Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vidět a být viděn
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vidět a být viděn

Především v zimní polovině roku jsou dny krátké, často bývá zataženo, viditelnost je horší. Každý, kdo pracuje venku, na ulicích, silnicích nebo stavbách, potřebuje výstražné oblečení s reflexními prvky.

„Ideální ochranné oděvy jsou bezpečné, pohodlné a ergonomické,“ říká Silvia Mertens, produktová manažerka Mewy. Vystudovaná textilní inženýrka ví, že pouze ten, kdo se ve svém zářivě oranžovém nebo žlutém oblečení cítí dobře, je také důsledně nosí. Opasky kalhot nebo střih rukávů u bundy by tedy měly být komfortní a uzpůsobené k tělesné aktivitě. Důležité jsou i promyšleně řešené kapsy či poutka na nářadí a jiné potřeby.

Certifikovaná kolekce oblečení

Výstražné reflexní oděvy musí odpovídat normě ISO 20471. Veškeré požadavky na bezpečnost splňuje i certifikovaná kolekce oblečení Mewa Dynamic Reflect, která nabízí nejrůznější možnosti kombinací. K dispozici jsou fluorescenční oranžové nebo žluté bundy, kalhoty s kapsami i s laclem. Vše podle normy ISO 20471, třídy 2. V případě, že se bunda nosí společně s kalhotami nebo s kalhotami s laclem, jedná se o třídu 3. Mewa nabízí ve fluorescenční žluté nebo oranžové barvě i mikiny, polotrika a trika.

Výstražné reflexní oděvy musejí odpovídat normě ISO 20471.

Pravidelná kontrola je životně důležitá

Fluoreskující látky stejně jako reflexní prvky po určité době ztrácejí nošením, znečištěním a mechanickou zátěží na své funkčnosti. Proto je pravidelná kontrola oblečení nezbytná. „Praním výstražného oblečení by měl být v každém případě pověřen specializovaný poskytovatel textilních služeb. Jen tak je zaručeno profesionální ošetření oděvu, rozpoznání případné vady a její odborné odstranění,“ říká produktová manažerka Mewy.

Mewa se stále více zaměřuje na spolupráci člověka se strojem a začíná používat kombinovaný zkušební postup. Kamerový systém se speciálním softwarem prozkoumá oděv a vyhodnotí jeho stav pomocí algoritmu. Poté zaměstnanci ještě jednou každý kus oblečení zkontrolují, zda je možné ho dále používat. Pokud již reflexní prvky nebo fluorescentní látka neplní ochranný účel, jsou tyto části opraveny nebo vyměněny. Oblečení tak dál může splňovat svou ochrannou a výstražnou funkci.


Veškeré požadavky na bezpečnost splňuje i certifikovaná kolekce oblečení Mewa Dynamic Reflect, která nabízí nejrůznější možnosti kombinací.

Praktické rohože výrazně usnadňují práci

Rohože pečují o čistotu v podniku. Musejí se však pravidelně prát. Velké ulehčení proto nabízí kompletní servis společnosti Mewa. Špinavé rohože vyzvedne, vypere a přiveze zpět čisté.

Mokro, bláto, prach a nečistoty, spojené především s podzimním obdobím, podlahám škodí. To se týká obzvláště vstupních prostor, hal a průchodů, kde se nejčastěji pohybují zaměstnanci, zákazníci a dodavatelé. Špína ulpívá na botách a dostává se tak zvenku dovnitř. Tomu se nedá vyhnout. Správným výběrem rohoží však mohou zůstat podlahy uchráněny před nepřízní počasí a dalšími vlivy.


Rohože s kompletním servisem Mewa

Rohože pro mimořádně zatěžované podlahy

Čím se vyznačuje kvalitní rohož? Pohlcuje hodně vlhkosti, odstraňuje nečistoty z podrážek bot, neklouže a neshrnuje se, má správnou velikost, a navíc dobře vypadá.
Mewa nabízí robustní štětinové rohože s dvojitým systémem vláken pro mimořádně zatěžované podlahy v podnicích. Jemná vlákna pohlcují vlhkost, hrubé štětiny odstraňují špínu z podrážek bot. Díky speciální vrstvě na spodní straně zůstanou rohože pevně ležet na svém místě. Mewa má navíc ve svém sortimentu rohože pro nejrůznější využití v každém ročním období. Všechny jsou dostupné v klasické antracitové barvě a v různých velikostech.


V pravidelných intervalech a dohodnutých termínech jsou rohože vyzvedávány, prány a čisté znovu dodávány.

Šetří čas, námahu a náklady

Kde jsou rohože, tam se nemusí tak často vytírat podlaha, což šetří čisticí prostředky, vodu a kromě toho také pracovní síly. Kompletní servis od Mewy nabízí ale ještě další ulehčení – rohože jsou v pravidelných intervalech a v dohodnutých termínech vyzvedávány, prány a znovu dodávány do podniků čisté. Nabídku využívá mnoho společností. Mewa vypere každý rok ve svých vlastních pracích linkách 2,3 milionu rohoží.

Mewa

MPeterka@mediatrust.cz

www.mewa.cz

Další články

Bezpečnost práce a požární ochrana
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: