Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vysoká automatizace pro přesné díly
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vysoká automatizace pro přesné díly

S flexibilní výrobní buňkou od Hermle, kterou tvoří tři pětiosá vysokovýkonná CNC obráběcí centra C 42 U a jeden robotický systém RS 2-L s dvojitým zásobníkem pro sto osmdesát palet obrobků a dvě stě přídavných nástrojů, útočí firma Kappler, specialista na přesnou techniku, na nové dimenze produktivity.

Popis „zakázkový výrobce v oboru konstrukce strojů a nástrojů“ neodpovídá skutečnému rozsahu služeb, které společnost Kappler poskytuje. Poskytovatel služeb v oboru přesné techniky totiž ovládá kompletní tří-, čtyř- a pětiosé obrábění součástí všech rozměrů, od několika málo milimetrů až po 3 000 milimetrů v délce X. Vše se vyvinulo z podniku založeného v roce 1934, který vyráběl formy a nástroje pro výrobu obuvi. Zakladatel firmy Friedrich Kappler začal s výrobou na zakázku a rozšířil své portfolio o nástroje pro výrobu obrouček brýlí. Od 80. let se tento poskytovatel služeb zaměřil navíc na zakázkovou výrobu komponent a konstrukčních celků pro osazovací a automatizační zařízení a od konce 90. let obrábí navíc vysoce kvalitní optické součásti pro polovodičový průmysl a díly pro letectví a kosmonautiku. Hlavní roli přitom hraje simultánní obrábění, pro které je stejně jako pro obrábění jednotlivých dílů a prototypů i pro zakázkovou a sériovou výrobu s flexibilním počtem kusů Kappler nejlépe vybaven.


Robot při manipulaci s paletou s několikanásobným upínacím systémem pro dvacet stejných obrobků

Automatizace procesu na nejvyšší úrovni

K rozsáhlému strojovému parku patří osm pětiosých vysokovýkonných CNC obráběcích center firmy Hermle: čtyři obráběcí centra konstrukční řady C 30 U a další čtyři typu C 42 U. Z nich se jedno používá jako samostatná jednotka. Ostatní tři jsou pomocí robotického systému RS 2-L a dvojitého zásobníku pro sto osmdesát palet s obrobky a dvěma sty přídavných nástrojů propojena do plně integrované flexibilní výrobní buňky. Včetně obráběcích center již vybavených přídavnými zásobníky nástrojů je tak v celém systému k dispozici osm set nástrojů. V zásobníku pro palety na obrobky se nacházejí palety, na kterých je připevněn upínací prostředek pro jeden nebo i více obrobků. Podle obráběcích časů jednotlivých obrobků – mezi patnácti minutami až osmi hodinami – zpracovává flexibilní výrobní buňka v jedné nebo více směnách soběstačně své pracovní zásoby. Jelikož se osazování polotovary a vyjímání hotových dílů provádí paralelně s hlavním časem, je možný nepřetržitý provoz.


Zleva: Dipl.-Ing. (FH) Rainer Gottschling, generální ředitel, Sven Faas, plánování/programování/péče o zařízení, a Alexander Roeth, technický provozní vedoucí, všichni z firmy Kappler, před flexibilní výrobní buňkou.

Perspektivní náhled na flexibilní výrobní buňku oblastí zásobníku s paletami obrobků (vlevo a vzadu), vpravo v oblasti dílů zásobník pro dvě stě nástrojů, vpravo vpředu také napojení obráběcího centra C 42 U a uprostřed robot, který je jako multifunkční systém odpovědný jak za manipulaci s paletami obrobků, tak i za výměnu nástrojů.

Nepřetržité přesné frézování s přesností na mikrometry

„Při přesné výrobě se plně uplatní tuhá koncepce strojů gantry, stejně jako kinematika se třemi osami v nástroji a dvěma v obrobku. Spolu s elektrickou kompenzací tepla a uzavíracím vzduchem pro měřidla a přídavným chlazením skříňového rozváděče dosahujeme velmi vysoké přesnosti v rozmezí 3 až 4 µm,“ vysvětluje Alexander Roeth, technický provozní vedoucí u firmy Kappler. „Kromě vysoké přesnosti mluví jednoznačně ve prospěch Hermle i provedení a vybavení strojů, dobrá přístupnost a jednoduchá obsluha, stejně jako rychlá výměna nástrojů, a tím i minimální vedlejší časy.“ Další funkce, která navíc pomáhá při dodržování vysoké přesnosti: Pro přezkušování a kalibraci polohovacích funkcí používá Kappler pravidelně testovací program Hermle pro kulové frézy. „S pětiosou technologií a vysokým stupněm automatizace jsme schopni efektivně vyrábět součásti v jednom až ve dvou upnutích s požadovanou a především opakovatelnou přesností. Našim zákazníkům tak můžeme pro jejich funkčně integrované součásti nabídnout vysoce efektivní špičkovou výrobní techniku,“ dodává Rainer Gottschling na závěr.


Pracovní prostor pětiosého vysokovýkonného CNC obráběcího centra C 42 U s NC naklápěcím otočným stolem o průměru 800 x 630 mm a na paletě upnutý upínací přípravek pro pětiosé obrábění obrobku.

 
Barbara Hermann

barbara.hermann@hermle.de

https://www.hermle.de/cs/home_cs

 

Další články

Automatizace, regulace
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: