Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Valné shromáždění evropské komise fluidní techniky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Valné shromáždění evropské komise fluidní techniky

Ve dnech 13. a 14. června 2019 se v Českém Krumlově konalo Valné shromáždění Evropské komise pro fluidní techniku CETOP, jehož hostitelem byla Česká asociace pro hydrauliku a pneumatiku (CAHP), člen organizace CETOP. Účastníky setkání uvítal prezident CAHP Bohdan Gajdušek.

Ve dnech 13. a 14. června 2019 se v Českém Krumlově konalo Valné shromáždění Evropské komise pro fluidní techniku CETOP, jehož hostitelem byla Česká asociace pro hydrauliku a pneumatiku (CAHP), člen organizace CETOP. Účastníky setkání uvítal prezident CAHP Bohdan Gajdušek.

CETOP je zkratka společnosti Comité Européen des Transmissions Oléohydrauliques et Pneumatiques, která je evropským sdružením asociací oboru fluidní techniky, hydrauliky a pneumatiky v Evropě a prostřednictvím 18 národních oborových asociací, které jsou členy CETOP a zároveň předními výrobci prvků a systémů a významnými hráči na mezinárodních trzích, zajišťuje sdílení oborových informací v rámci EU a celosvětově. CETOP zastupuje více než tisíc společností – převážně výrobců – s téměř 70 000 zaměstnanci a přibližně 13 miliardami euro tržeb.

Mapování trendů a prognózy

Program třídenního jednání organizace CETOP zahrnoval řadu setkání pracovních výborů technických, marketingových a komunikačních a vzdělávacích, vč. odborné přípravy, strategie a ekonomiky.


Prezident CAHP Bohdan Gajdušek s viceprezidentem pro marketing Arjanem Coppensem

Jednou z nejzajímavějších částí setkání byly ekonomické reporty národních asociací mapující trendy vývoje trhu pro období roku 2019–2020. Zejména prezentace a analýzy lokální spotřeby podle regionů, typu produktu a aplikace, prezentace komplexních informací o klíčových faktorech ovlivňujících růst trhu (příležitosti, hnací síly, specifické výzvy a rizika v daném odvětví) či analýza vývoje v segmentu, jako jsou rozšíření a růst významných globálních výrobců, akvizice a fúze na trhu. Obecně bylo možné vysledovat z národních prezentací tendenci ochlazování růstu trhu v rozsahu do 5% poklesu ve srovnání s minulým rokem.


Christopher Buxton, prezident BFPA

Zpráva z komisí

Generální ředitel BFPA Christopher Buxton zodpovědný za vedení komise pro CETOP strategické koncepce přednesl komplexní zprávu o aktivitě a výsledku práce. Mezi další významné body programu patřilo konsolidované stanovisko vzdělávací komise CETOP k vývoji vzdělávacích programů fluidní techniky zohledňující téma mechatroniky a elektroniky.

Nové vedení rady

Účastníci Valného shromáždění CETOP v jednom z bodů programu shromáždění odsouhlasili nové vedení rady prezidia asociace CETOP pro funkční období roku 2019–2022.

Členové rady prezidia:

  • prezident – Stefan König, Danfoss Power Solutions, Německo
  • viceprezident pro ekonomiku – Carlo Vergano, Duplomatic MS, Itálie
  • viceprezident pro vzdělávání – Sten-Ove Claesson, Hydac, Švédsko
  • viceprezident pro marketing a komunikaci – Arjan Coppens, Bosch Rexroth, Nizozemsko
  • technický viceprezident – Stéphane Brière, Poclain Hydraulics Industry, Francie

CETOP spolupracuje s ISC - Mezinárodním statistickým výborem pro globální statistiku oboru fluidních mechanizmů na základě společně dohodnutých definic a nomenklatur. K ISC patří následující asociace: CETOP (Evropa), CHPSA (Čína), FPSI (Indie), JFPA (Japonsko), NFPA (USA) a TFPA (Tchaj-wan).


Hana Valentová

strojspol@csvts.cz

www.strojnicka-spolecnost.cz

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory
Hydraulika/ hydraulické prvky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: