Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Úspora času, kterou přináší NX CAM se neměří v minutách ani v hodinách, ale v počtu ušetřených směn
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: CAD/CAM/CAE/CIM

Úspora času, kterou přináší NX CAM se neměří v minutách ani v hodinách, ale v počtu ušetřených směn

Společnost Telsmith, Inc., byla založena před více než 100 lety a dodnes staví na svém dědictví. Dodává nová drticí a prosévací řešení, aby uspokojila rostoucí celosvětovou poptávku po zařízeních pro zpracovávání minerálů.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Telsmith se usilovně snaží udržet krok s nárůstem objemu prodejů. Pro CNC programátory ve společnosti to znamená provozovat obráběcí centra s největší možnou produktivitou. Souvisí s tím také rychlá příprava CNC programů. „Potřebuji programovat rychleji, abych dal dohromady více programů než dosud,“ říká Michael Wier, CNC programátor v oddělení průmyslového inženýrství společnosti Telsmith.

Rychlý software, rychlé změny

Software NX společnosti Siemens PLM Software byl klíčem k tomu, aby programátoři drželi krok. CNC programátoři s přechodem z předešlého CAM systému na NX CAM zvládají daleko větší objem práce než dříve. „V posledních třech a půl měsících jsem již s NX zvládl to, co v našem dřívějším CAM systému zabralo 9 měsíců,“ říká Michael Wier.V Telsmith si vybrali NX po důkladném posouzení, podle Michaela Wiera „téměř všech CAM systémů na trhu“. NX byl zvolen z mnoha důvodů. Tím hlavním byl, jak rychle se uživatelé mohou pohybovat mezi různými fázemi CNC programování. „NX nevyžaduje, abych počkal čtyři až pět minut, než mohu přejít na další proces,“ připomíná Wier. „Jeho čistý výpočetní výkon je neuvěřitelný.“

Další významnou úsporou času je synchronní technologie využívající vlastnosti pro vytváření geometrických modelů. Wier to považuje za zvlášť důležité při provádění změn ve stávajících CAM modelech. „Synchronní technologie, jedna z nejlepších vlastností NX, mi dává možnost přímo upravovat a měnit funkce,“ vysvětluje. „A protože zde existuje provázanost mezi modelem a dráhami nástrojů, nastanou-li potřebné změny, neznamená to začínat znovu a vše přeprogramovávat. Synchronní technologie mi umožňuje rychle měnit geometrii – a moje naprogramování se změně přizpůsobuje.


Simulace dráhy nástrojů v NX je další úsporou času, protože zamezuje chybám, které by jinak mohly být nalezeny až na stroji. „Nemohu si dovolit chybu programu, která by mohla znamenat poškození dílu,“ říká Wier. „Díky simulaci v NX ji vidím ve 3D, dříve než by nastala.

Úspora času, kterou přináší NX CAM, se v Telsmith neměří v minutách ani v hodinách. „Jednou z výhod plynulého programování a odevzdávání produktu, která je ve výrobě nedosažitelná, je čisté zkrácení doby trvání cyklu,“ říká Wier. „Naše úspory neměříme v minutách nebo hodinách, ale v počtu ušetřených směn.“

Prohlédněte si záznamy webinářů společnosti Siemens PLM Software a zjistěte více.

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: