologie vysekávání použité na stroji Punch Genius, navíc je přidáno mnoho nových nápadů a strategií v technologii stříhání a automatizaci. Všechny tyto funkce dohromady poskytují uživateli vyšší produktivitu v kompaktním rozložení a designu.

Vysekávací stroje Shear Genius jsou podle dostupné maximální velikosti formátů plechu 3 000 x 1 500 mm a 4 300 x 1 500 mm označeny analogicky Shear Genius 1 530 a Shear Genius 1 540. Všechny typy jsou dodávány se servoelektrickým vysekáváním a dvěma různými výkonnostními úrovněmi. Úroveň Pure splňuje cíle a požadavky efektivní výroby s atraktivní cenovou hladinou, Dynamic nabízí vysokou produktivitu a výkon. Obě výkonnostní varianty mohou být vybaveny celou řadou opcí. Maximální děrovací síla stroje dosahuje 30 t, maximální hmotnost tabule je 250 kg, nejvyšší rychlost děrování je 1 000 hpm a nástroj se otáčí rychlostí 250 otáček za minutu.

Koncepce karuselové nástrojové hlavy Prima Power umožňuje dostupnost až 384 nástrojů nebo 128 indexovaných nástrojů současně v hlavě, což prakticky zcela eliminuje nastavování nástroje. Novou dostupnou opcí je Intelligent Ram (Inteligentní beran), která zkracuje čas výměny nástroje a zvyšuje počet nástrojů v hlavě, zejména pak indexovaných nástrojů. Další přidanou hodnotou je pak využití speciálních nástrojů pro finální úpravy, jako je závitování, ohýbání, tváření, značení apod. Nový systém pro kontrolu otvorů zvyšuje spolehlivost procesu při bezobslužném provozu. Systém v případě potřeby kontroluje děrovaný otvor a informuje operátora, když chybí. To se může stát v případě, pokud dojde během procesu například k poškození nástroje. Další opcí je vysoce přesná, vyměnitelná servoelektrická jednotka pro spodní formování se silou až 200 kN pro vysoké a komplexní formování/tváření.

Nová technologie stříhání

Shear Genius kombinuje výhody výkonného vysekávání a děrování s novými inovacemi stříhání. Automatické nastavení střižné vůle a programovatelné držáky plechové tabule zajišťují vysokou přesnost finálního výrobku. Nový systém stolu a dopravníku uvnitř střižné jednotky urychluje třídění a nové sekvence mezi děrováním a stříháním prakticky eliminují celé prodlevy mezi střídáním obou technologií.
 


Vysekávací stroj Shear Genius s nakládacím zařízením od společnosti Prima Power

 

Navrženo pro vysokou kvalitu povrchu

Řídicí jednotka má jeden nebo dva displeje a celý proces vysekávání/stříhání může být snadno monitorován přes horní displej prostřednictvím čtyř kamer nainstalovaných v buňce. Programovací systém Prima Power a řízení práce buňky mohou být napojeny na ERP systém. Každodenní práce operátora je snadná díky inovaci aplikace Tulus MUPS, která informuje o tom, kdy a jak by měly být různé úkoly provedeny. Další inovací je nový TaskLoader (čtečka výrobních příkazů) pro snadnou volbu programu s čárovým kódem a ToolID systém, který ověří nástroje při děrování.

Snadná údržba

Nový koncept pro snadný přístup ke stříhání výrazně snižuje údržbu ostří na pouhých pár hodin. Bezpečnost obsluhy během údržby vede k pravidelnější kontrole ostří a udržuje konstantní kvalitu stříhání. Nová stříhací jednotka má systém třídění šrotu integrovaný uvnitř, což výrazně zkracuje celkový čas výroby. Kontejnery a kovové dopravníky pro nastříhaný odpad a šrot poskytují vysokou spolehlivost a bezúdržbový provoz pro provozování stroje v bezobslužném provozu. Vzhledem k tomu, že požadavky na vysokou kvalitu povrchu jsou důležitější než kdy jindy, byla při vývoji věnována zvláštní pozornost právě tomuto. Systém Scratch Free (volitelná opce) se pohybuje vertikálně a má programovatelné kartáče před nástrojovou hlavou, ve střižné jednotce a také uvnitř hlavy.
 


Shear Genius může být součástí linky PSBB (Punching-Shearing-Buffering-Bending)

 

Automatizace a bezpečnost

Shear Genius je určen právě pro výrobu používající bezobslužný provoz a je proto nejspolehlivějším systémem v této řadě. Mnohokrát je také součástí linky PSBB (Punching-Shearing-Buffering-Bending). Nové zakládací zařízení se servopohony zajišťuje kratší zakládací cykly a systém pro měření polohy plechu zajišťuje vysokou přesnost a kontrolu, která se hodí například při používání předřezů z linky se svitky. Zakládací zařízení má také novou volitelnou funkci, kterou tvoří otočný uchopovač. Tato funkce umožňuje zcela nový přístup při plánování a rozvržení layoutu pracovního prostoru, toku materiálu, jeho manipulaci a napojení k FMS systémům a skladům ve výrobě. Třídicí dopravníky pro hotové díly jsou nyní poháněny pomocí invertorové technologie. Zajišťují bezproblémový a hladký start a rychlejší třídění dílů. Třídicí jednotku se dvěma europaletami lze integrovat pod třídicími dopravníky. Dále je k dispozici kompletní výběr automatizačních zařízení, jako je vyrovnávací úložiště SPB, systém stohování dílů STS a PSR stohovací robot. Všechny tyto opce jsou k dispozici pro splnění různých výrobních požadavků na manipulaci s díly.

Prima Power
Umístění na EMO: pavilon B, stánek 25

Martin Volný

martin.volny@primapower.com

www.primapower.com
 

Další články

Automatizace, regulace
Renovace a údržba
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: