Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Úspěšné dny otevřených dveří
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Úspěšné dny otevřených dveří

Ve druhý dubnový týden 2019 pozvala společnost Grob-Werke hosty na letošní první firemní výstavu do svého sídla v Mindelheimu. Přibližně 400 pozvaných zákazníků a hostů kvitovalo inovativní produkty, praktické ukázky, odborné přednášky a zajímavé komentované prohlídky firmy.

Každý den firemní výstavy byl zaměřen na jedno odvětví a složen z teoretické a praktické části. Po ranní úvodní prezentaci následovaly odborné přednášky orientované na konkrétní průmyslová odvětví: výrobu forem, letectví, automobilový průmysl a zakázkovou strojírenskou výrobu. Odpoledne mohli návštěvníci u strojů sledovat živé ukázky obrábění, blíže se seznámit s výrobou při komentované prohlídce závodu a využít čas k výměně informací a zkušeností.


Účastníci dnů otevřených dveří

První den dle hesla die&mold zaujal návštěvníky hlavní přednášející Jens Lüdtke, předseda a spoluzakladatel platformy Marktspiegel-Werkzeugbau, výkladem na téma „Nové oblasti: výroba nástrojů a forem – dnes a zítra“. Následující dva dny měl prezentaci Dr. Christian Fiebig, partner v Porsche Consulting v úseku průmyslové zboží/strojírenství, k otázce „Digital Machinery Decoded, jak strojírenství přistupuje k transformaci“.

Specialisté společnosti Grob prezentovali každý den svá produktová řešení pro jednotlivá odvětví doplněná o přednášky společností Tepis a Open Mind. Obě společnosti, spolu s dalšími zúčastněnými firmami – Gühring, Aura, Renishaw, Ingersoll, Kennametal a Blum – rozšířily program výstavy i vlastními expozicemi a prezentacemi produktů.

„Naše první letošní firemní výstava byla naprostým úspěchem,“ shrnuje Peter Hermanns, vedoucí odbytu univerzálních obráběcích strojů firmy Grob. „Naši hosté ocenili obzvlášť organizaci specificky orientovaných odborných přednášek v jednotlivých dnech. Mohli ušetřit čas a cíleně si podle svých zájmů vybrat, který den k nám dorazí.“

Po zdařilém průběhu firemní výstavy se mohou zákazníci a zájemci těšit na další akci, která se uskuteční již za několik měsíců. Ve dnech 13. až 16. listopadu 2019 proběhne šestá firemní výstava – dny otevřených dveří společnosti Grob-Werke v Mindelheimu.

Premiéra série access

Magnetem firemní výstavy byla světová premiéra nové série access společnosti Grob. Návštěvníkům byla podrobně představena během dne věnovaného zakázkové strojírenské výrobě. V pětiosých obráběcích centrech G350a a G550a prezentovala firma Grob dva flexibilní allroundery z oblasti univerzálních obráběcích strojů, dimenzované již dnes pro nároky obrábění zítřka.

Obráběcí centrum G350a

Velkou předností nové access série je její krátká doba amortizace, kterou Grob opět určuje nové standardy ve výrobě obráběcích strojů. Vysoká dostupnost těchto obráběcích center je spojena s výrazně sníženými náklady.

Díky tomu Grob G350a a G550a představují snadný a ekonomicky výhodný vstup do inovativní technologie Grob. Nezanedbatelnou výhodou je i extrémně krátká dodací lhůta obou center.

Možnosti modulárního rozšíření a specificky přizpůsobitelná řešení automatizace zaručují maximální efektivitu a flexibilitu. Univerzální obráběcí centra tak nabízejí ideální řešení pro dodavatele v automobilovém průmyslu a firmy působící ve všeobecném strojírenství, zakázkové výrobě, výrobě nástrojů, čerpadel a armatur.
Obráběcími centry access jsme zkompletovali paletu produktů naší modulární řady G. Nabízíme vysoce atraktivní úvodní verzi pětiosých obráběcích center Grob,“ uvedl German Wankmiller, předseda představenstva Grob-Werke.

G350a a G550a – více ve standardu

Nové modely G350a a G550a se již ve standardní verzi vyznačují nejlepšími parametry: tuhá osa vřetene zaručuje díky svému optimálnímu umístění v blízkosti obráběcího bodu maximální přesnost a preciznost. Obráběcí centra zajišťují, ve spojení s unikátním overhead-obráběním, vynikající odvod třísek a snižují tepelnou zátěž působící na obrobek. Lineární vedení hlavní osy je možné opčně vybavit tepelně řízeným chlazením. Obě centra je možné vybavit řídicím systémem Siemens nebo Heidenhain.

Ani v oblasti bezpečnosti a ergonomie strojů neponechali inženýři firmy Grob nic náhodě – už základní verze umožňují dokonalý pohled na proces obrábění bezpečnostním průzorem z vrstveného skla. Široce otevíratelné dveře pracovního prostoru umožňují snadný a bezpečný přístup do pracovního prostoru.

S obráběcími centry umístěnými na celém světě je online nepřetržitě spojen servisní tým Grob, aby mohl poskytnout případnou okamžitou servisní podporu. Špičková firemní servisní podpora je doplněna zárukou v délce 24 měsíců.

Flexibilní přizpůsobení všem požadavkům

Aby bylo možné až do nejmenších detailů dostát individuálním výzvám a potřebám nejrůznějších oblastí využití, nabízí Grob ke svým základním modelům různé balíčky opcí. Základní obráběcí centrum může být dodatečně vybaveno decentralizovaným odsáváním pracovního prostoru a automatikou dveří pracovního prostoru. Zákazník má na výběr z mnoha možností u zásobníků nástrojů, chladicích a mazacích zařízení, softwarových řešení a dalšího příslušenství.

Působivá jsou také řešení automatizace pro G350a a G550a. Například rotační paletový zásobník Grob PSS-R pojme až 15 palet při malé zástavbové ploše. Možnosti upínacího systému obrobků, resp. palet, nabízejí vyšší flexibilitu, opční výměník palet vytváří předpoklady pro snadnou výměnu nástrojů paralelně s obráběním. V kombinaci s na míru vytvořenými volitelnými balíčky zajišťuje automatizace optimální manipulaci s obrobky a bezchybný výrobní proces.


S know-how získaným za více než 90 let zkušeností s obráběcími stroji nabízí nová série access společnosti Grob vhodné řešení pro cenově úsporné obrábění ve vynikající kvalitě pro každou výrobní komoditu.


Společnost Grob-Werke je předním světovým dodavatelem obráběcích center, výrobních a montážních linek. Komplexní řešení vzniká vždy v úzkém kontaktu a interakci se zákazníkem, což umožňuje optimalizovat veškeré parametry. Desítky let zkušeností, špičková kvalita, spolehlivost, šíře sortimentu a technická podpora staví Grob-Werke na přední místa mezi světovými výrobci obráběcích strojů.
Na českém a slovenském trhu zastupuje Grob-Werke společnost Imtos.


IMTOS

michal@churavy.cz

Další články

Průmysl 4.0
Inovace
Průmyslový design
Management a řízení
Výzkum/ vývoj
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: