Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Univerzální brusky pro broušení na kulato
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Univerzální brusky pro broušení na kulato

Úzké tolerance a obtížně obrobitelné materiály - pro hospodárnou výrobu velmi přesných válcových obrobků vertikálním, vnějším a vnitřním broušením na kulato je zapotřebí pokroková strojní technologie. Společnost Okamoto nabízí široké portfolio řešení, která vyhovují všem požadavkům průmyslové výroby. Příkladem jsou univerzální CNC brusky IGM4VSP a UGM5V, které při broušení na kulato dosahují přesností v řádu mikrometrů.

V nové univerzální řadě vertikálních brusek a brusek pro vnitřní broušení se zcela novou koncepcí konstrukce uplatnila firma Okamoto své rozsáhlé know-how v oblasti vnitřního a vnějšího broušení. Univerzální stroje IGM4VSP a UGM5V se používají k broušení extrémně hladkých povrchů, jaké jsou zapotřebí například při výrobě motorů a zařízení oboru fluidní a zdravotní techniky a elektrotechniky.

Vysoká přesnost broušení

Na bruskách IGM4VSP lze kombinovaně brousit vnitřní a vnější průměry i čelní plochy otáčkami až 10 000 min-1. Díky vřetenu, které je uloženo ve vzduchových ložiskách, dosahuje bruska u vnitřních průměrů do 300 mm přesnosti broušení 0,18 µm. Vysoká přesnost je zaručena absolutními odměřovacími systémy na vertikálních a podélných osách. Bruska IGM4VSP je vybavena výkyvným vřetenem brusného kotouče a také volitelným automatickým měničem brusných kotoučů. Díky možnosti obrobení na jedno upnutí je dosahováno vysoké přesnosti přímosti a válcovitosti.

Univerzální bruska UGM5V

Rovněž univerzální bruska UGM5V s přesností 0,9 μm pro vnitřní průměry optimálně splňuje požadavky výrobců součástí. Bruska UGM5V je vybavena automatickým naklápěním brusné hlavy (osa B) a automatickým výměníkem brusných kotoučů se čtyřmi kotouči. Další předností standardní výbavy je rotující orovnávací nástroj na velké kotouče a zpětnovazební CNC regulace využívající skleněná měřítka v osách X, Y a Z. I přes kompaktní konstrukci stroje lze při dráze pojezdu osy X například 1 000 mm a maximálním průměru broušení 550 mm optimálně obrábět i větší díly.

Univerzální CNC bruska UGM5V může být díky své kompaktní konstrukci o rozměrech 2 390 × 2 000 × 2 822 mm a hmotnosti sedm tun nasazena všude tam, kde se jiné stroje obtížně umisťují.

 
Bruska UGM5V je vybavena naklápěním brusné hlavy (osou B).S bruskou IGM4VSP lze provádět kombinované obrábění vnitřních a vnějších průměrů, jakož i čelních ploch.


Veletržní novinka pro rovinné broušení

Společnost Okamoto na právě probíhajícím veletrhu Intec v Lipsku (5.–8. února 2019) představila svou širokou nabídku vysoce výkonných řešení pro technologie broušení. Příkladem je rovinná bruska ACC450AV, která díky svému novému konstrukčnímu řešení umožňuje rychle a přesně vytvářet plochy s vynikající jakostí povrchu. Stroj je s ohledem na pracovní rozsah 450 × 150 mm při výšce obrobku do 357,5 mm koncipován i pro broušení malých součástí, například při výrobě nástrojů a forem.


Nová rovinná bruska ACC450AV

-Mk-Okamoto

www.misan.cz

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: