Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Velkoformátové měření za nízkou cenu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Velkoformátové měření za nízkou cenu

Společnost Hoffmann Group přináší na trh nový konturograf s CNC řízením, který se vyznačuje velkým měřicím rozsahem 190 mm.

Jasně strukturovaný a výkonný – tak je prezentován nový konturograf s CNC řízením Garant CM1 od společnosti Hoffmann Group. Nový měřicí systém nabízí za nižší cenu extrémně dlouhou snímací dráhu (190 mm) a vynikající vybavení. Nabídku doplňuje plnohodnotný měřicí počítač a exkluzivní softwarový balíček.


Nový konturograf Garant CM1 zaujme vynikajícím vybavením a snímací dráhou v délce 190 mm.

 

Vlastnosti přístroje

U nového konturografu Garant CM1 lze řídit a programovat pomocí CNC řízení jak osu X, tak i osu Z. Volitelně je přístroj k dostání také s Y stolem, rovněž CNC řízeným. Výsledkem je mimořádně velký rozsah měření pro snímání obrobků. Čistý design a inteligentní vedení kabelů zajišťují přehlednost a dobrý celkový dojem.


K obsluze přístroje byl vyvinut speciální software s intuitivním rozhraním.


Joystick umožňuje pohodlnou obsluhu přístroje.

 

 

Nový konturograf boduje také z hlediska uživatelské přívětivosti. Obsluhuje se prostřednictvím speciálního softwaru, jehož uživatelské rozhraní má stejné uspořádání jako běžný uživatelský software. Díky tomu je práce s přístrojem velmi jednoduchá a intuitivní. Volitelné doplňkové funkce umožňují pohodlné načtení dat (přímým měřením nebo z paměti) a porovnání naměřených hodnot s daty DXF. Prostřednictvím funkce TopDown a dvojitého dotykového hrotu lze v rámci jediného měření snímat horní i dolní konturu konstrukčního dílu – to je velmi komfortní a časově úsporné.


Prostřednictvím funkce TopDown a dvojitého dotykového hrotu lze v rámci jediného měření snímat horní i dolní konturu konstrukčního dílu.


Volitelné doplňkové funkce umožňují porovnání naměřených hodnot s daty DXF.

 


Elegantní konturograf Garant CM1 je upevněn na stabilním podstavci z masivního granitu a prostřednictvím svého robustního optického inkrementálního měřicího systému poskytuje spolehlivé výsledky. Tento nový měřicí přístroj je zákazníkům k dispozici od konce října 2017.


Hoffmann Group

D.Sieberova@hoffmann-group.com

www.hoffmann-group.com

Další články

Měření ve strojírenství
Metrologie/ kontrola jakosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: