Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Výhledy, průzkumy, statistiky - Zaměstnanci v éře Průmyslu 4.0
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Management a řízení

Výhledy, průzkumy, statistiky - Zaměstnanci v éře Průmyslu 4.0

V důsledku automatizace a robotizace dochází k proměně rolí - vznikají nové pozice, na které neexistují „hotoví“ kandidáti a zároveň se neustále proměňuje náplň práce současných pozic. Rozevírají se nůžky mezi tím, co potřebují firmy a jaké jsou dovednosti dostupných kandidátů.

Podle loňského průzkumu společnosti ManpowerGroup stále větší počet zaměstnavatelů předpokládá, že v důsledku automatizace zvýší nebo zachová počet zaměstnanců – globálně se za poslední tři roky jedná o zvýšení z 83 % na 87 % (v ČR z 90 % na 94 %). Ze 41 % firem, které budou v následujících dvou letech automatizovat některé činnosti, 24 % vytvoří nová pracovní místa, přičemž firmy, které zavádějí automatizaci nejintenzivněji, vytvářejí nejvíce pracovních míst. Tato pracovní místa většinou požadují takovou kombinaci tvrdých a měkkých dovedností, které jsou na trhu práce velmi těžko dostupné.


Jak se změní požadavky na zaměstnance v éře automatizace a digitalizace? (Ilustrační foto: Pavel Marek)

Nutnost rekvalifikace a zvyšování kvalifikace

Podle nedávného průzkumu ManpowerGroup nemůže 36 % českých firem a globálně 45 % firem obsadit svá volná pracovní místa. Podle celosvětového průzkumu se 49 % pozic ve výrobě v následujících třech až pěti letech bude v důsledku digitalizace a automatizace muset změnit. Ve studii Světového ekonomického fóra – Future of Jobs Report 2018 – bude potřeba zvýšení kvalifikace nebo rekvalifikace u 54 % zaměstnanců. Očekává se, že přibližně 35 % z nich bude vyžadovat dodatečné školení v délce 6 měsíců, 9 % bude vyžadovat přeškolení trvající 6–12 měsíců a 10 % bude vyžadovat školení delší než 1 rok.

Tři různé obory – příbuzné dovednosti

Například ještě nedávno firmy vnímaly oblast inženýringu, IT a výroby jako tři oddělené oblasti úplně rozdílných kompetencí. Tím, jak nové technologie proměňují firmy a automatizuje a sofistikuje se výroba, vznikají nové inženýringové role ve fyzické výrobě. Stejně tak obor IT prostupuje oblastí inženýringu i samotné výroby, protože se již nezabývá jen hardwarem, ale významně se podílí na vytváření produktu, služeb a celého řešení pro klienta. Jednotlivé oblasti kompetencí se tak začínají propojovat a lidé mohou snáze prostupovat do jiných oblastí uplatnění, pokud však firmy umějí příbuzné kompetence identifikovat a pak rozvíjet.

Aktuálně nejžádanější pozice a dovednosti v digitální době

Od roku 2015 každým rokem vzrůstá o 45 % počet pozic vyžadujících pokročilé digitální dovednosti. Vzhledem k povaze proměn a potřeb technologií se stávají nejžádanějšími digitálními dovednostmi SixSigma certifikát, CNC, geometrické kótování a geometrická tolerance, znalost CTA a PLC systémů. Mezi celosvětově nejžádanější pozice v digitální výrobě patří místa servisních techniků, seřizovačů a techniků údržby a strojní automatizace.

Zásadní změna přístupu při výběru zaměstnanců

Management firem musí přehodnotit své strategie a najít nové a alternativní způsoby, jak získat, rozvíjet, motivovat a udržovat dovednosti zaměstnanců, které potřebují. Jedná se o naprosto nový přístup při zvyšování kvalifikace zaměstnanců. Již nebude stačit vyinzerovat pozici a na trhu práce „nakoupit“ potřebné zaměstnance, jak tomu bylo doposud. Většina uchazečů o novou práci ani nebude schopna na první pohled posoudit, zda je daná pozice pro ně zajímavá, a zároveň firma nebude schopna podle pouhého životopisu poznat, jestli je uchazeč na danou pozici vhodný. Bude nutné přistupovat novým způsobem k identifikaci schopností lidí a rozpoznání, jakým směrem se pracovník může posunout, přičemž hlavním kritériem výběru zaměstnance by měla být jeho schopnost učit se novým věcem.


ManpowerGroup

www.manpowergroup.cz

samkova@seteva.cz

Další články

Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: