Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Utahovací kolečka zaujmou nejen designem
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Utahovací kolečka zaujmou nejen designem

Vzhledem k současnému trendu, kterým je snaha o estetické, ale zároveň funkční řešení průmyslových součástí, můžeme v aktuální nabídce výrobců nalézt stále více produktů, jež zaujmou netradičními tvary, barvami nebo materiálem. Tento posun je dobře patrný například v kategorii utahovacích koleček - kromě standardních kulatých tvarů s různým rýhováním a prohlubněmi pro snazší manipulaci má nyní zákazník na výběr také utahovací prvky ve tvaru hvězdic, trojhranů či růžic.

Jinak tomu není ani v řadě utahovacích koleček od firmy Elesa+Ganter. Posledními novinkami jsou zde například rýhovaná ruční kolečka VTD s kontrolou utahovacího momentu či trojhranná kolečka MZD s nastavitelným maximem utahovacího momentu, jež představují výrobky z vysoce odolného technopolymeru, anebo nerezová kolečka GN 5435 (trojhranná) a GN 5445 (hvězdicovitá), jejichž hygienické provedení z korozivzdorné oceli s plastovými detaily v modré barvě je předurčuje pro aplikace v potravinářském průmyslu, obzvláště pak v provozech pro zpracování masného polotovaru, s jehož případnými zbytky a usazeninami modrá barva dobře kontrastuje.

Oceněné utahovací růžice

Za zmínku stojí jistě také utahovací růžice VB.839, které byly oceněny v letošním ročníku prestižní soutěže IF Award. Jejich tvar, tvořený splynutím tří trojúhelníků zkosených pod úhlem 8°, působí až futuristicky a současně umožňuje operátorovi snadněji aplikovat moment síly, a to při maximálním komfortu a bezpečném úchopu. Kromě standardní černé barvy si může zákazník vyžádat tyto růžice také s barevnou krytkou – jedná se totiž o výrobek z řady Elecolors zahrnující v současnosti paletu šesti barev: oranžové, šedivé, modré, červené, zelené a žluté. Sofistikovaný proces výroby zajišťuje stálobarevnost a opakovatelnost shodných odstínů u dalších prvků, což zákazníkovi umožňuje barevně sjednotit nové komponenty s těmi již dříve aplikovanými.

Tyto a další produkty společnosti Elesa+Ganter včetně technických informací a 2D/3D modelů jsou k dispozici zdarma na internetových stránkách výrobce.

Rýhovaná ruční kolečka VTD s kontrolou utahovacího momentu


 Nerezová kolečka GN 5435 s modrými detaily


Nerezová kolečka GN 5445 hvězdicovitého tvaru


Ruční utahovací růžice VB.839 trojramenná


Kontakt:
Firma: Elesa+Ganter
Autor: Dagmar Krhůtková
dagmar.krhutkova@trueblue.cz
www.elesa-ganter.cz

 

Další články

Průmyslový design
Materiály konstrukční nekovové

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: