Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vylepšený triangulační snímač střední třídy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vylepšený triangulační snímač střední třídy

Laserové snímače optoNCDT 1750 měří posunutí, vzdálenost a polohu v mnoha průmyslových odvětvích, jako je například automatizační technika, výroba elektroniky, automobilový průmysl a strojní zařízení. Nový model zachovává kompaktnost a robustnost svého osvědčeného předchůdce ILD1700, ale významně zvyšuje maximální vzorkovací frekvenci až na 7,5 kHz, a to při zvýšené přesnosti a rozlišení.

Nejvýznamnější inovací nového modelu laserového snímače optoNCDT 1750 je nejvyšší stupeň automatické kompenzace povrchu v reálném čase. Jedná se o funkci A-RTSC, který umožňuje rychlé a přesné měření na površích s měnící se strukturou, a to i na površích, které mění svůj charakter během měření. Typickým příkladem je měření gumy při výrobě pneumatik (matná/lesklá) nebo měření profilu zvlněného plechu.

Nové webové rozhraní zjednodušuje nastavení a konfiguraci bez nutnosti použití dalšího provozního softwaru. K dispozici jsou přednastavené konfigurace pro různé povrchy, jako například penetrační, měnící se barvy apod. To umožňuje rychlé, přímočaré a optimalizované ovládání snímače. Vzorkovací frekvenci lze nastavit na libovolnou hodnotu až do 7,5 kHz. Implementovány jsou rovněž nové filtry pro eliminaci nežádoucích špiček a odlesků. Snímač nabízí datové rozhraní RS422 a také analogový výstup 4–20 mA. Navíc optoNCDT 1750 disponuje dvěma stavovými výstupy a jedním vstupem pro ovládání různých funkcí.


Laserový snímač optoNCDT 1750 s nejvyšším stupněm automatické kompenzace povrchu v reálném čase

Nové magneto-indukční snímače vzdálenosti

Magneto-indukční snímače vzdálenosti jsou méně známé snímače z portfolia společnosti Micro-Epsilon. Mají kompaktní válcovité kovové pouzdro. Měří vzdálenost oproti magnetickému terčíku, který je součástí dodávky. Zmíněný terčík se připevní na měřený objekt, kde vytváří magnetické pole, na které pak reaguje samotný snímač. Senzor měří i přes neferomagnetický materiál. Snímače se vyrábějí v různých speciálních vyhotoveních se zaměřením dosáhnout co nejpříznivější ceny pro konkrétní aplikace. Některé snímače mohou měřit i nepřímo proti feromagnetickému materiálu, tj. bez použití magnetu. Jejich měřicí rozsah je do 55 mm. Snímače jsou robustní a mají příznivou cenu. Společnost Micro-Epsilon přináší na trh dva nové modely – MDS-40-D18-SA je určen pro měření v hydraulických válcích a je uložen v nerezovém pouzdře s upínáním a klapkami. Další model – MDS-35-M12-SA-HT – je určen do prostředí se zvýšenou okolní teplotou do 120 °C, včetně konektoru a kabelu. Magneto-indukční snímače nepotřebují externí vyhodnocovací jednotku – analogový výstup je ihned k dispozici a tento výstup má lineární výstupní charakteristiku signálu. Používají se pro různé OEM aplikace, pro zabudování do strojů, vozidel a pro nepřetržitý provoz ve výrobních procesech.
 

 


Magneto-indukční snímače vzdálenosti měří vzdálenost oproti magnetickému terčíku.

Účast na MSV v Brně

Společnost Micro-Epsilon představí ve své expozici v pavilonu C na veletrhu MSV v Brně novinky z oblasti přesného měření vzdálenosti, polohy a profilu, dále bezkontaktního měření teploty, detekce barev a průmyslových endoskopů. Budou k vidění také laserové snímače optoNCDT doplněné laserovými profilovými skenery scanCONTROL. Bude zde také možné porovnat několik snímačů v prašném prostředí, konkrétně snímače pracující na bázi vířivých proudů, kapacitní snímače a laserový triangulační snímač ILD2300. Vystavena bude i široká nabídka lankových snímačů.

Dále bude na veletrhu představena nová verze endoskopu – panoramaskop, který disponuje 360° zorným polem. V oblasti infračerveného měření teploty bude možné vyzkoušet novou infrakameru TIM 640 s VGA rozlišením 640 x 480 pixelů. Představen bude také široký sortiment bezkontaktních infračervených teploměrů.

Micro-Epsilon, umístění na MSV: pavilon C, stánek 26

Martin Tupy

Martin.Tupy@micro-epsilon.cz

www: www.micro-epsilon.cz

Další články

Měření ve strojírenství
Metrologie/ kontrola jakosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: