Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Upínací sady HSK s výměnným kroužkem
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Upínací sady HSK s výměnným kroužkem

Pro vysoce přesné a spolehlivé upínání nástrojů se používají upínací sady HSK. V tomto prostředí firma Röhm, která se specializuje na upínací technologie a automatizaci, některé z osvědčených výrobků významně optimalizovala.

 


Nová generace upínacích sad HSK s kroužkem Clipring

Optimalizované upínací sady

Tato optimalizace spolu s lepšími vlastnosti materiálu nabízí několik výhod: montáž upínací sady může být provedena rychle a snadno, vyloučeny jsou chyby způsobené poškozením vulkanizace a výsledkem je optimalizované otevírání upínací sady. Pokud by přeci jen došlo k poškození pryžového kroužku, má uživatel velmi jednoduchou možnost opravy. Upínací sady HSK od firmy Röhm mají oproti staršímu provedení přibližně o 27 % kratší instalační délku díky sníženým požadavkům na prostor. Kromě toho je upínací síla pro ještě větší bezpečnost o 39 % vyšší, než požaduje norma. Kompaktní tok síly zajišťuje vysokou stabilitu systému.
Montážní pomůcka pro upínací soupravy HSK firmy Röhm pro instalaci segmentové kleštiny do vřetena

Montážní přípravek

Pro snadnou a bezpečnou montáž upínací sady HSK nabízí firma Röhm rovněž praktický montážní přípravek. Tento proces byl dříve – zvláště u těžko dostupných vřeten – často nepohodlný a časově náročný. Pomocí praktického přípravku mohou být segmentové kleštiny instalovány do vřetena několika pohyby rukou během několika vteřin. Použití montážní pomůcky od firmy Röhm rovněž zabraňuje poškození během tohoto procesu a na upínací soupravě nebo na vřetenu tak nejsou žádné škrábance. Díky úspoře času při montáži a atraktivní nákupní ceně se přípravek uživateli rychle zaplatí. Montážní pomůcky jsou k dispozici pro upínací soupravy Röhm velikosti HSK 25 až 125. Pracují se všemi tvary HSK a jsou k dispozici ve skladu.

Röhm Slovakia

peter.trnka@sk.roehm.biz

www.roehm.biz
 


Téměř minutové video Montage von HSK Spannsätzen, které ukazuje, jak užitečný přípravek funguje:

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: