Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vstřikovací stroje s jednoduchou obsluhou
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vstřikovací stroje s jednoduchou obsluhou

V oblasti zpracování plastických hmot působí firma Battenfeld již déle než 50 let a se 100 000 kusy vyrobených strojů je zastoupena po celém světě. Díky zkušenostem v oboru stojí v čele inovací a zavádění nových technologií.

Výroba vstřikovacích strojů je v Evropě soustředěna do dvou závodů v německém Meinerzhagenu a rakouském Kottingbrunnu. V Rakousku se vyrábí stroje s nižší uzavírací silou a v Německu stroje střední a těžké. Nosnými řadami jsou v současné době typy TM, HM a HM 2P.
Stroje s kloubovým mechanickým uzávěrem tvoří řadu TM, vyráběnou v rozsahu uzavíracích sil od 500 kN do 4500 kN. Vstřikovací hmotnosti se pohybují v rozsahu od 25 g (PS) do 3030 g (PS). Jedná se o moderní vstřikovací stroj s pětibodovým uzávěrem, dlouhým vedením pohyblivé desky, konstantním L/D 22 a DFR hydraulikou. Stroje jsou dodávány se dvěma typy řídicích systémů B2 a B4. Tato řada se vyznačuje příznivou cenou, jednoduchou obsluhou a vysokou spolehlivostí. Určitou nevýhodou je omezení maximální uzavírací síly na 4500 kN.
Vyššími uzavíracími silami disponují typy HM a HM 2P - od 250 kN do 40 000 kN ve třídeskovém provedení HM a od 8000 kN do 40 000 kN ve dvoudeskové verzi s vyjížděcími sloupy HM 2P. Rozsah vstřikovacích hmotností je od 25 g (PS) do 45 300 g (PS). Předností strojů HM v třídeskovém provedení je použití DFEE hydrauliky s možností instalace dalšího čerpadla k dosažení paralelních pohybů, popř. rychlého vstřiku. Stroje mají velmi velkou světlost mezi sloupky a velkoryse dimenzované upínací desky podepřené lineárním vedením. Uzávěr je realizován prostřednictvím dvou uzavíracích válců, mezi nimiž je umístěn vyhazovač. Tímto konstrukčním řešením bylo dosaženo extrémně krátké stavební délky a tím i malého nároku na plochu. Samostatnou kapitolou jsou stroje řady HM 2P.
Díky konstrukčnímu řešení uzávěru umožňují stranové odebírání výlisků. Toto je velmi výhodné u dlouhých dílců, jako jsou např. prahové lišty automobilů nebo nárazníky.
Stejně tak je možné zakládat stranově vstřikovací nástroj.
Dále Battenfeld nabízí roboty, vertikální stroje s otočnými nebo posuvnými stoly, nástřik dusíku do formy Airmould, Airmould Contour, vícebarevné stroje, dvoukomponentní stroje, stroje pro výrobu mikrodílů (pod 0,001 g), nástřik na textilii nebo fólii, vstřikování tekutého silikonu, vstřikování kovového prášku nebo vosku. Firmu v České republice zastupuje společnost Šmíd a spol.

Další články

Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: