Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vysokoposuvové frézy z Japonska
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vysokoposuvové frézy z Japonska

Japonský výrobce obráběcích nástrojů – společnost Mitsubishi Materials – rozšiřuje své portfolio frézovacích nástrojů o novou řadu fréz WJX. Frézy WJX se vyznačují svou všestranností a schopností pracovat při vysokých rychlostech posuvu, což jim zaručuje využití v celé řadě aplikací.
Oboustranné negativní destičky se vyznačují vynikající pevností, stabilním ostřím a disponují šesti břity.

Schopnost pracovat při vysokých rychlostech posuvu garantuje fréze WJX vynikající výsledky při hrubování. Mezi hlavní přednosti WJX frézy patří stabilní obrábění s minimálními vibracemi, a tedy i nižší hladinou hluku, a to i při větší hloubce řezu, dokonce i v případě přerušovaného řezu. Těchto výsledků dosahuje fréza WJX především díky minimalizaci řezného odporu, který vzniká na hraně břitu při styku destičky a obráběného materiálu.

Vysokoposuvové frézy WJX podávají vynikající výsledky při hrubování.

Břitové destičky

Oboustranné negativní destičky s revoluční geometrií se vyznačují vynikající pevností a ostřím a díky šesti břitům jsou i velice ekonomické. Unikátní geometrie řezné hrany utváří krátké třísky a zabraňuje jejich namotávání. Díky větší tloušťce jsou destičky velice stabilní a nejsou náchylné na lom. Inovativní geometrie destičky zabraňuje zdvihání z lůžka a umožňuje tak velice pevné upnutí pouze jedním upínacím šroubem bez nutnosti použití dalšího upínacího mechanismu. Vývojářům společnosti Mitsubishi Materials se tak podařilo navrhnout oboustrannou destičku, která disponuje výhodami jednostranných plátků, tedy nízkým řezným odporem, vynikajícím výkonem při rampování, ostrým břitem a nekompromisní pevností – to vše při nízkých nákladech na jeden břit díky šestibřitému provedení.Spolehlivé upnutí destičky jedním upínacím šroubem.

Řezné materiály a velikosti nástrojů

K dispozici je pět různých typů destiček s nejnovější generací povlaků Mitsubishi Materials, které pokrývají v podstatě celou škálu běžných obráběných materiálů. Široké portfolio jakostí umožňuje vysoce efektivní obrábění ocelí a nerezových a litinových žáruvzdorných slitin, titanu a kalených ocelí.


Frézy WJX jsou k dispozici v nástrčném i stopkovém provedení.


Nové frézy WJX se vyznačují svou všestranností.Tělesa nástrčných fréz jsou k dispozici v průměrech 63, 80, 100, 125 a 160 mm. Stopková fréza je k dispozici v průměru 50 mm. Uvedení dalších rozměrů fréz bude následovat.


MCN CZ

Martin Javůrek

martin.javurek@mcncz.cz

www.mcncz.cz

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: