Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Výstředníkové lisy se značkou TOMA
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Výstředníkové lisy se značkou TOMA

Firma Ing. Štefan Tomášik - TOMA navazuje na dlouholetou tradici výroby tvářecích strojů v Trnavě. Převahu ve výrobním programu tvářecích strojů mají právě výstředníkové lisy, které jsou zde představovány.

Výstředníkové lisy se značkou TOMA

Výstředníkové lisy řady LENA 6,3C a LENA 25 C jsou určeny pro všechny běžné práce lisováním za studena, jako je střihání, děrování, ostřihování, ražení, ohýbání, rovnání, protlačování, mělké tažení, nýtování apod. Možnost nastavení velikosti zdvihu, počtu zdvihů, sevření a dostatečného průchodu pro odvod výlisků umožňuje využít tyto lisy pro různé technologické operace, ať už pro práci v pracovním režimu "jednotlivé zdvihy" s ruční obsluhou, nebo pro práci v pracovním režimu "trvalý chod" s použitím mechanizačního a automatizačního příslušenství v tvářecích linkách.

Výstředníkové lisy řady LEN

Lisy řady LEN s označením 10 C, 40 C a 63 C jsou určeny pro zpracování materiálu za studena, a to zejména pro vystřihování, děrování, ostřihování, ražení, ohýbání, rovnání, protlačování, mělké tažení apod. Pohon lisu zabezpečuje přepínatelný dvojotáčkový elektromotor, čímž je uživateli dána možnost volit počet zdvihů beranu podle technologické potřeby. Součástí lisu je pneumaticky ovládaná lamelová třecí spojka, mechanicky spojená s lamelovou třecí brzdou.

Výstředníkový lis LEXN 100 C

Tento typ výstředníkového lisu je určen pro zpracování materiálu za studena, a to zejména vystřihováním, ražením, ohýbáním, mělkým tažením, rovnáním, protlačováním, nýtováním apod. Lis je vyráběn v provedení "C-kombinovaný". Pohon lisu zabezpečuje přepínatelný dvojotáčkový elektromotor. Krouticí moment se přenáší pomocí klínových řemenů na hlavní setrvačník. Přepínáním otáček elektromotoru je dána uživateli možnost volit počet zdvihů beranu podle okamžité technologické potřeby.

Hlavní přednosti výstředníkových lisů

K hlavním přednostem výše popsaných lisů patří zejména možnost nastavení velikosti zdvihu beranu, jeho přestavitelnost a vyvažování a přesné prodloužené samomazné vedení beranu. Další předností je valivé uložení výstředníkového hřídele ojnice, třecí obložení brzdospojky, které vyhovuje hygienickým předpisům, dále pak zvýšená bezpečnost obsluhy a tichý chod. Výstředníkové lisy mohou pracovat jak s ruční obsluhou, tak i v automatických tvářecích linkách.

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: