Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vrták pro všechny materiály, stroje a aplikace
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vrták pro všechny materiály, stroje a aplikace

S vrtákem ze slinutého karbidu Xtreme Evo v produktové řadě Advance přináší Walter AG na trh novou skupinu výrobků DC160.

Nástroj umožňuje univerzální použití v trojím ohledu – ve všech materiálových skupinách ISO. Určen je přitom pro nejrůznější aplikace, jako šikmé vstupy a výstupy, otvory blízko hrany obrobku nebo konvexní a konkávní povrchy. A to u všech koncepcí strojů: s poháněnými nástroji, axiálně i radiálně (s úhlovou hlavou), v obráběcích centrech, pevně nebo v soustruzích.

Nová řada vrtáků Walter Xtreme Evo

Provedení vrtáků Xtreme Evo

Jako první krok přináší Walter vrták Xtreme Evo ve variantách 3x a 5x Dc bez vnitřního chlazení a 5x, 8x a 12x Dc s vnitřním chlazením. Vedle varianty DC160 existuje vrták řady Advance také jako stupňovitý vrták DC260 Advance s vnitřním chlazením i bez vnitřního chlazení. Největší přednosti vrtáku Xtreme Evo spočívají podle firmy Walter v jeho dlouhé životnosti, produktivitě a spolehlivosti.

Nové jsou u Xtreme Evo také řezné materiály: WJ30ET (s kompletním povlakem) a WJ30EU (s povlakem špičky) – vysoce houževnatý mikrozrnný substrát kombinovaný s vlastním vícevrstvým povlakem Walter TiSiAlCrN/AlTiN na základní vrstvě AlTiN. Nástroj je maximálně odolný proti opotřebení a vyznačuje se dlouhou životností při vysokých řezných parametrech. Nová je rovněž geometrie špičky vrtáku a vodicí fazetky umístěné blízko špičky vrtáku. Ostrý břit snižuje posuvnou sílu a zvyšuje přesnost polohování. Vhodně umístěné vodicí fazetky se brzy dostanou do kontaktu s materiálem a optimalizují tak vedení vrtáku, především u šikmých vstupů a výstupů. Nová geometrie čela vrtáku Xtreme Evo vytváří hodně místa pro třísku ve středu nástroje a zlepšuje tak odvod třísky, zejména v měkkém materiálu.

Walter CZ

eva.prochazkova@walter-tools.com


www.walter-tools.com
 


Produktové video

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: